Współpraca międzynarodowa
Współpraca z krajami partnerskimi (KA107)

Dodatkowa rekrutacja!

Szanowni Państwo zostały jeszcze miejsca na wyjazdy pracowników w ramach programu Erasmus+ (STT) z roku akademickiego 2019/2020 do krajów Unii Europejskiej i stowarzyszonych (KA103).
Od 5 do 13 maja 2021 r. trwa rekrutacja uzupełniająca. Termin realizacji wyjazdu jest krótki -  mobilność musi zostać realizowana do końca maja 2021 r.

Podpisane dokumenty można składać bezpośrednio w Dziale Współpracy Międzynarodowej lub przesyłać drogą meilową na adres e.szpiganowicz@uwb.edu.pl

Przypominamy, że mobilność można realizować w 3 formach: 1. stacjonarnie w kraju odbywania się szkolenia; 2. online w w kraju odbywania się szkolenia lub 3. online, z Polski. W 2 pierwszych przypadkach przysługiwać będzie Państwu stypendium.

Obowiązujące formularze:

Formularz zgłoszeniowy-STT-2019-2020

ERASMUS/Staff-Mobility-Agreement_training_integr_2019_2020

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ PRAWA

W dniach 1-5 marca 2021 r. odbędzie się 13. edycja Międzynarodowego Tygodnia Prawa, w tym roku w wirtualnej sali konferencyjnej University Colleges Leuven-Limburg (UCLL).

Tematem przewodnim tegorocznego Tygodnia Prawa Międzynarodowego jest "Zwiększenie zrozumienia prawnego UE".  Głównym celem tygodnia jest zorganizowanie panelu dyskusyjnego, podczas którego tematy związane z prawem europejskim zostaną omówione na podstawie argumentów i uzasadnień, opracowanych przez studentów podczas warsztatów online i sesji wideo.

Więcej informacji na stronie: ILW-website.

OFERTA LETNIEGO UNIWERSYTETU

Zapraszamy do udziału w Summer Universities organizowanymi przez Osnabrück University of Applied Sciences (Niemcy):

International Summer University (ISU) : 15 lipiec 2021 r. – 6 sierpień 2021 r.

Więcej informacji na stronie:  www.hs-osnabrueck.de/international-summer-university

Krótki filmik z poprzedniej edycji Letniego Uniwersytetu: https://youtu.be/L6nj8Azwc_4

Summer University Lingen (SUL) – 22 sierpień 2021 r.- 4 wrzesień 2021 r.

Więcej informacji na stronie: www.hs-osnabrueck.de/summer-university-lingen

Krótki filmik z poprzedniej edycji Letniego Uniwersytetu: https://www.youtube.com/watch?v=CW-uSlXyQ2E

KONKURS EU Affairs!

Otwarty konkurs "European Defence Challenge", przeznaczonym dla studentów.

Wiemy, że termin jest krótki na złożenie jednostronicowej pracy, w której studenci przedstawią swój pomysł na dane zagadnienie. Niemniej jednak, może któregoś ze studentów zainteresuje konkurs współorganizowany przez Komisję Europejską i zgłosi do niego swój udział.

Więcej informacji pod adresemhttps://assets-plus.eu/ -  Link do rejestracjihttps://assets-plus.eu/challenge/

REKRUTACJA PRACOWNIKÓW NA ROK 2020/2021

W terminie 01.10-16.10.2020 r. odbędzie się rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ do krajów Unii Europejskiej i stowarzyszonych w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych (STA) oraz w celach szkoleniowych (STT) na rok ak. 2020/2021. Formularz zgłoszeniowy oraz zaakceptowany przez wszystkie strony Mobility Agreement należy składać w Dziale Współpracy Międzynarodowej osobiście lub drogą mailową (incoming@uwb.edu.pl- wyjazdy typu STA, e.szpiganowicz@uwb.edu.pl -wyjazdy typu STT). Nowe zasady kwalifikacji pracowników oraz wzory dokumentów są dostępne w zakładkach: Wykłady, Szkolenia.

Rozpoczyna się rekrutacja na praktyki studenckie (SMP) w ramach Programu Erasmus +

W okresie od 20.07.2020 r. do 19.10.2020 r. trwa rekrutacja studentów UwB na wyjazdy w ramach Proramu Erasmus+ w celu odbycia praktyk studenckich oraz absolwenckich.

Ogólne informacje na temat zasad odbycia praktyk są dostępne w zakładce informacje ogólne

Wymagane dokumenty znajduję się w zakładce formularze.

Formularz zgłoszeniowy oraz zaakceptowany przez wszystkie strony Learning Agreement, należy składać mailowo na adres: s.leszczuk@uwb.edu.pl lub korespondencyjnie na adres: Dział Współpracy Międzynarodowej, ul. Świerkowa 20B pok. 11, 15-328 Białystok.

W przypadku, gdy nie zostanie wyczerpany limit miejsc wyjazdowych w okresie rekrutacyjnym, na wolne miejsca mobilnościowe prowadzona jest rekrutacja ciągła.

W celu uzyskania informacji należy kontaktować się z DWM UwB, pod adresem mailowym: s.leszczuk@uwb.edu.pl lub telefonicznie: (85) 745 70 51.

Nabór do Programu wymiany osobowej studentów
i naukowców w ramach współpracy bilateralnej na rok akademicki 2020/21 (NAWA)

Rejestracja poprzez poprzez system NAWA trwa do 20 grudnia 2019 r. Program umożliwia studentom oraz pracownikom naukowym wyjazd (studia, staże naukowe, przeprowadzanie badań, prowadzenie zajęć dydaktycznych) do następujących krajów: Armenia, Białoruś, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Czechy, Egipt, Grecja, Japonia, Kazachstan, Macedonia Północna, Meksyk, Rumunia, Serbia, Słowacja, Tajwan, Ukraina, Węgry, Wietnam.

Informacje o naborze oraz zasadach.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z możliwości oferowanych przez program.

W przypadku wątpliwości i pytań prosimy o kontakt - Maksymilian Fiedoruk, erasmus@uwb.edu.pl, m.fiedoruk@uwb.edu.pl, tel. 85 745 70 19