Biuro Karier
Aktualności

Mars Open Talks 4

Mars Open Talks #4: Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Rozmawiamy o finansach w FMCG.

  • Zastanawiasz się, jak w globalnej firmie funkcjonuje dział finansów i jak łączy interesy innych działów?
  • Chcesz dowiedzieć się, które umiejętności przydatne w pracy w finansach możesz ćwiczyć każdego dnia?
  • Ciekawi Cię, co się dzieje z gotówką w korporacjach i chcesz dowiedzieć się, jakie nawyki możesz od nas przejąć w zarządzaniu swoim domowym portfelem?

Tego wszystkiego i o wiele więcej dowiesz się w trakcie kolejnego spotkania Mars Open Talks! Tym razem poruszymy temat FINANSÓW.


Spotkamy się online 10 lutego 2021 r. o godz. 16.00.
Link do transmisji uczestnicy otrzymają od nas mailowo, w dniu wydarzenia.

Link do rejestracji: http://bit.ly/mars-open-talks-4-rejestracja
Link do wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/mars-open-talks-4-wydarzenie


WYKŁADY:

TALK 1: Finanse w globalnej firmie, czyli jak to naprawdę wygląda?
Mars to globalna firma z rozbudowaną siecią sprzedaży, mocnym marketingiem i fabrykami, których funkcjonowanie wspierają wykwalifikowani inżynierowie.
Zastanawialiście się kiedyś, kto to wszystko spina? MY. Ludzie od liczb, podsumowań, balansów, którzy rozumieją różnicę pomiędzy finansami rynkowymi a finansami fabrycznymi. Wiemy, co się dzieje na rynku, wiemy też, co się dzieje we wszystkich naszych fabrykach. Udowodnimy Wam, że finanse to nie tylko Ustawa o Rachunkowości czy sprawozdania finansowe. Pokażemy Wam, czemu nasz dział odgrywa kluczową rolę w procesie podejmowania przemyślanych decyzji biznesowych i jak ważne jest to, co robimy pomiędzy 9:00 a 17:00 od poniedziałku do piątku.

Trenerzy:
Justyna Chmielewska (Royal Canin Europe)
Łukasz Blukacz (Royal Canin Europe)


TALK 2: Cash is king, czyli skąd brać pieniądze i jak je mądrze wydawać? Gotówka. Każdy chciałby jej mieć pod dostatkiem. Nawet tak duża firma jak Mars pracuje każdego dnia nad tym, by ilość gotówki utrzymywała się na odpowiednim poziomie.
W naszym wystąpieniu opowiemy Wam o tym, jaką rolę pełni gotówka w funkcjonowaniu biznesu. Na prostych przykładach pokażemy analogię pomiędzy domowym budżetem a budżetem wielkiej międzynarodowej korporacji. Wyjaśnimy, jak mądrze zarządzać wpływami i wydatkami, aby nie zostać z pustym kontem na koniec miesiąca oraz dlaczego tak ważna jest zasada Wolności spośród naszych Pięciu Zasad. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak gotówka łączy się z rachunkiem zysków i strat oraz bilansem. Na koniec podpowiemy Wam, jaką wiedzę i umiejętności warto zbudować, żeby odnieść sukces jako finansista.

Trenerki:
Emilia Herman-Szulc (Mars Wrigley)
Aleksandra Babul (Mars Wrigley)