WYDZIAŁY
Poprzednia wersja strony

20.01.2017 bialystokonline.pl
Spotkanie ze szkocką poezją, muzyką i kuchnią na UwB. Wstęp wolny
Osoby chcące poszerzyć wiedzę na temat Szkocji mogą wybrać się w sobotę na UwB. Szykuje się tam interesujące spotkanie.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/spotkanie-ze-szkocka-poezja-muzyka-i-kuchnia-na-uwb-wstep-wolny,artykul,96609,6,1.html


20.01.2017 wrotapodlasia.pl
Uniwersytet w Białymstoku będzie współpracować z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych
W siedzibie Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się 19 stycznia 2017 roku spotkanie prasowe dotyczące podpisania umowy o współpracy między uczelnią i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W imieniu ZUS dokument podpisał dr Marcin Wojewódka – Członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z ramienia UwB – dr hab. Robert Ciborowski, prof. UwB, rektor uniwersytetu.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/uniwersytet-w-bialymstoku-bedzie-wspolpracowac-z-zakladem-ubezpieczen-spolecznych.html

 

19.01.2017 naukawpolsce.pap.pl
Nadchodzi przełom? Polski sposób na ultraszybki zapis informacji
Polsko-holenderskiemu zespołowi fizyków udało się ominąć barierę w szybkości oraz wydajności zapisu informacji. Dzięki temu dane na dyskach komputerowych można będzie zapisywać tysiąc razy szybciej niż teraz, a w dodatku komputery będą bardziej energooszczędne.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,412740,nadchodzi-przelom-polski-sposob-na-ultraszybki-zapis-informacji.html


19.01.2017 bialystok.gazeta.pl
Ultraszybcy fizycy z Uniwersytetu w Białymstoku

Nowa metoda ultraszybkiego zapisu informacji, opracowana przez fizyków z Uniwersytetu w Białymstoku, opisana w prestiżowym czasopiśmie "Nature". Przełomowe badania zostały wykonane i opracowane głównie w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,21263002,ultraszybcy-fizycy-z-uniwersytetu-w-bialymstoku.html


19.12.2017 wrotapodlasia.pl

Nowa metoda ultraszybkiego zapisu informacji, opracowana przez fizyków z UwB, opisana w prestiżowym czasopiśmie „Nature”
Pracownicy Zakładu Fizyki Magnetyków z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku, mgr Krzysztof Szerenos i dr hab. Andrzej Stupakiewicz, prof. UwB, zaproponowali nową metodę ultraszybkiego zapisu informacji, która może zrewolucjonizować technologie pamięci magnetycznych. Przełomowe badania zostały wykonane i opracowane głównie w Białymstoku, we współpracy z zespołem z Uniwersytetu w Nijmegen (Holandia), zaś wyniki ukazały się w prestiżowym czasopiśmie „Nature”.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/nowa-metoda-ultraszybkiego-zapisu-informacji-opracowana-przez-fizykow-z-uwb-opisana-w-prestizowym-czasopismie-nature-.html


19.01.2017 bialystokonline.pl
Prestiżowe pismo opublikowało wyniki badań naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku
Wyniki badań naukowców z Białegostoku opublikowało "Nature". Pracownicy z Zakładu Fizyki Magnetyków z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku mgr Krzysztof Szerenos i dr hab. Andrzej Stupakiewicz, prof. UwB zaproponowali nową metodę ultraszybkiego zapisu informacji, która może zrewolucjonizować technologie pamięci magnetycznych.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/prestizowe-pismo-opublikowalo-wyniki-badan-naukowcow-z-uniwersytetu-w-bialymstoku,artykul,96585,6,1.html


19.01.2017 poranny.pl
Uniwersytet w Białymstoku będzie współpracować z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

W siedzibie Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się spotkanie prasowe dotyczące podpisania umowy o współpracy między uczelnią i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W imieniu ZUS dokument podpisał dr Marcin Wojewódka – Członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z ramienia UwB – dr hab. Robert Ciborowski, prof. UwB, rektor uniwersytetu.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/uniwersytet-w-bialymstoku-bedzie-wspolpracowac-z-zakladem-ubezpieczen-spolecznych,11708456/

 

