WYDZIAŁY
Struktura
Wschodni Ośrodek Transferu Technologii
Kuźnie Kompetencji
Współpraca z zagranicą
Erasmus+

Dodatkowe mobilności do Korei Płd. w grancie Erasmus+ KA107 2017-2019

W związku z pozostawaniem wolnej kwoty w budżecie grantu z roku 2017, nauczyciele Instytutu Neofilologii UwB (dziedzina: j. francuski) mogą skorzystać z 2 dodatkowych mobilności wyjazdowych typu STA (prowadzenie zajęć) do Korei Płd.

Mobilności należy zrealizować do końca maja 2019 roku w Uniwersytecie w Seulskim na warunkach grantu Erasmus+ KA107 2017-2019.

Rekrutacja ma charakter ciągły i trwa do wyczerpania limitu miejsc. O kwalifikacji na wyjazd decyduje kolejność złożenia kompletu dokumentów w Dziale Współpracy Międzynarodowej (mobility agreement + ankieta). Rekrutacja jest skierowana do osób, które nie wyjeżdżały do Korei Płd. w ramach programu Erasmus+ KA107.

Dodatkowe mobilności do Serbii w grancie Erasmus+ KA107 2017-2019

W związku z pozostawaniem wolnej kwoty w budżecie grantu z roku 2017, pracownicy i nauczyciele Wydziału Prawa i Instytutu Biologii mogą skorzystać z 1 dodatkowej mobilności wyjazdowych typu STA (prowadzenie zajęć) lub STT (szkolenie) do Serbii.

Mobilności należy zrealizować do końca maja 2019 roku w Uniwersytecie w Belgradzie lub Uniwersytecie w Niszu na warunkach grantu Erasmus+ KA107 2017-2019.

Rekrutacja ma charakter ciągły i trwa do wyczerpania limitu miejsc. O kwalifikacji na wyjazd decyduje kolejność złożenia kompletu dokumentów w Dziale Współpracy Międzynarodowej (mobility agreement + ankieta). Rekrutacja jest skierowana do osób, które nie wyjeżdżały do Serbii w ramach programu Erasmus+ KA107.

 

Rekrutacja do programu Erasmus+ KA107-2018-2020

W dniach od 26. listopada do 21. grudnia 2018 r. odbywa się rekrutacja pracowników wydziałów i instytutów Uniwersytetu w Białymstoku uczestniczących w programie Erasmus+ KA107-2018-2020, na wyjazdy do krajów partnerskich w celu: prowadzenia zajęć dydaktycznych (STA) lub w celach szkoleniowych (STT).

Pracownicy, formularz zgłoszeniowy oraz zaakceptowany przez wszystkie strony Mobility Agreement, składają w Dziale Współpracy Międzynarodowej, ul. Świerkowa 20B pok. 11.

W przypadku, gdy nie zostanie wyczerpany limitu miejsc wyjazdowych w okresie rekrutacyjnym, na wolne miejsca mobilnościowe prowadzona jest rekrutacja ciągła.

Rekrutacja studentów odbywa się w ich macierzystych wydziałach/instytutach, w terminach ustalonych przez koordynatorów wydziałowych/instytutowych.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty są dostępne w zakładce: Współpraca z krajami partnerskimi (Erasmus+ KA107 w latach 2018-2020)

 

Rekrutacja – praktyki Erasmus+

Informujemy, iż rekrutacja na praktyki w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2018/2019 rozpocznie się 
1 czerwca 2018 i potrwa do 30 czerwca 2018.  Podpisane przez Koordynatora Wydziałowego dokumenty – Formularz zgłoszeniowy oraz Learning Agreement for Traineeship podpisany również przez przyszłego pracodawcę – prosimy składać do Działu Współpracy Międzynarodowej (Administracja Centralna, pokój 808).

Listy ofert - http://uwb.edu.pl/oferty-praktyk oraz listy instytucji, w których studenci UwB odbywali praktyki w poprzednich latach http://uwb.edu.pl/lista-firm-i-instytucji znajdują się na stronie Uniwersytetu. 

