WYDZIAŁY
Poprzednia wersja strony

12.01.2017 bialystokonline.pl
Przyjdź i zobacz, jak wygląda rozprawa. Zachęcają studenci prawa z UwB

Zastanawiasz się, jak wygląda proces sądowy? Twoją ciekawość chętnie zaspokoją studenci prawa z Uniwersytetu w Białymstoku. Zapraszają na symulację 2 rozpraw.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/przyjdz-i-zobacz-jak-wyglada-rozprawa-zachecaja-studenci-prawa-z-uwb,artykul,96410,6,1.html

11.01.2017 poranny.pl
Kadeci Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych poznawali tajniki kryminologii
Zakończył się trwający dwa miesiące specjalistyczny kurs "Wybrane zagadnienia nauk penalnych", prowadzony przez profesorów Zakładu Prawa Karnego i Kryminologii Katedry Prawa Karnego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/kadeci-liceum-ogolnoksztalcacego-centrum-szkol-mundurowych-poznawali-tajniki-kryminologii-zdjecia,11681678/


11.01.2017 poranny.pl
Państwo Islamskie: geneza, rozwój i zmierzch na UwB
Co sprawiło, że rozwinął się terroryzm i ekstremizm islamski? Jak doszło do powstania Państwa Islamskiego i jak jest ono zarządzane? Jakie są następstwa „arabskiej wiosny”? To tylko niektóre z problemów, które poruszy kolejny gość Akademii Dyplomacji na Uniwersytecie w Białymstoku – ambasador Jan Natkański.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/panstwo-islamskie-geneza-rozwoj-i-zmierzch-na-uwb,11681034/


10.01.2017 bialystokonline.pl
Kolejne "Spotkania u chemików". Tym razem pełne skarbów

17 stycznia odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu "Spotkania u Chemików" organizowane przez Instytut Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/kolejne-spotkania-u-chemikow-tym-razem-pelne-skarbow,artykul,96366,6,1.html

 

4.01.2017 poranny.pl
Noc Biologów w kampusie UwB
Czy duże pająki są niebezpieczne? Jak działają fotopułapki i czego dzięki nim można dowiedzieć się o zwierzętach? Czy nasza kuchnia przypomina chemiczne laboratorium? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy Nocy Biologów na Uniwersytecie w Białymstoku. Na fascynujące warsztaty, pokazy i wykłady naukowcy zapraszają 13 stycznia do uniwersyteckiego kampusu przy ulicy Ciołkowskiego.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/prof-wojciech-sleszynski-z-funkcji-prorektora-nie-rezygnuje-stworzy-muzeum-pamieci-sybiru,11649556/


3.01.2016 bialystokonline.pl

W piątek 13 wnętrza Kampusu UwB staną otworem. Czas na Noc Biologów
Taka okazja nie zdarza się często. Uniwersytet w Białymstoku zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na serię warsztatów i pokazów w laboratoriach biologów. A wszystko to w piątek 13.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/w-piatek-13-wnetrza-kampusu-uwb-stana-otworem-czas-na-noc-biologow,artykul,96240,6,1.html

2.01.2017 poranny.pl
Prof. Wojciech Śleszyński z funkcji prorektora nie rezygnuje. Stworzy Muzeum Pamięci Sybiru
Czeka nas bardzo dużo pracy. Bo najważniejsze jest stworzenie naprawdę dużego muzeum. To nie będzie regionalna placówka, ale o randze ogólnopolskiej, a nawet europejskiej - zapowiada prof. Wojciech Śleszyński, historyk z Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/prof-wojciech-sleszynski-z-funkcji-prorektora-nie-rezygnuje-stworzy-muzeum-pamieci-sybiru,11649556/

1.01.2017 radio.bialystok.pl
Nauka może być ciekawa - wkrótce rozpoczną się zapisy na Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy
Będą wykonywać pomiary, obserwacje i eksperymenty w profesjonalnych laboratoriach pod okiem naukowców. Blisko 80 uczniów z podlaskich szkół podstawowych będzie mogło zapisać się do Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego. Uczestnikami będą dzieci z klas IV-VI.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/140319