31.12.2016 bia24.pl
Akcja "Karmnik" w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku
Od grudnia do lutego, głównie studenci Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, ale nie tylko, przeprowadzają ogólnopolską akcję "Karmnik". Dokarmiają, badają i obrączkują ptactwo a zgromadzone informacje wykorzystują do określenia liczebności zimujących ptaków. Obserwacje służą zbadaniu wpływu warunków atmosferycznych na ich kondycję oraz przywiązanie do danego karmnika.
Treść w serwisie bia24.pl 
https://bia24.pl/kategorie/biatv/akcja-karmnik-w-kampusie-uniwersytetu-w-bia%C5%82ymstoku.html
 
30.12.2016 radio.bialystok.pl

Akcja "Karmnik" - praktyczna lekcja ornitologiczna
To praktyczna lekcja ornitologiczna. Studenci biologii z Uniwersytetu w Białymstoku dokarmiają i badają ptaki. Wszystko prowadzone jest w ramach ogólnopolskiej akcji "Karmnik".
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/140269
 
29.12.2016 bialystok.gazeta.pl

Najlepsi z najlepszych wyróżnieni. Stypendia od zarządu województwa
Pięćdziesięciu najlepszym uczniom podlaskich szkół zarząd województwa przyznał stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2015/2016. Gala stypendialna odbyła się w Uniwersyteckim Centrum Kultury na kampusie UwB. - Jako samorząd województwa podlaskiego chcemy wspierać naszą zdolną młodzież, i wskazywać możliwości rozwoju w oparciu o uczelnie z naszego regionu, w tym gospodarza dzisiejszego spotkania czyli Uniwersytet w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,21180800,najlepsi-z-najlepszych-wyroznieni-stypendia-od-zarzadu-wojewodztwa.html
 
29.12.2016 bialystok.tvp.pl

Stypendia dla najzdolniejszych
Najlepsi uczniowie w województwie podlaskim dostali stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce. Oficjalnie odebrali je dziś (29.12.) w Uniwersyteckim Centrum Kultury w Białymstoku.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl 
http://bialystok.tvp.pl/28402020/stypendia-dla-najzdolniejszych
 
29.12.2016 radio.bialystok.pl

Zdolni uczniowie dostali stypendia naukowe od zarządu województwa
Galę zorganizowano w Uniwersyteckim Centrum Kultury w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Bogdan Dyjuk z zarządu województwa podlaskiego zaznaczył, że chodzi o zachęcenie młodzieży do studiowania w regionie. - Z jednej strony chcemy, żeby stypendium wspierało rozwój młodzieży. Z drugiej - pokazując Uniwersytet - zachęcamy do tego, aby studiować w województwie podlaskim.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/140258
 
29.12.2016 wrotapodlasia.pl

Najlepsi z najlepszych wyróżnieni przez Zarząd Województwa Podlaskiego
Pięćdziesięciu najlepszym uczniom podlaskich szkół Zarząd Województwa przyznał stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2015/2016. Gala stypendialna odbyła się w Uniwersyteckim Centrum Kultury na kampusie UwB. Do studiowania na podlaskich uczelniach, a przede wszystkim na UwB zachęcał również rektor Uczelni prof. Robert Ciborowski.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/najlepsi-z-najlepszych-wyroznieni-przez-zarzad-wojewodztwa-podlaskiego.html
 
29.12.2016 bialystokonline.pl

Najlepsi wśród najlepszych uczniów otrzymali stypendia w wysokości 4 tys. zł
50 najlepszym uczniom podlaskich szkół Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2015/2016.Gala stypendialna odbyła się w Uniwersyteckim Centrum Kultury na kampusie UwB. Nie było to miejsce przypadkowe. Do studiowania na podlaskich uczelniach, a przede wszystkim na UwB, zachęcał również rektor uczelni prof. Robert Ciborowski. 
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/najlepsi-wsrod-najlepszych-uczniow-otrzymali-stypendia-w-wysokosci-4-tys-zl,artykul,96162,6,1.html
 
28.12.2016 bialystokonline.pl

Dokarmiają, obrączkują i uczą się, jak pomóc ptakom. Też możesz się przyłączyć
Kiedy ptaki potrzebują naszej pomocy? Czym je karmić? Ty też możesz dołączyć do Akcji Karmnik i zdobyć wiedzę na ten temat.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/dokarmiaja-obraczkuja-i-ucza-sie-jak-pomoc-ptakom-tez-mozesz-sie-przylaczyc,artykul,96128,6,1.html
 
