7.04.2021 forumakademickie.pl
Jak się pozbyć niechcianych myśli?
W jakim stopniu możemy kontrolować swój umysł? Od czego zależy, jak skutecznie sterujemy własnymi myślami? Odpowiedzi na te pytania szuka badaczka z Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  
https://forumakademickie.pl/badania/jak-sie-pozbyc-niechcianych-mysli/


7.04.2021 eska.pl/bialystok
UwB szuka chętnych do badań. Płaci każdemu uczestnikowi
Można sprawdzić m.in., w jakim stopniu możemy kontrolować swój umysł oraz od czego zależy, jak skutecznie sterujemy własnymi myślami. Bada to mgr Aneta Niczyporuk z Katedry Logiki, Kognitywistyki i Filozofii Nauki na Uniwersytecie w Białymstoku.
Materiał w serwisie eska.pl/bialystok
https://www.eska.pl/bialystok/platne-badania-na-uwb-uniwersytet-w-bialymstoku-placi-kazdemu-uczestnikowi-aa-MQMN-y8Vj-Hu91.html


7.04.2021 bia24.pl
Myśli niechciane. Poszukiwani chętni do badań na UwB

W jakim stopniu możemy kontrolować swój umysł? Od czego zależy, jak skutecznie sterujemy własnymi myślami? Bada to mgr Aneta Niczyporuk z Katedry Logiki, Kognitywistyki i Filozofii Nauki na Uniwersytecie w Białymstoku.
Treść w serwisie bia24.pl
https://bia24.pl/kategorie/wiadomoci/my%C5%9Bli-niechciane.-poszukiwani-ch%C4%99tni-do-bada%C5%84-na-uwb.html


7.04.2021 bialystokonline.pl

UwB szuka chętnych do badań empirycznych. Każdemu zapłaci
W jakim stopniu możemy kontrolować swój umysł? Od czego zależy, jak skutecznie sterujemy własnymi myślami? Zbada to psycholożka z UwB, która szuka 250 chętnych osób do przeprowadzenia płatnego badania.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/uwb-szuka-chetnych-do-badan-empirycznych-dla-kazdego-zaplaci,artykul,123246,6,1.html


7.04.2021 wrotapodlasia.pl
Myśli niechciane. Poszukiwani chętni do udziału w badaniach na UwB
W jakim stopniu możemy kontrolować swój umysł? Od czego zależy, jak skutecznie sterujemy własnymi myślami? W tej dziedzinie badanie przeprowadzi mgr Aneta Niczyporuk z Katedry Logiki, Kognitywistyki i Filozofii Nauki na Uniwersytecie w Białymstoku (UwB). 
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
https://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/mysli-niechciane-poszukiwani-chetni-do-udzialu-w-ciekawych-badaniach-na-uwb.html


2.04.2021 bia24.pl
W czasie pandemii - o pandemii. Uniwersytet w Białymstoku zaprasza na "Debaty w koronie"
To rozmowy w czasie pandemii i o pandemii: jak wpłynęła na nasze życie rodzinne i zawodowe, czy umiemy sobie radzić z nową rzeczywistością, jakie piętno odcisnęła na gospodarce, przyrodzie czy miejskiej przestrzeni.
Treść w serwisie bia24.pl
https://bia24.pl/kategorie/wiadomoci/w-czasie-pandemii-o-pandemii.-uniwersytet-w-bia%C5%82ymstoku-zaprasza-na-debaty-w-koronie.html


1.04.2021 ddb24.pl
Historyk z UwB zbadał sposoby reagowania społeczeństw na zmiany klimatyczne

W artykule opublikowanym w czasopiśmie „Nature”, międzynarodowy zespół naukowców z udziałem polskich badaczy, dr. hab. Piotra Guzowskiego z Uniwersytetu w Białymstoku oraz dr. hab. Adama Izdebskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego, przedstawił nowo opracowaną metodę, która ma posłużyć do rozwiązywania problemów typowych dla badań historii klimatu i społeczeństwa.
Treść w serwisie ddb24.pl
https://ddb24.pl/artykul/historyk-z-uwb-zbada/1155372