Biuro Karier

18. Letnia Szkoła Wyszehradzka

Wykłady, warsztaty i debaty, które koncentrują się na wydarzeniach z przeszłości i szukają odpowiedzi na problemy i wyzwania współczesnego świata – właśnie zaczęła się rekrutacja uczestników  na 18. Letnią Szkołę Wyszehradzką!

Realizowana od 2002 roku przez Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie Letnia Szkoła Wyszehradzka jest programem edukacyjnym adresowanym do młodych osób z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy Wschodniej. Tegoroczna 18. edycja położy szczególny nacisk na analizę  przeszłości i przyszłości jako nierozdzielnego duetu pozwalającego rozumieć rzeczywistość. W tym roku  Szkoła odbędzie się w dniach 1-13 lipca. Program podzielony będzie na dwie części: pierwszy tydzień wypełnią wykłady i debaty, które będą prowadzone przez wybitnych specjalistów z różnych dziedzin z całej Europy, drugi tydzień będzie obejmował intensywne warsztaty z obszarów: MEDIA, BIZNES i DZIEDZICTWO KULTUROWE. W programie znajdą się także jednodniowe komponenty: Pamięć Europejska, Rocznice (upadek Muru Berlińskiego, przyłączenie Grupy Wyszehradzkiej do UE, itd.) i Dyplomacja Kulturalna.

Link do formularza aplikacyjnego: https://goo.gl/forms/OcVrl64vA0MC6HLn2 (Deadline do 31.03.2019 r.)

Pytanie? Napisz! summerschool@villa.org.pl