28.12.2016 bialystok.gazeta.pl

Akcja Karmnik. Białostoccy studenci badają bogatki, dzwońce i modraszki
Przygotowują karmniki i przyzwyczają do nich skrzydlatych gości. W ściśle określonych terminach rozstawiają w pobliżu specjalne, ornitologiczne siatki. Co godzinę sprawdzają, czy coś w nie wpadło. Jeśli tak - zabierają ptaki w ciepłe miejsce, a tam opisują schwytane okazy i zakładają im odpowiednie obrączki, po czym zwierzęta wypuszczane są na wolność. Tak wygląda kolejna Akcja Karmnik.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,21175328,akcja-karmnik-bialostoccy-studenci-badaja-bogatki-dzwonce.html
 
28.12.2016 wrotapodlasia.pl

Akcja Karmnik Studenci biologii z UwB dokarmiają i badają ptaki
Najpierw przygotowują karmniki i przyzwyczają do nich skrzydlatych gości. Potem, w ściśle określonych terminach, rozstawiają w pobliżu specjalne, ornitologiczne siatki. Co godzinę sprawdzają, czy coś w nie wpadło. Jeśli tak - zabierają ptaki w ciepłe miejsce, a tam opisują schwytane okazy i zakładają im odpowiednie obrączki, po czym zwierzęta wypuszczane są na wolność. Tak wygląda kolejna Akcja Karmnik, do której jak co roku przyłączyli się studenci z Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/akcja-karmnik-studenci-biologii-z-uwb-dokarmiaja-i-badaja-ptaki.html
 
25.12.2016 bia24.pl

Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy
Już w lutym na Uniwersytecie w Białymstoku prawie 80 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych województwa podlaskiego weźmie udział w zajęciach na Młodzieżowym Uniwersytecie Przyrodniczym. 
Treść w serwisie bia24.pl 
https://www.bia24.pl/kategorie/wiadomosci/modzieowy-uniwersytet-przyrodniczy-1505.html
 
22.12.2016 bialystokonline.pl

Odznaczenia państwowe dla pracowników UwB
Pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku otrzymali z rąk wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego państwowe odznaczenia.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/odznaczenia-panstwowe-dla-pracownikow-uwb,artykul,95995,6,1.html
 
21.12.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – prof. Maciej Perkowski
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/2/id/140067
 
20.12.2016 akadera.bialystok.pl

Młodzi badacze będą eksperymentować w laboratoriach
Będą eksperymentować oraz zgłębiać tajniki biologii i chemii. W lutym na Uniwersytecie w Białymstoku rozpocznie działalność Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy. 
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/12/20/mlodzi-badacze-beda-eksperymentowac-w-laboratoriach/
 
20.12.2016 bialystokonline.pl

Białostockie uczelnie już niedługo zaproszą dzieci na zajęcia
Prawie 80 uczniów ze szkół podstawowych naszego województwa będzie uczestniczyć w zajęciach Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego na UwB.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/bialostockie-uczelnie-juz-niedlugo-zaprosza-dzieci-na-zajecia,artykul,95985,6,1.html 
 
20.12.2016 bialystok.gazeta.pl

Dziesięciolatek na uniwersytecie. Zaszaleje w pracowni chemicznej
W uniwersyteckich laboratoriach z prawdziwego zdarzenia, pod okiem naukowców, będę eksperymentować i zgłębiać tajniki chemii i biologii. Choć jeszcze są w podstawówce, to już znajdą się na uczelni wyższej. Jak to możliwe? Już w lutym na Uniwersytecie w Białymstoku ruszy Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,21145988,dziesieciolatek-na-uniwersytecie-zaszaleje-w-pracowni-chemicznej.html
 
20.12.2016 wrotapodlasia.pl

W lutym rusza Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy
Będą wykonywać pomiary, obserwacje, przeprowadzać eksperymenty, a wszystko w uniwersyteckich laboratoriach, pod okiem naukowców. Prawie 80 uczniów z IV, V i VI klas szkół podstawowych z województwa podlaskiego zaprosi do siebie na zajęcia Wydział Biologiczno-Chemiczny UwB w ramach projektu Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy. Rekrutacja rozpocznie się po Nowym Roku.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/w-lutym-rusza-mlodziezowy-uniwersytet-przyrodniczy.html
 
