31.07.2017 bialystok.gazeta.pl
Ponad 1,7 mln zł dla dwóch projektów Uniwersytetu w Białymstoku

Dwa projekty badawcze Uniwersytetu w Białymstoku otrzymały granty w ramach rozstrzygniętego właśnie ogólnopolskiego konkursu w module "Dziedzictwo narodowe" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,22171705,ponad-1-7-mln-zl-dla-dwoch-projektow-uniwersytetu-w-bialymstoku.html


31.07.2017 wrotapodlasia.pl
Dwa projekty UwB otrzymały ponad 1,7 mln zł z Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

Dwa projekty badawcze Uniwersytetu w Białymstoku otrzymały granty w ramach rozstrzygniętego właśnie ogólnopolskiego konkursu w module „Dziedzictwo narodowe” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/dwa-projekty-uwb-otrzymaly-ponad-1-7-mln-zl-z-narodowego-programu-rozwoju-humanistyki.html


27.07.2017 naukawpolsce.pap.pl
W sobotę rusza kolejna "Akcja Siemianówka"
Przez blisko trzy miesiące miłośnicy ptaków będą je łapać, badać i obrączkować. Wszystko pod okiem licencjonowanych obrączkarzy w ramach kolejnej edycji "Akcji Siemianówka", która ruszy w sobotę 29 lipca.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,415137,w-sobote-rusza-kolejna-akcja-siemianowka.html


26.07.2017 forumakademickie.pl
Chemiczka z UwB wśród stypendystów NCN

Mgr Iwona Misztalewska-Turkowicz, doktorantka w Zakładzie Chemii Produktów Naturalnych na Uniwersytecie w Białymstoku, zdobyła stypendium w konkursie ETIUDA 5 Narodowego Centrum Nauki. Chemiczka z UwB otrzyma 117 940 zł na swój projekt badawczy „Nowe katalizatory metaloorganiczne immobilizowane na nanocząstkach magnetycznych”.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   
https://forumakademickie.pl/news/chemiczka-z-uwb-wsrod-stypendystow-ncn/


26.07.2017 bialystok.gazeta.pl
Chemiczka z Uniwersytetu w Białymstoku wśród stypendystów Narodowego Centrum Nauki

Iwona Misztalewska-Turkowicz, doktorantka w Zakładzie Chemii Produktów Naturalnych na Uniwersytecie w Białymstoku, zdobyła stypendium w konkursie ETIUDA 5 Narodowego Centrum Nauki. Otrzyma 117 940 zł na swój projekt badawczy "Nowe katalizatory metaloorganiczne immobilizowane na nanocząstkach magnetycznych".
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,22151491,chemiczka-z-uniwersytetu-w-bialymstoku-wsrod-stypendystow-narodowego.html


26.07.2017 wrotapodlasia.pl
Chemiczka z Uniwersytetu w Białymstoku wśród stypendystów Narodowego Centrum Nauki

Mgr Iwona Misztalewska-Turkowicz, doktorantka w Zakładzie Chemii Produktów Naturalnych na Uniwersytecie w Białymstoku, zdobyła stypendium w konkursie ETIUDA 5 Narodowego Centrum Nauki. Chemiczka z UwB otrzyma 117 940 zł na swój projekt badawczy „Nowe katalizatory metaloorganiczne immobilizowane na nanocząstkach magnetycznych”.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/chemiczka-z-uniwersytetu-w-bialymstoku-wsrod-stypendystow-narodowego-centrum-nauki.html


26.07.2017 bia24.pl
Stypendium dla badaczki z Uniwersytetu w Białymstoku

Iwona Misztalewska-Turkowicz, doktorantka w Zakładzie Chemii Produktów Naturalnych na Uniwersytecie w Białymstoku, zdobyła stypendium w konkursie ETIUDA 5 Narodowego Centrum Nauki. Chemiczka z UwB otrzyma 117 940 zł na swój projekt badawczy "Nowe katalizatory metaloorganiczne immobilizowane na nanocząstkach magnetycznych". 
Treść w serwisie bia24.pl 
https://bia24.pl/kategorie/wiadomosci/stypendium-dla-badaczki-z-uniwersytetu-w-biaymsotku-4471.html


26.07.2017 forumakademickie.pl
Ornitolodzy i miłośnicy ptaków znów zawitają nad Siemianówkę