19.01.2017 bialystokonline.pl
Staże, konferencje, wykłady. ZUS i UwB podpisały umowę o współpracy
Wiceprezes ZUS-u dr Marcin Wojewódka i rektor UwB dr hab. Robert Ciborowski, prof. UwB, podpisali umowę o współpracy tych dwóch instytucji. Jak podkreślają oboje, ma się ona przełożyć na konkretne działania.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/staze-konferencje-wyklady-zus-i-uwb-podpisaly-umowe-o-wspolpracy,artykul,96596,6,1.html


18.01.2017 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – prof. Robert Ciborowski
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/140801


12.01.2017 bialystokonline.pl
Przyjdź i zobacz, jak wygląda rozprawa. Zachęcają studenci prawa z UwB

Zastanawiasz się, jak wygląda proces sądowy? Twoją ciekawość chętnie zaspokoją studenci prawa z Uniwersytetu w Białymstoku. Zapraszają na symulację 2 rozpraw.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/przyjdz-i-zobacz-jak-wyglada-rozprawa-zachecaja-studenci-prawa-z-uwb,artykul,96410,6,1.html

11.01.2017 poranny.pl
Kadeci Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych poznawali tajniki kryminologii
Zakończył się trwający dwa miesiące specjalistyczny kurs "Wybrane zagadnienia nauk penalnych", prowadzony przez profesorów Zakładu Prawa Karnego i Kryminologii Katedry Prawa Karnego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/kadeci-liceum-ogolnoksztalcacego-centrum-szkol-mundurowych-poznawali-tajniki-kryminologii-zdjecia,11681678/


11.01.2017 poranny.pl
Państwo Islamskie: geneza, rozwój i zmierzch na UwB
Co sprawiło, że rozwinął się terroryzm i ekstremizm islamski? Jak doszło do powstania Państwa Islamskiego i jak jest ono zarządzane? Jakie są następstwa „arabskiej wiosny”? To tylko niektóre z problemów, które poruszy kolejny gość Akademii Dyplomacji na Uniwersytecie w Białymstoku – ambasador Jan Natkański.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/panstwo-islamskie-geneza-rozwoj-i-zmierzch-na-uwb,11681034/


10.01.2017 bialystokonline.pl
Kolejne "Spotkania u chemików". Tym razem pełne skarbów

17 stycznia odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu "Spotkania u Chemików" organizowane przez Instytut Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/kolejne-spotkania-u-chemikow-tym-razem-pelne-skarbow,artykul,96366,6,1.html


4.01.2017 poranny.pl

Noc Biologów w kampusie UwB
Czy duże pająki są niebezpieczne? Jak działają fotopułapki i czego dzięki nim można dowiedzieć się o zwierzętach? Czy nasza kuchnia przypomina chemiczne laboratorium? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy Nocy Biologów na Uniwersytecie w Białymstoku. Na fascynujące warsztaty, pokazy i wykłady naukowcy zapraszają 13 stycznia do uniwersyteckiego kampusu przy ulicy Ciołkowskiego.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/prof-wojciech-sleszynski-z-funkcji-prorektora-nie-rezygnuje-stworzy-muzeum-pamieci-sybiru,11649556/


3.01.2016 bialystokonline.pl

W piątek 13 wnętrza Kampusu UwB staną otworem. Czas na Noc Biologów
Taka okazja nie zdarza się często. Uniwersytet w Białymstoku zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na serię warsztatów i pokazów w laboratoriach biologów. A wszystko to w piątek 13.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/w-piatek-13-wnetrza-kampusu-uwb-stana-otworem-czas-na-noc-biologow,artykul,96240,6,1.html

2.01.2017 poranny.pl
Prof. Wojciech Śleszyński z funkcji prorektora nie rezygnuje. Stworzy Muzeum Pamięci Sybiru
Czeka nas bardzo dużo pracy. Bo najważniejsze jest stworzenie naprawdę dużego muzeum. To nie będzie regionalna placówka, ale o randze ogólnopolskiej, a nawet europejskiej - zapowiada prof. Wojciech Śleszyński, historyk z Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/prof-wojciech-sleszynski-z-funkcji-prorektora-nie-rezygnuje-stworzy-muzeum-pamieci-sybiru,11649556/

1.01.2017 radio.bialystok.pl
Nauka może być ciekawa - wkrótce rozpoczną się zapisy na Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy
Będą wykonywać pomiary, obserwacje i eksperymenty w profesjonalnych laboratoriach pod okiem naukowców. Blisko 80 uczniów z podlaskich szkół podstawowych będzie mogło zapisać się do Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego. Uczestnikami będą dzieci z klas IV-VI.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/140319