20.12.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Radosław Poniat
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/140043
 
17.12.2016 www.forumakademickie.pl  

Nagroda im. prof. Kazimierza Ostrowskiego 
Mgr Anna Tokarzewicz, doktorantka w Zakładzie Elektrochemii Uniwersytetu w Białymstoku, zdobyła Nagrodę imienia prof. Kazimierza Ostrowskiego. Wyróżnienie przyznawane jest podczas dorocznej ogólnopolskiej konferencji „Postępy w badaniach biomedycznych”.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/12/17/4137/nagroda-im-prof-kazimierza-ostrowskiego/
 
18.12.2016 wrotapodlasia.pl

Doktorantka Instytutu Chemii UwB, Anna Tokarzewicz, zdobyła nagrodę im. prof. Ostrowskiego
Mgr Anna Tokarzewicz, doktorantka w Zakładzie Elektrochemii Uniwersytetu w Białymstoku, zdobyła Nagrodę imienia prof. Kazimierza Ostrowskiego. Wyróżnienie przyznawane jest podczas dorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Postępy w Badaniach Biomedycznych.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/doktorantka-instytutu-chemii-uwb-anna-tokarzewicz-zdobyla-nagrode-im-prof-ostrowskiego.html
 
16.12.2016 poranny.pl

Mgr Anna Tokarzewicz z UwB zdobyła Nagrodę imienia prof. Kazimierza Ostrowskiego
Mgr Anna Tokarzewicz, doktorantka w Zakładzie Elektrochemii Uniwersytetu w Białymstoku, zdobyła Nagrodę imienia prof. Kazimierza Ostrowskiego. Wyróżnienie przyznawane jest podczas dorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Postępy w Badaniach Biomedycznych. 
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/mgr-anna-tokarzewicz-z-uwb-zdobyla-nagrode-imienia-prof-kazimierza-ostrowskiego,11586370/
 
16.12.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – prof. Daniel Boćkowski
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/139905
 
17.11.2016 bialystok.gazeta.pl

Filozofia zagości w białostockich szkołach
180 uczniów z kilku najlepszych liceów ogólnokształcących w stolicy województwa podlaskiego weźmie udział w zajęciach przygotowanych przez filozofów z Uniwersytetu w Białymstoku. Pod okiem akademickiej kadry będą uczyć się poprawnego argumentowania, krytycznego, samodzielnego myślenia, logiki i heurystyki.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20990375,filozofia-zagosci-w-bialostockich-szkolach.html
 
17.11.2016 wrotapodlasia.pl

Filozofia zagości w białostockich szkołach. Uniwersytet w Białymstoku zdobył pieniądze z NCBR na zajęcia dla uczniów 
180 uczniów z kilku najlepszych liceów ogólnokształcących w stolicy województwa podlaskiego weźmie udział w zajęciach przygotowanych przez filozofów z Uniwersytetu w Białymstoku. Pod okiem akademickiej kadry będą uczyć się poprawnego argumentowania, krytycznego, samodzielnego myślenia, logiki i heurystyki. Zajęcia będą miały charakter fakultatywny.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/filozofia-zagosci-w-bialostockich-szkolach-uniwersytet-w-bialymstoku-zdobyl-pieniadze-z-ncbr-na-zajecia-dla-uczniow.html
 
17.11.2016 bialystokonline.pl

Granty dla UwB i UMB. Około 7 mln zł na badania
Prawie 4 mln zł otrzyma Uniwersytet w Białymstoku dzięki grantom z Narodowego Centrum Nauki. 5 z nich będą realizować pracownicy uczelni, 2 - naukowcy, którzy nie są co prawda zatrudnieni na Uniwersytecie, ale właśnie tu chcą przeprowadzać swoje badania.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/granty-dla-uwb-i-umb-okolo-7-mln-zl-na-badania,artykul,95206,6,1.html
 