29 lipca 2017 ruszy kolejny sezon Obozu „Akcja Siemianówka”. Przez blisko 3 miesiące miłośnicy ptaków będą je łapać, badać i obrączkować. Wszystko pod okiem licencjonowanych obrączkarzy. Współorganizatorem obozu jest Koło Naukowe Biologów Uniwersytetu w Białymstoku, jednak w akcję od lat angażują się dziesiątki wolontariuszy, dla których obcowanie z ptakami to po prostu wielka przyjemność lub pasja.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   
https://forumakademickie.pl/news/ornitolodzy-i-milosnicy-ptakow-znow-zawitaja-nad-siemianowke/


26.07.2017 poranny.pl
Ludzie się zmobilizowali, prezydent zaskoczył. Ale nowej partii nie będzie

To był dobry krok. Opozycja się uspokoi, rząd musi się zreflektować - tak ocenia weto prezydenta Dudy prof. Jan Poleszczuk z UwB.
Treść w serwisie poranny.pl
http://plus.poranny.pl/wiadomosci/a/ludzie-sie-zmobilizowali-prezydent-zaskoczyl-ale-nowej-partii-nie-bedzie,12304393


26.07.2017 forumakademickie.pl
Ogromne zainteresowanie studenckimi wyjazdami w ramach Erasmus+
Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ planowane w roku akademickim 2017/2018 cieszą się wśród studentów Uniwersytetu w Białymstoku wyjątkowo dużą popularnością. Zainteresowanych wyjazdami na studia było blisko 180 osób – to trzykrotnie więcej niż przed rokiem.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   
https://forumakademickie.pl/news/ogromne-zainteresowanie-studenckimi-wyjazdami-w-ramach-erasmus/


25.07.2017 naukawpolsce.pap.pl
Branicki: astronomia uświadamia nam unikalność Ziemi
Wiedza astronomiczna uświadamia nam unikalność Ziemi i istniejącego na niej życia, wpływając w ten sposób na nasz światopogląd - mówi PAP popularyzator astronomii Andrzej Branicki. Właśnie ukazała się jego książka "W stronę nieba. Interaktywna szkoła astronomii".
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,415053,branicki-astronomia-uswiadamia-nam-unikalnosc-ziemi.html


25.07.2017 bialystok.gazeta.pl
Mordaczek, dublet, zaroślówka. Ornitolodzy zawitają nad Siemianówkę
W najbliższą sobotę (29 lipca) rozpocznie się kolejny sezon Obozu "Akcja Siemianówka". Przez blisko 3 miesiące miłośnicy ptaków będą je łapać, badać i obrączkować. Wszystko pod okiem licencjonowanych obrączkarzy. Współorganizatorem obozu jest Koło Naukowe Biologów Uniwersytetu w Białymstoku, jednak w akcję od lat angażują się dziesiątki wolontariuszy, dla których obcowanie z ptakami to po prostu wielka przyjemność lub pasja.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,22146254,mordaczek-dublet-zaroslowka-ornitolodzy-zawitaja-nad-siemianowke.html

25.07.2017 poranny.pl
Ornitolodzy i miłośnicy ptaków znów zawitają nad Siemianówkę

W sobotę (29 lipca 2017) ruszy kolejny sezon Obozu "Akcja Siemianówka". Przez blisko 3 miesiące miłośnicy ptaków będą je łapać, badać i obrączkować. Wszystko pod okiem licencjonowanych obrączkarzy. Współorganizatorem obozu jest Koło Naukowe Biologów Uniwersytetu w Białymstoku, jednak w akcję od lat angażują się dziesiątki wolontariuszy, dla których obcowanie z ptakami to po prostu wielka przyjemność lub pasja.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/hajnowka/a/ornitolodzy-i-milosnicy-ptakow-znow-zawitaja-nad-siemianowke,12303153/


25.07.2017 bialystokonline.pl
Będą łapać, badać i obrączkować ptaki - po co?

W sobotę (29.07) rozpocznie się kolejna „Akcja Siemianówka". Koło Naukowe Biologów z UwB będzie badało ptaki.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/beda-lapac-badac-i-obraczkowac-ptaki-po-co,artykul,100391,6,1.html


25.07.2017 bia24.pl
Na Siemianówkę z obrączkami

W najbliższą sobotę (29 lipca 2017) ruszy kolejny sezon obozu "Akcja Siemianówka". Przez blisko trzy miesiące miłośnicy ptaków będą je łapać, badać i obrączkować. Wszystko pod okiem licencjonowanych obrączkarzy. Współorganizatorem obozu jest Koło Naukowe Biologów Uniwersytetu w Białymstoku. 
Treść w serwisie bia24.pl 
https://bia24.pl/kategorie/wiadomosci/na-siemianwk-z-obrczkami-4455.html


