WYDZIAŁY

8.08.2018 polsatnews.pl
Entomologiczna sensacja w Białymstoku. Motyl z Kalifornii siedział na gałęzi przed blokiem

Niecodzienne spotkanie przeżył przed kilkoma dniami pracownik Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku - dr hab. Marcin Sielezniew. Przed jednym z bloków przy ul. Wiejskiej w Białymstoku znalazł monarchę, jednego z najbardziej znanych motyli świata.
Treść w serwisie polsatnews.pl
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-08-07/entomologiczna-sensacja-w-bialymstoku-egzotyczny-motyl-gigant-siedzial-na-galezi-przed-blokiem/

8.08.2018 bialystok.gazeta.pl
Uniwersytet w Białymstoku. Będzie rekrutacja uzupełniająca
W czwartek (16 sierpnia) rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na stacjonarne studia I stopnia na Uniwersytecie w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,23763935,uniwersytet-w-bialymstoku-bedzie-rekrutacja-uzupelniajaca.html


7.08.2018 wrotapodlasia.pl
Rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytecie w Białymstoku

16 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na stacjonarne studia I stopnia na Uniwersytecie w Białymstoku. Tegoroczni maturzyści mają jeszcze do wyboru 9 kierunków studiów.
wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/rekrutacja-uzupelniajaca-na-uniwersytecie-w-bialymstoku.html


7.08.2018 naukawpolsce.pap.pl
Ekspozycje o przyrodzie Podlasia i historii życia na Ziemi - można oglądać na UwB
Wystawę fotograficzną, prezentującą przyrodę dolin rzecznych Podlasia oraz ekspozycję opowiadającą historię życia na Ziemi można oglądać w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Wystawa jest czynna do końca sierpnia.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C30546%2Cekspozycje-o-przyrodzie-podlasia-i-historii-zycia-na-ziemi-mozna-ogladac-na


6.08.2018 bialystokonline.pl
Grant za prawie milion zł będzie realizowany w Białymstoku

Na Uniwersytecie w Białymstoku będzie realizowany grant za ponad 900 tys. zł. Dzięki temu na naszej uczelni będą prowadzone specjalistyczne i prestiżowe badania.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/grant-za-prawie-milion-zl-bedzie-realizowany-w-bialymstoku,artykul,106953,6,1.html


4.08.2018 bialystok.gazeta.pl
Wielkość ma znaczenie. Grant dla naukowca z Uniwersytetu w Białymstoku
Dr Adam Hermaniuk z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku otrzyma grant w wysokości 48,3 tys. zł w ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu MINIATURA 2 Narodowego Centrum Nauki.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,23752288,wielkosc-ma-znaczenie-grant-dla-naukowca-z-uniwersytetu-w-bialymstoku.html


3.08.2018 wrotapodlasia.pl
Dr Adam Hermaniuk z UwB otrzymał grant w konkursie MINIATURA 2
Grant w wysokości 48 360 zł otrzyma dr Adam Hermaniuk z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku w ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu MINIATURA 2 Narodowego Centrum Nauki.
wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/dr-adam-hermaniuk-z-uwb-otrzymal-grant-w-konkursie-miniatura-2.html


3.08.2018 bialystok.tvp.pl
Motyl monaracha w Białymstoku

Niezwykłe odkrycie profesora Marcina Sielezniewa z Uniwersytetu w Białymstoku. Tuż przy jednym z bloków przy ul. Wiejskiej w Białymstoku spotkał monarchę.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/38361809/motyl-monaracha-w-bialymstoku


3.08.2018 wrotapodlasia.pl
Kolejny grant z NCN będzie realizowany na Wydziale Fizyki UwB
Dr Michał Matczak z Instytutu Fizyki Molekularnej PAN będzie prowadził badania w Zakładzie Fizyki Magnetyków Uniwersytetu w Białymstoku. Na realizację projektu otrzymał dofinansowanie w konkursie SONATINA 2 Narodowego Centrum Nauki – ponad 900 tys. zł.
wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/kolejny-grant-z-ncn-bedzie-realizowany-na-wydziale-fizyki-uwb.html


2.08.2018 radio.bialystok.pl
Biolodzy z UwB dokonali niecodziennego odkrycia - znaleźli motyla monarchę
Niecodziennego odkrycia dokonali biolodzy z Uniwersytetu w Białymstoku. Na jednym z białostockich osiedli naukowcy znaleźli monarchę - jednego z najbardziej znanych motyli świata.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/158281


2.08.2018 naukawpolsce.pap.pl
Północnoamerykański motyl niespodziewanym gościem w Białymstoku

Na kępie sadźców konopiastych przed jednym z bloków w Białymstoku pracownik Uniwersytetu w Białymstoku znalazł jednego z najbardziej znanych motyli świata - monarchę.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C30485%2Cpolnocnoamerykanski-motyl-niespodziewanym-gosciem-w-bialymstoku.html


1.08.2018 forumakademickie.pl
Monarcha w Białymstoku!
Niecodzienny gość w stolicy Podlasia. Na kępie sadźców konopiastych rosnących przed jednym z bloków przy ul. Wiejskiej w Białymstoku dr hab. Marcin Sielezniew z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku napotkał jednego z najbardziej znanych motyli świata, słynącego z transkontynentalnych wędrówek w Ameryce Północnej.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  
https://forumakademickie.pl/news/monarcha-w-bialymstoku/


1.08.2018 bialystok.gazeta.pl
Monarcha w Białymstoku! Na razie trafił do lodówki
Niecodzienne spotkanie przeżył przed kilkoma dniami pracownik Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku dr hab. Marcin Sielezniew, prof. UwB. Przed jednym z bloków przy Wiejskiej w Białymstoku siedział monarcha - jeden z najbardziej znanych motyli świata, słynący z transkontynentalnych wędrówek w... Ameryce Północnej.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,23739857,monarcha-w-bialymstoku-na-razie-trafil-do-lodowki.html


1.08.2018 wrotapodlasia.pl
Monarcha w Białymstoku. Biolodzy z UwB zaobserwowali motyle na co dzień zamieszkujące... Amerykę
Niecodzienne spotkanie przeżył przed kilkoma dniami pracownik Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku dr hab. Marcin Sielezniew, prof. UwB. Na kępie sadźców konopiastych rosnących przed jednym z bloków przy ul. Wiejskiej w Białymstoku siedział monarcha – jeden z najbardziej znanych motyli świata, słynący z transkontynentalnych wędrówek w Ameryce Północnej.
wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/monarcha-w-bialymstoku-biolodzy-z-uwb-zaobserwowali-motyle-na-co-dzien-zamieszkujace-ameryke.html


1.08.2018 bia24.pl
Monarcha w Białymstoku. Zagadka motyla z Ameryki
Niezwykłego odkrycia dokonał jeden z profesorów Uniwersytetu w Białymstoku. Na kępie sadźców konopiastych rosnących przed jednym z bloków przy ul. Wiejskiej w Białymstoku siedział monarcha - jeden z najbardziej znanych motyli świata, słynący z transkontynentalnych wędrówek w Ameryce Północnej.
Treść w serwisie bia24.pl
https://bia24.pl/kategorie/wiadomosci/monarcha-w-bia%C5%82ymstoku.-zagadka-motyla-z-ameryki.html