16.11.2016 bialystok.gazeta.pl

Oszczepniczka celuje w Podlasie. Maria Andrejczyk w Przystanku Młodzi
Po dobrym starcie na igrzyskach w Rio de Janeiro mogła studiować i rozwijać karierę w Stanach Zjednoczonych, zabiegało o nią kilkanaście uczelni w Polsce, ale postawiła na Uniwersytet w Białymstoku i treningi w barwach Hańczy Suwałki. Lekkoatletka Maria Andrejczyk to kolejna zgłoszona osoba do "Przystanku Młodzi", a nominuje ją uczelnia.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20985558,oszczepniczka-celuje-w-podlasie-maria-andrejczyk-w-przystanku.html
 
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości ze wsparciem UwB

Wspólnie działali już wielokrotnie, ale teraz ta współpraca będzie jeszcze większa i ma przełożyć się na pomoc potrzebującym rodzinom. Władze Uniwersytetu w Białymstoku podpisały porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna – realizatorem programów Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/139012
 
16.11.2016 bialystok.tvp.pl

Wspólnie na rzecz potrzebujących
Podlascy wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mobilizują kolejne osoby i instytucje do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Dziś (16.11.) w działania obu akcji włączył się Uniwersytet w Białymstoku. Pomoże w pozyskaniu wolontariuszy, udostępni pomieszczenia do warsztatów i szkoleń.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl 
http://bialystok.tvp.pl/27749120/wspolnie-na-rzecz-potrzebujacych
 
16.11.2016 bialystok.gazeta.pl

Uniwersytet w Białymstoku wspiera Wiosnę. Czas na Szlachetne Paczki
Rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. Robert Ciborowski podpisał porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna, które organizuje dwie znane akcje - Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20984710,uniwersytet-w-bialymstoku-wspiera-wiosne-czas-na-szlachetne.html
 
16.11.2016 bialystokonline.pl

Skorzystają wszyscy. Uniwersytet będzie współpracował ze Stowarzyszeniem Wiosna
Uniwersytet w Białymstoku podpisał porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna, które jest organizatorem Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Obie strony wierzą, że będzie to korzystny ruch zarówno dla uczelni, jak i dla programów.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/skorzystaja-wszyscy-uniwersytet-bedzie-wspolpracowal-ze-stowarzyszeniem-wiosna,artykul,95216,1,1.html
 
16.11.2016 wrotapodlasia.pl

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości ze wsparciem Uniwersytetu w Białymstoku
Uniwersytet w Białymstoku podpisał porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna – realizatorem programów Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Uczelnia będzie wspierać podlaskich członków organizacji merytorycznie i organizacyjnie. Stowarzyszenie Wiosna będzie zachęcać i motywować studentów i pracowników UwB do angażowania się w akcje społeczne i działalność charytatywną.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/organizacje_pozarzadowe/szlachetna-paczka-i-akademia-przyszlosci-ze-wsparciem-uniwersytetu-w-bialymstoku.html
 
16.11.2016 poranny.pl

East Games United 2016. Największa impreza gamingowa we wschodniej Polsce odbędzie się w Białymstoku
Agencja Galaktus PR oraz Stowarzyszenie „Sokrates” organizują imprezę East Games United, która odbędzie się w dniach 19-20 listopada, na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1. Równolegle do East Games United 2016 zorganizowane zostaną targi pracy – StudentCon. Na Wydziale Matematyczno-Informatycznym Uniwersytetu w Białymstoku pojawią się stoiska pracodawców z branży nowych technologii (social media, e-commerce, IT) oraz organizacji studenckich i kół naukowych. 
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/east-games-united-2016-najwieksza-impreza-gamingowa-we-wschodniej-polsce-odbedzie-sie-w-bialymstoku,11466282/
 
16.11.2016 bialystok.gazeta.pl

Ponad 3,5 miliona złotych dla Uniwersytetu w Białymstoku. Na badania
Kolejnych 7 grantów z Narodowego Centrum Nauki trafi do Uniwersytetu w Białymstoku. Dotacja dla białostockiej uczelni w ramach rozstrzygniętych właśnie konkursów to w sumie 3 754 428 zł.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20983093,ponad-3-5-miliona-zlotych-dla-uniwersytetu-w-bialymstoku-na.html
 
16.11.2016 www.forumakademickie.pl  

Siedem kolejnych grantów z NCN 
Kolejnych 7 grantów z Narodowego Centrum Nauki trafi do Uniwersytetu w Białymstoku. Dotacja dla białostockiej uczelni w ramach rozstrzygniętych właśnie konkursów NCN to w sumie 3 754 428 zł.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/11/16/3996/siedem-kolejnych-grantow-z-ncn/
 
