Wystawy
W maju 2021 r. GABINET RYSZARDA KACZOROWSKIEGO OSTATNIEGO PREZYDENTA RP NA UCHODŹSTWIE 
przeniesiony został z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego do nowego budynku Biblioteki Uniwersyteckiej
na kampusie UwB przy ul. Ciołkowskiego 1R. 
 
 
Podczas uroczystości nadania Audytorium Biblioteki Uniwersyteckiej imienia "Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie" w marcu 2011 roku Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska poinformowała o podjęciu decyzji o przeniesieniu do Biblioteki wyposażenia warszawskiego gabinetu pozostałego po zmarłym tragicznie w 2010 roku Prezydencie Kaczorowskim. 28 maja po spotkaniu Dyrekcji Biblioteki Uniwersyteckiej i profesora Adama Dobrońskiego z Panią Prezydentową sprowadzony został z Warszawy do Białegostoku ostatni gabinet Ryszarda Kaczorowskiego. Akt przekazania mebli, księgozbioru i pamiątek w oczach rodziny Prezydenta jest traktowany jako ostatnia, symboliczna podróż do miasta, w którym się urodził. 
W listopadzie 2011 r. w Czytelni Ogólnej na drugim piętrze Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A nastąpiło uroczyste otwarcie Gabinetu Prezydenta, w którym znalazło się nie tylko Jego biurko i rzeźbiony fotel, ale też wszystkie przekazane wcześniej obrazy, zdjęcia oraz przedmioty codziennego użytku.
25 września 2015 roku - w związku ze zmianą lokalizacji Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia - Gabinet Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego został udostępniony do zwiedzania w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Profesora Andrzeja Myrchy na terenie Kampusu przy ul. Ciołkowskiego 1J gdzie będzie funkcjonował do czasu wybudowania nowego budynku Biblioteki.
W maju 2021 roku Gabinet został przeniesiony do Biblioteki UwB na terenie kampusu przy ul. Ciołkowskiego 1R.