 

 

STAŻE I WYJAZDY ZAGRANICZNE

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ciekawą ofertą staży i wyjazdów zagranicznych, oferowanych zarówno pracownikom jak i studentom:
http://uwb.edu.pl/nowosci/aktualnosci/stypendia-na-staze-i-wyjazdy-zagraniczne/2bd2a1d3


WYNIKI REKRUTACJI NA PRAKTYKI 2017/2018

Poniżej umieszczona została tabela z numerami indeksów osób zakwalifikowanych na praktyki w ramach projektu ERASMUS+ w roku akademickim 2017/2018. Osoby, które nie otrzymały stypendium na cały wyjazd proszone są o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej. 

Do pobrania


Rekrutacja – praktyki Erasmus+

Informujemy, iż rekrutacja na praktyki w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018 rozpocznie się
1 czerwca 2017 i potrwa do 15 lipca 2017.  Podpisane przez Koordynatora Wydziałowego dokumenty – Formularz zgłoszeniowy oraz Learning Agreement for Traineeship podpisany również przez przyszłego pracodawcę – prosimy składać do Działu Współpracy Międzynarodowej (Administracja Centralna, pokój 808). Zachęcamy do skorzystania z listy ofert zamieszczonej na stronie http://uwb.edu.pl/oferty-praktyk oraz listy instytucji, w których studenci UwB odbywali praktyki w poprzednich latach http://uwb.edu.pl/lista-firm-i-instytucji.Staż w United Nations (Geneva, Szwajcaria)Stypendium rządu francuskiego na pobyt badawczy (BGF Pobyt badawczy)

Program stypendialny finansuje i ułatwia pobyt wybitnym polskim naukowcom do 45 rż. (ze stopniem naukowym doktora, profesora lub badacza), którzy planują przeprowadzić część badań we Francji.

Stypendium przyznawane w wysokości 1375 euro pozwala polskim naukowcom na sfinansowanie jednomiesięcznego pobytu badawczego we Francji, otrzymanie ubezpieczenia zdrowotnego oraz dofinansowanie do zakwaterowania.

Prezentację programu, warunki kwalifikalności oraz aplikacji znajdziecie państwo na stronie Instytutu francuskiego w Polsce:
http://www.institutfrancais.pl/pl/bgf-pobyt-badawczy

Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 16 maja 2017 roku.Program stypendiów rządu francuskiego (BGF) na rok akademicki 2017/2018. Stypendia Rządu Francuskiego (BGF) finansują i ułatwiają pobyt we Francji wybitnym polskim studentom oraz naukowcom.

Prezentacja, warunki kwalifikowalności oraz aplikacji przedstawione zostały na stronie Instytutu Francuskiego w Polsce w rubryce Stypendia - http://www.institutfrancais.pl/pl/prezentacja

Programy stypendialne umożliwiają polskim studentom sfinansowanie studiów we Francji na poziomie Master 2 (BGF Master 2gi rok) lub Podwójnego doktoratu realizowanego między Francją i Polską.

Ambasada przyznaje również inne programy stypendialne pozwalające na sfinansowanie studiów na kierunkach artystycznych, zarządzania i administracji.

Wnioski o przyznanie stypendium Master 2 oraz Podwójnego doktoratu można składać do 5 marca 2017 roku.

Dni Campus France – 16.11.-08.12.2016

 Ogłoszenie Ministra Szkolnictwa Wyższego o naborze wniosków w ramach konkursu "Premia na Horyzoncie"


Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na konsultacje dla obszarów: 

  • Działania w dziedzinie klimatu, środowisko, efektywna gospodarka zasobami i surowce – opinie zbierane są do 8 kwietnia br. Więcej informacji na stronie internetowej KE. Znajduje się tam również formularz konsultacji z objaśnieniami.

  • Przyszłe i powstające technologie (szczególnie w inicjatywach FET Proactive i FET Flagships) – opinie zbierane są do 30 kwietnia br. Więcej informacji na stronie internetowej KE w komunikatach: FET Proactive i FET Flagships. Formularz konsultacji wraz z objaśnieniami znajduje się na platformie D4Science.

  • Matematyka w filarze Doskonała baza naukowa – opinie zbierane są do 30 kwietnia br. Więcej informacji na stronach komisji w komunikacie Mathematics for Excellence in Science in Horizon 2020. Formularz konsultacji wraz z objaśnieniami znajduje się na platformie D4Science.


Granty i stypendia kwiecień 2016