16.10.2016 akadera.bialystok.pl

Naukowcy z UwB mają miliony na badania
Uniwersytet w Białymstoku z olbrzymią dotacją. Uczelnia otrzymała siedem grantów z Narodowego Centrum Nauki, których suma przekracza 3,5 mln zł.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/11/16/naukowcy-z-uwb-maja-miliony-na-badania/
 
10.11.2016 naukawpolsce.pap.pl

Uniwersytet w Białymstoku wesprze białoruskie uczelnie
Uniwersytet w Białymstoku, wspólnie z partnerami z Hiszpanii, Litwy i Finlandii prowadzi projekt, którego celem jest wdrożenie europejskich rozwiązań dotyczących kształcenia na białoruskich uczelniach. Na jego realizację uczelnie otrzymały blisko 1 mln euro z programu Erasmus+.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,411962,uniwersytet-w-bialymstoku-wesprze-bialoruskie-uczelnie.html
 
9.11.2016 bialystok.gazeta.pl

Ginący świat Madagaskaru na wystawie w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym
Owoce baobabu, rzep madagaskarski, ćma zwana księżycową albo kometą - to tylko niektóre ciekawe eksponaty z nowej wystawy w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20949013,ginacy-swiat-madagaskaru-na-wystawie-w-uniwersyteckim-centrum.html
 
9.11.2016 bialystokonline.pl

O Ameryce po wyborach. Debata na UwB
Cały świat przyglądał się wyborom w Stanach Zjednoczonych. Znamy już ich wyniki. O USA po wyborach prezydenckich będą dyskutować na Uniwersytecie w Białymstoku studenci, naukowcy i inni zainteresowani.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/o-ameryce-po-wyborach-debata-na-uwb,artykul,95032,1,1.html
 
9.11.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Adam Bartnicki
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/138829
 
9.11.2016 bialystokonline.pl

UwB wesprze białoruskie uczelnie
Uniwersytet w Białymstoku z partnerami z Hiszpanii, Litwy i Finlandii rozpoczyna realizację projektu. Wspólnie będą zapoznawać białoruskie uczelnie z europejskim systemem nauczania.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/uwb-wesprze-bialoruskie-uczelnie,artykul,95067,6,1.html
 
8.11.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Izabela Kraśnicka
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/138770
 
8.11.2016 poranny.pl

Prorektor prof. Wojciech Śleszyński musi stworzyć Muzeum Pamięci Sybiru
Od 1 stycznia 2017 roku dyrektorem tej placówki będzie prof. Wojciech Śleszyński, historyk. Nadal chce być też prorektorem ds. kształcenia na UwB. Nie zrezygnuje z funkcji 
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/prorektor-prof-wojciech-sleszynski-musi-stworzyc-muzeum-pamieci-sybiru,11433499/
 
7.11.2016 bialystok.tvp.pl

Prof. Śleszyński ma być dyrektorem Muzeum Pamięci Sybiru w budowie
Prorektor ds. kształcenia miejscowego uniwersytetu, historyk prof. Wojciech Śleszyński od 1 stycznia 2017 roku ma być dyrektorem Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, placówki w budowie - taką decyzję podjęły władze miasta. Będzie to powołanie na czas określony: do zakończenia inwestycji i otwarcia stałej ekspozycji.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl 
http://bialystok.tvp.pl/27633518/prof-sleszynski-ma-byc-dyrektorem-muzeum-pamieci-sybiru-w-budowie
 
7.11.2016 radio.bialystok.pl

Prof. Śleszyński ma być dyrektorem Muzeum Pamięci Sybiru w budowie
Prorektor ds. kształcenia miejscowego uniwersytetu, historyk prof. Wojciech Śleszyński od 1 stycznia 2017 roku ma być dyrektorem Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, placówki w budowie - taką decyzję podjęły władze miasta.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/138748
 
7.11.2016 bialystok.gazeta.pl

Muzeum Pamięci Sybiru ma już swojego dyrektora. Bez niespodzianki
Profesor Wojciech Śleszyński pokieruje białostockim Muzeum Pamięci Sybiru. Placówka przechodzi "na swoje" od 1 stycznia 2017 roku.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20943059,muzeum-pamieci-sybiru-ma-juz-swojego-dyrektora-bez-niepodzianki.html
 
