Wystawy

Wystawa pokonkursowa "Las w moim obiektywie" dwutygodnika "Las Polski".
Na pokonkursowej wystawie fotograficznej "Las w moim obiektywie" organizowanej przez redakcję "Lasu Polskiego" obejrzeć można 40 zdjęć wybranych spośród 1000 nadesłanych na konkurs fotograficzny.
W 2001 roku już po raz piąty odbył się konkurs fotograficzny organizowany przez redakcję "Lasu Polskiego" - dwutygodnika leśników i przyjacół lasu. Celem konkursu jest popularyzacja piękna rodzimej przyrody, której największe bogactwo można odnaleźć właśnie w lasach. W nazwie konkursu zawarta jest tematyka, a podział na 4 edycje, tożsame z porami roku, podkreśla jego przyrodniczy charakter. Wyzwaniem dla uczestników są corocznie zmieniane tematy konkursowe. Ogromne zainteresowanie konkursem pozwala sądzić, że las jest niewyczerpalnym źródłem inspiracji dla fotografów. Wzrastająca wśród społeczeństwa świadomość zagrożeń przyrody i konieczności jej zachowania, powiększa krąg ludzi zainteresowanych fotografowaniem.
Kolejna , szósta już edycja konkursu odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Środowiska i Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Informacje o konkursie uzyskać można na stronie internetowej www.oikos.tom.pl oraz pod numerem telefonu prefiks 22 659 77 80 w. 25.
Doświadczenia pięciu lat pozwalają stwierdzić, iż pokonkursowa wystawa fotograficzna "Las w moim obiektywie" wpisała się już na stałe do kalendarza imprez przyrodniczych i jest ważnym elementem edukacji ekologicznej polskiego społeczeństwa. Wystawa prezentowana jest co roku w ponad 30 miejscach w całej Polsce. W 2001 roku obejrzało ją ponad 60 tysięcy osób.
W naszym muzeum wystawę można oglądać w dniach 1 - 30 października w godzinach od 9.00 do 18.00.
Serdecznie zapraszamy!