25.07.2017 wrotapodlasia.pl
Ornitolodzy i miłośnicy ptaków znów zawitają nad Siemianówkę
W najbliższą sobotę (29 lipca 2017) ruszy kolejny sezon Obozu "Akcja Siemianówka". Przez blisko 3 miesiące miłośnicy ptaków będą je łapać, badać i obrączkować. Wszystko pod okiem licencjonowanych obrączkarzy. Współorganizatorem obozu jest Koło Naukowe Biologów Uniwersytetu w Białymstoku, jednak w akcję od lat angażują się dziesiątki wolontariuszy, dla których obcowanie z ptakami to po prostu wielka przyjemność lub pasja.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/ornitolodzy-i-milosnicy-ptakow-znow-zawitaja-nad-siemianowke.html


23.07.2017 akadera.bialystok.pl
Ogromne zainteresowanie studenckimi wyjazdami w ramach Erasmus+
Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ planowane na rok akademicki 2017/2018 cieszą się wśród studentów Uniwersytetu w Białymstoku wyjątkowo dużą popularnością. Zainteresowanych wyjazdami na studia jest blisko 180 osób – to trzykrotnie więcej niż przed rokiem.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2017/07/23/ogromne-zainteresowanie-studenckimi-wyjazdami-w-ramach-erasmus/

22.07.2017 bialystok.eska.pl
Erasmus+. Trzy razy więcej chętnych niż przed rokiem!

Uniwersytet w Białymstoku poinformował, że w tym roku z programu Erasmus+ chiało skorzystać aż 180 studentów. Przyznane przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ fundusze pozwolą uczelni na zrealizowanie 125 wyjazdów. Uniwersytet w Białymstoku będzie wnioskował do agencji o dodatkowe fundusze.
Treść w serwisie bialystok.eska.pl
http://bialystok.eska.pl/newsy/erasmus-trzy-razy-wiecej-chetnych-niz-przed-rokiem/515145


21.07.2017 bialystok.gazeta.pl
Studenci tłumnie zgłaszają się na wyjazdy w ramach Erasmus+

Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ planowane w roku akademickim 2017/2018 cieszą się wśród studentów Uniwersytetu w Białymstoku wyjątkowo dużą popularnością. Zainteresowanych wyjazdami na studia było blisko 180 osób - to trzykrotnie więcej niż przed rokiem.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,22128280,studenci-tlumnie-zglaszaja-sie-na-wyjazdy-w-ramach-erasmus.html


21.07.2017 radio.bialystok.pl
Młodzi chcą studiować za granicą - ogromne zainteresowanie programem Erasmus+
Uniwersytet w Białymstoku odnotował lawinowy wzrost zainteresowania studentów udziałem w programie Erasmus Plus.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/146372


21.07.2017 poranny.pl
Program Erasmus+ cieszy się dużą popularnością. Chętnych jest 180 studentów

Program Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018 cieszy się wśród studentów Uniwersytetu w Białymstoku wyjątkowo dużą popularnością. Zainteresowanych wyjazdami na studia było trzykrotnie więcej niż przed rokiem, bo aż 180 osób. 
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/program-erasmus-cieszy-sie-duza-popularnoscia-chetnych-jest-180-studentow,12293128/


21.07.2017 bialystokonline.pl
Białostoczanie chcą się uczyć za granicą? Erasmus+ bije rekordy popularności

Erasmus+ zawsze cieszył się dużą popularnością wśród studentów Uniwersytetu w Białymstoku. W tym roku chętnych do wzięcia udziału w programie jest wyjątkowo dużo. Zgłosiło się łącznie 180 osób, a więc trzykrotnie więcej niż rok temu.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/bialostoczanie-chca-sie-uczyc-za-granica-erasmus-bije-rekordy-popularnosci,artykul,100347,6,1.html


21.07.2017 wrotapodlasia.pl

Ogromne zainteresowanie studenckimi wyjazdami w ramach Erasmus+
Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ planowane w roku akademickim 2017/2018 cieszą się wśród studentów Uniwersytetu w Białymstoku wyjątkowo dużą popularnością. Zainteresowanych wyjazdami na studia było blisko 180 osób – to trzykrotnie więcej niż przed rokiem. Przyznane przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ fundusze pozwolą uczelni na zrealizowanie 125 wyjazdów. Aby umożliwić udział w mobilności również jak największej liczbie osób z listy rezerwowej, Uniwersytet w Białymstoku będzie wnioskował do agencji o dodatkowe fundusze.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/ogromne-zainteresowanie-studenckimi-wyjazdami-w-ramach-erasmus.html