7.11.2016 wrotapodlasia.pl

Wojciech Śleszyński od 1 stycznia ma zostać dyrektorem Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
Prof. Wojciech Śleszyński, jest historykiem, od nowego roku akademickiego pełni funkcję prorektora Uniwersytetu w Białymstoku, a wcześniej był dziekanem wydziału historyczno-socjologicznego UwB. O rozpoczęciu procedury jego powołania poinformował w poniedziałek 7 listopada na konferencji prasowej Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/region_i_gospodarka/wiadomosci/bialystok/wojciech-sleszynski-od-1-stycznia-ma-zostac-dyrektorem-muzeum-pamieci-sybiru.html
 
4.11.2016 bialystok.tvp.pl

Studenckie pogotowie lekcyjne
Studenci białostockich uczelni po raz kolejny postanowili pomóc podopiecznym świetlic socjoterapeutycznych. W akcję „Studenckie pogotowie lekcyjne" w tym semestrze zaangażowało się około czterdziestu osób.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl 
http://bialystok.tvp.pl/27602596/studenckie-pogotowie-lekcyjne
 
3.11.16 Gazeta Współczesna 

Karolina Kaczorowska, wdowa po Ryszardzie Kaczorowskim, przekazała UwB symboliczny klucz
Karolina Kaczorowska, wdowa po Ryszardzie Kaczorowskim, ostatnim Prezydencie RP na Uchodźstwie, przekazała Uniwersytetowi w Białymstoku akt nadania jej mężowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Białegostoku i symboliczny klucz. 
Treść w serwisie wspolczesna.pl
http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/bialystok/a/karolina-kaczorowska-wdowa-po-ryszardzie-kaczorowskim-przekazala-uwb-symboliczny-klucz,11414253/
 
2.11.2016 bialystok.gazeta.pl

Nowe eksponaty w gabinecie prezydenckim na Uniwersytecie w Białymstoku
- Uważam, że jest to najgodniejsze miejsce, w którym mogę zostawić te pamiątki. I za to wam dziękuję - powiedziała Karolina Kaczorowska, wdowa po Ryszardzie Kaczorowskim przekazując Uniwersytetowi w Białymstoku kolejne eksponaty do Gabinetu Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20920070,nowe-eksponaty-w-gabinecie-prezydenckim-na-uniwersytecie-w-bialymstoku.html
 
30.10.2016 bialystok.tvp.pl

Efektywna nauka
Uniwersytet w Białymstoku organizuje cykl wykładów pod nazwą "Jak studiować efektywnie". Prowadzą je specjaliści zawodowo zajmujący się motywowaniem i współpracują z działami kadr dużych korporacji światowych. Zajęcia odbywają się cyklicznie.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl 
http://bialystok.tvp.pl/27540928/efektywna-nauka
 
29.10.2016 radio.bialystok.pl

Co się dzieje w mózgu nastolatka? Otwarty wykład na Wydziale Fizyki UwB
To spotkanie dla nastolatków, ich rodziców, nauczycieli i pasjonatów neurobiologii.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/138484
 
28.10.2016 bialystok.gazeta.pl

Profesorowie z Białegostoku nagrodzeni przez prezydenta
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Są wśród nich przedstawiciele Białegostoku. Nominację profesorską odebrała prof. Izabela Święcicka z UwB. 
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20902599,profesorowie-z-bialegostoku-nagrodzeni-przez-prezydenta.html#ixzz4OMwUvzYA
 
28.10.2016 radio.bialystok.pl

Fale grawitacyjne
Prof. Piotr Jaranowski, dziekan Wydziału Fizyki UwB, w programie Radioskop
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/radioskop/index/id/138473
 
28.10.2016 bialystokonline.pl

Jak zrozumieć nastolatka? Z pomocą przychodzi neurobiologia
To propozycja na sobotnie przedpołudnie dla nastolatków, rodziców, nauczycieli, ale też wszystkich chętnych. Podczas spotkania na UwB dr Marek Kaczmarzyk postara się odpowiedzieć na pytanie o to, co dzieje się w mózgu nastolatka.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/jak-zrozumiec-nastolatka-z-pomoca-przychodzi-neurobiologia,artykul,94794,6,1.html
 
