Biuro Karier
Aktualności

4 narzędzia, które pomogą Ci w pracy zdalnej

4 narzędzia, które pomogą Ci w pracy zdalnej

 

Dzięki nowoczesnym technologiom praca zdalna może być bardzo efektywna i wygodna. Warto korzystać z narzędzi nakierowanych na zwiększenie produktywności i wspomagających komunikację ze współpracownikami. Popularne są też aplikacje poprawiające organizację czasu pracy.

 

Zadbaj o dostęp do firmowego komputera

Praca zdalna pozwala wykonywać obowiązki zawodowe w dowolnym miejscu – odległość dzieląca nas od biura nie ma tutaj znaczenia. Warto zapewnić sobie dostęp do dokumentów i oprogramowania znajdującego się na firmowym komputerze. W tym zadaniu pomocna okaże się aplikacja TeamViewer. Wystarczy dostęp do Internetu, aby za pomocą sieci połączyć się z biurowym stanowiskiem pracy.

 

W trosce o efektywność

Praca w trybie home office wymaga wysoko rozwiniętych zdolności organizacyjnych. Z myślą o zwiększeniu produktywności warto sięgnąć po narzędzia ułatwiające planowanie. Jednym z nich jest Evernote – aplikacja pozwalająca umieszczać w kalendarzu odręczne notatki i zapisywać przydatne linki. To niezastąpiona pomoc dla osób, które mają problem z efektywnym planowaniem kolejnych tygodni pracy.

 

Bezpieczne przechowywanie danych

Dla osób wykonujących obowiązki zawodowe w sposób zdalny bardzo ważne jest, aby przypadkowo nie utracić efektów swojej pracy. W tym zadaniu pomocne okażą się narzędzia pozwalające na przechowywanie danych w chmurze. Google Drive czy Microsoft Teams to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań. Dodatkowo, dzięki nim zespoły pracowników mogą być ze sobą w stałym kontakcie.

 

Gwarancja swobodnej komunikacji

W zdalnym trybie pracy bardzo ważne jest, aby zadbać o ciągłość komunikacji – na przykład na linii pracownik/przełożony. Z jakich narzędzi skorzystać? Pomocne mogą być np. aplikacje G Suite, w ramach których użytkownik ma do dyspozycji popularnego Gmaila z pełnym pakietem możliwości. Przykładowo, za pomocą Google Sheets użytkownicy mogą wspólnie pracować na danym dokumencie i na bieżąco omawiać zmiany. Ciekawym narzędziem jest także Google Hangouts Meet – ułatwia komunikację i pozwala na prowadzenie wideokonferencji.

Przeczytaj także:

https://porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/zdalnie-czy-stacjonarnie-sprawdz-jaka-forma-pracy-jest-dla-ciebie/

 

Artykuł został umieszczony na stronie Biura Karier UwB dzięki Grupie Pracuj Sp. z o.o.