21.07.2017 bia24.pl

Przyciąganie Erasmusa+
Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ planowane w roku akademickim 2017/2018 cieszą się wśród studentów Uniwersytetu w Białymstoku wyjątkowo dużą popularnością. Zainteresowanych wyjazdami na studia było blisko 180 osób. To trzykrotnie więcej niż przed rokiem.
Treść w serwisie bia24.pl 
https://bia24.pl/kategorie/wiadomosci/przyciganie-erasmusa-4401.html


21.07.2017 zw.lt
Wręczanie dyplomów na UwB: Filię w Wilnie traktujemy jako misję
„Należycie do szczęściarzy, macie farta. Posiadacie kapitał, kapitał intelektualny, który musicie wykorzystać” - przywitała zebranych podczas uroczystego wręczania dyplomów absolwentom Wydziału Ekonomiczno – Informatycznego w Wilnie dziekan dr hab. Mieczysława Zdanowicz. Uroczystość tradycyjnie odbyła się w Domu Kultury Polskiej w Wilnie. 
Treść w serwisie zw.lt
http://zw.lt/wilno-wilenszczyzna/wreczanie-dyplomow-na-uwb-filie-w-wilnie-traktujemy-jako-misje/


13.07.2017 wrotapodlasia.pl

Rekordowa kryminologia, popularne prawo i ekonomia, większa liczba kandydatów – czyli rekrutacja na UwB
Ponad 6500 osób zarejestrowało się na stacjonarne studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. To więcej niż w ubiegłym roku. Największym zainteresowaniem cieszą się: ekonomia, prawo i pedagogika. Natomiast rekordowa liczba kandydatów na jedno miejsce przypada w tym roku na kryminologii – o jedno miejsce powalczy tu 19 osób.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/rekordowa-kryminologia-popularne-prawo-i-ekonomia-wieksza-liczba-kandydatow-czyli-rekrutacja-na-uwb.html


12.07.2017 poranny.pl
Gość Porannego. Dr Małgorzata Ocytko z UwB (wideo)

Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/porannytv/gosc-porannego/a/gosc-porannego-dr-malgorzata-ocytko-z-uwb-wideo,12219795/


12.07.2017 bialystok.eska.pl
UwB podsumowuje rekrutację

Ponad 6500 osób chce studiować na Uniwersytecie w Białymstoku. Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki: ekonomia, prawo i pedagogika.
Treść w serwisie bialystok.eska.pl
http://bialystok.eska.pl/newsy/ten-kierunek-cieszy-sie-rekordowa-popularnoscia-uwb-podsumowuje-rekrutacje/504105


11.07.2017 bialystok.gazeta.pl
Uniwersytet w Białymstoku zakończył rekrutację. Rekordowa kryminologia
Ponad 6500 osób zarejestrowało się na stacjonarne studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. To więcej niż w ubiegłym roku. Największym zainteresowaniem cieszą się: ekonomia, prawo i pedagogika. Na kryminologii - o jedno miejsce powalczy 19 osób.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,22079601,uniwersytet-w-bialymstoku-zakonczyl-rekrutacje-rekordowa-kryminologia.html


11.07.2017 radio.bialystok.pl
Ponad 6,5 tysiąca osób chce studiować na UwB. Jaki kierunek jest najbardziej oblegany?

Uniwersytet w Białymstoku zakończył pierwszy etap rekrutacji. Takiego wyniku się nie spodziewali, bo jest lepiej niż przed rokiem.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/146110


11.07.2017 poranny.pl
Rekrutacja na UwB 2017 zakończona sukcesem
Rekordowa kryminologia, ogromne zainteresowaniem prawem i ekonomią, większa liczba kandydatów – czyli rekrutacja na UwB 
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/rekrutacja-na-uwb-2017-zakonczona-sukcesem-zdjecia,12260500/


11.07.2017 bialystokonline.pl
Rekordowe zainteresowanie studiami na UwB
Kilka tysięcy osób złożyło dokumenty na studia stacjonarne na Uniwersytecie w Białymstoku. Niektóre kierunki pobiły rekordy popularności.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/rekordowe-zainteresowanie-studiami-na-uwb,artykul,100180,6,1.html