27.10.2016 radio.bialystok.pl

Nowe eksponaty w Gabinecie Ryszarda Kaczorowskiego na UwB
W Gabinecie Ryszarda Kaczorowskiego na Uniwersytecie w Białymstoku pojawiły się nowe eksponaty związane z ostatnim prezydentem RP na Uchodźstwie.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/138441
 
27.10.2016 akadera.bialystok.pl

UwB: Prezydentowa Karolina Kaczorowska przywiozła pamiątki
Uważam, że jest to najgodniejsze miejsce, w którym mogę zostawić te pamiątki. I za to wam dziękuję – powiedziała Karolina Kaczorowska. Wdowa po prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim przekazała w czwartek (27.10) Uniwersytetowi w Białymstoku kolejne eksponaty do Gabinetu Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/10/27/prezydentowa-karolina-kaczorowska-odwiedzila-uwb/
 
27.10.2016 akadera.bialystok.pl

Nowi profesorowie w Białymstoku. Nominacje wręczył prezydent
Kolejni naukowcy z Białegostoku awansowali na wyższe stopnie naukowe. Prezydent Andrzej Duda wręczył w Warszawie akty nominacji trójce naukowców ze stolicy Podlasia. Tytuł profesora nauk biologicznych otrzymała Izabela Święcicka z Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/10/27/nowi-profesorowie-w-bialymstoku-nominacje-wreczyl-prezydent/
 
27.10.2016 wrotapodlasia.pl

Nominacje profesorskie dla naukowców z Białegostoku
Prezydent Andrzej Duda wręczył 26 października akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Nominacje profesorskie otrzymali m.in prof. Marcin Moniuszko i prof. Piotr Laudański - dwóch naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz prof. Izabela Święcicka z Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/nominacje-profesorskie-dla-naukowcow-z-bialegostoku.html
 
27.10.2016 bialystokonline.pl

Wieczór z poezją. Spotkanie z Teresą Radziewicz na Wydziale Filologicznym
Miłośnicy poezji mogą wybrać się w czwartek (27.10) na Wydział Filologiczny UwB. Swój wieczór autorski będzie tam miała Teresa Radziewicz.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/wieczor-z-poezja-spotkanie-z-teresa-radziewicz-na-wydziale-filologicznym,artykul,94764,6,1.html
 
27.10.2016 bialystok.gazeta.pl

"Pełno światła" na Wydziale Filologicznym UwB
Na wieczór autorski Teresy Radziewicz zaprasza wszystkich miłośników poezji Klub Humanistów działający przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20897140,pelno-swiatla-na-wydziale-filologicznym-uwb.html
 
25.10.2016 www.forumakademickie.pl

Warsztaty literackie dla studentów 
Pracownia Literatury Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku oraz Instytut Filologii Polskiej UwB zapraszają studentów i licealistów na warsztaty literackie. Poprowadzi je poeta i krytyk literacki Janusz Taranienko.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/10/25/3933/warsztaty-literackie-dla-studentow/
 
24.10.2016 bialystok.tvp.pl

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa tematem konferencji naukowej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Podlaskiem działa od początku lipca. O jej działaniu i możliwościach rozwoju dyskutowano na dzisiejszej konferencji na Uniwersytecie w Białymstoku.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl 
http://bialystok.tvp.pl/27459564/krajowa-mapa-zagrozen-bezpieczenstwa-tematem-konferencji-naukowej
 
24.10.2016 radio.bialystok.pl

Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa aktywizuje mieszkańców - uważają naukowcy
Pomaga policjantom w pracy i aktywizuje mieszkańców. O roli Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa rozmawiano w poniedziałek (24.10) na Uniwersytecie w Białymstoku.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/138340
 
24.10.2016 bialystokonline.pl

Wydział Filologiczny UwB otwiera się na młodych twórców. Będą mogli publikować
UwB znów otwiera się na studentów i licealistów, którzy lubią pisać i chcą się w tym doskonalić. Zaczynają się bezpłatne warsztaty literackie.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/wydzial-filologiczny-uwb-otwiera-sie-na-mlodych-tworcow-beda-mogli-publikowac,artykul,94680,6,1.html
 