10.07.2017 forumakademickie.pl

Filozofia na UwB otrzymała uprawnienia do doktoryzowania
Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów przyznała Wydziałowi Historyczno-Socjologicznemu UwB uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia. To 11. uprawnienia do doktoryzowania posiadane przez Uniwersytet w Białymstoku, a 3. na WH-S.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   
https://forumakademickie.pl/news/filozofia-na-uwb-otrzymala-uprawnienia-do-doktoryzowania/


10.07.2017 forumakademickie.pl
Konkurs na logo Uniwersytetu w Białymstoku rozstrzygnięty

Lekka, nowoczesna typografia, forma łącząca w sobie nawiązania do nauki i natury – tak będzie wyglądało logo Uniwersytetu w Białymstoku. Wyłoniony w konkursie projekt został 4 lipca zaprezentowany podczas konferencji prasowej.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   
https://forumakademickie.pl/news/konkurs-na-logo-uniwersytetu-w-bialymstoku-rozstrzygniety/


10.07.2017 pytanienasniadanie.tvp.pl
Metoda "na wnuczka" - jak nie dać się oszukać?
Rozmowa z prof. UwB Małgorzatą Halicką 
Treść w serwisie pytanienasniadanie.tvp.pl
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/33161743/metoda-na-wnuczka-jak-nie-dac-sie-oszukac


8.07.2017 poranny.pl
UwB ma logo. Na mniej oficjalne okazje
Będzie używane obok godła, którym Uniwersytet w Białymstoku posługiwał się do tej pory. Wybrano spośród 35 propozycji. Autorką jest Katarzyna Worpus-Wrońska z Łodzi 
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/edukacja/a/uwb-ma-logo-na-mniej-oficjalne-okazje,12249213/


8.07.2017 bialystokonline.pl
Ogród Saski w Supraślu ma szansę odzyskać dawną świetność
Do końca września potrwają prace badawcze na terenie supraskiego Ogrodu Saskiego. Prowadzić je będą gmina Supraśl, Uniwersytet w Białymstoku oraz Muzeum Podlaskie.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/ogrod-saski-w-supraslu-ma-szanse-odzyskac-dawna-swietnosc,artykul,100137,1,1.html


7.07.2017 poranny.pl
UwB. Wynalazek białostockich fizyków z patentem

Wynalazek fizyków Uniwersytetu w Białymstoku: dr hab. Andrzeja Stupakiewicza i prof. Andrzeja Maziewskiego oraz dr Alexandra Stognija z Centrum Badań Materiałowych w Mińsku otrzymał ochronę prawną Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/uwb-wynalazek-bialostockich-fizykow-z-patentem,12247151/


7.07.2017 wrotapodlasia.pl
Konkurs na logo Uniwersytetu w Białymstoku rozstrzygnięty

Lekka, nowoczesna typografia, forma łącząca w sobie nawiązania do nauki i natury – tak będzie wyglądało logo Uniwersytetu w Białymstoku. Wyłoniony w konkursie projekt został dziś (4.07.2017) zaprezentowany podczas konferencji prasowej.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/konkurs-na-logo-uniwersytetu-w-bialymstoku-rozstrzygniety.html


7.07.2017 bialystok.tvp.pl
Język polski dla cudzoziemców
Na kursie ćwiczą gramatykę języka, poznają nowe słowa. 44 studentów między innymi z Chin, Egiptu czy Indii przyjechało do Białegostoku uczyć się języka polskiego. Wszystko to w ramach Letniej Szkoły Języka i Kultury polskiej dla cudzoziemców.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl 
http://bialystok.tvp.pl/33131400/jezyk-polski-dla-cudzoziemcow


6.07.2017 naukawpolsce.pap.pl
Białystok: Ruszyła letnia szkoła języka polskiego dla cudzoziemców
44 studentów filologii polskiej oraz lektoratów języka polskiego z 15 krajów bierze udział w Letniej Szkole Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców na Uniwersytecie w Białymstoku. Oprócz kursów języka polskiego, dla uczestników zaplanowano też zwiedzanie regionu.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,414886,bialystok-ruszyla-letnia-szkola-jezyka-polskiego-dla-cudzoziemcow.html


2.07.2017 bialystokonline.pl
Język chiński wkracza na UwB
Studia wschodnie – kierunek prowadzony od 3 lat na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku - będą od nowego roku akademickiego realizowane według poszerzonego programu.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/jezyk-chinski-wkracza-na-uwb,artykul,100026,6,1.html