24.10.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – Katarzyna Dziedzik i Elżbieta Paszkowska
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/138326
 
24.10.2016 wrotapodlasia.pl

„pełno światła” na Wydziale Filologicznym UwB
Na wieczór autorski Teresy Radziewicz zaprasza wszystkich miłośników poezji Klub Humanistów działający przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Spotkanie poprowadzi wybitny poeta Roman Honet.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/-pelno-swiatla-na-wydziale-filologicznym-uwb.html
 
24.10.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Radosław Poniat
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/138309
 
23.10.2016 radio.bialystok.pl

Studenci będą pomagać dzieciom. Rozpoczęła się rekrutacja do "Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego"
Rozpoczęła się rekrutacja do ósmej edycji "Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego". Akcję koordynuje Uniwersytet w Białymstoku, ale zgłaszać się mogą również studenci z innych uczelni.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/138278
 
22.10.2016 bialystok.tvp.pl

Podwójny jubileusz
W tym roku jubileusz czterdziestolecia działalności obchodzi Chór Uniwersytetu w Białymstoku. Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej obchodzi również profesor Edward Kulikowski, dyrygent i kierownik artystyczny chóru. Z tej okazji odbył się uroczysty koncert, podczas którego prof. Edward Kulikowski został odznaczony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadanym przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl 
http://bialystok.tvp.pl/27440855/podwojny-jubileusz
 
21.10.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Dariusz Perło
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/138225
 
21.10.2016 bialystok.gazeta.pl

Warsztaty literackie dla studentów i licealistów
Pracownia Literatury Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku oraz Instytut Filologii Polskiej UwB zapraszają studentów i licealistów na warsztaty literackie. Poprowadzi je poeta i krytyk literacki Janusz Taranienko.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20870163,warsztaty-literackie-dla-studentow-i-licealistow.html
 
21.10.2016 radio.bialystok.pl

Prof. Edward Kulikowski świętuje 40-lecie pracy z Chórem Akademickim UwB
Od 40 lat kieruje, wspiera i opiekuje się Chórem Akademickim Uniwersytetu w Białymstoku. Profesor Edward Kulikowski świętuje jubileusz pracy artystycznej z zespołem.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/138226
 
21.10.2016 radio.bialystok.pl

Tydzień Otwartej Nauki na Uniwersytecie w Białymstoku
Zależy im na promowaniu ogólnodostępnego i bezpłatnego dostępu do publikacji naukowych. Fundacja SocLab z Uniwersytetu w Białymstoku organizuje spotkanie ze znanym blogerem naukowym dr Emanuelem Kulczyckim.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/138216
 
20.10.2016 bialystok.gazeta.pl

Na sygnale do lekcji. Można dołączyć do Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego
Rozpoczęła się rekrutacja na ósmy semestr akcji Studenckie Pogotowie Lekcyjne. Wolontariusze będą pomagać podopiecznym świetlic socjoterapeutycznych Caritas, Eleosu oraz PCK w odrabianiu lekcji i nie tylko.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20861823,na-sygnale-do-lekcji-mozna-dolaczyc-do-studenckiego-pogotowia.html
 
20.10.2016 akadera.bialystok.pl

Studenci pomogą odrobić lekcje
Po raz kolejny będą dzielić się swoją wiedzą i czasem a przy tym pomagać i motywować najmłodszych do nauki. Rozpoczęła się rekrutacja na ósmy semestr akcji Studenckie Pogotowie Lekcyjne.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/10/20/studenci-pomoga-odrobic-lekcje/
 
20.10.2016 wrotapodlasia.pl

Ruszyła rekrutacja na ósmy już semestr akcji Studenckie Pogotowie Lekcyjne
Wolontariusze będą pomagać podopiecznym świetlic socjoterapeutycznych Caritas, Eleosu oraz PCK w odrabianiu lekcji i nie tylko. Choć akcję koordynuje Uniwersytet w Białymstoku – do udziału w niej zaprasza chętnych studentów ze wszystkich białostockich uczelni. Rekrutacja potrwa do 26 października (środa).
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/ruszyla-rekrutacja-na-osmy-juz-semestr-akcji-studenckie-pogotowie-lekcyjne.html
 
20.10.2016 bialystokonline.pl

Dają dzieciom swój czas i stają się autorytetami. Można do nich dołączyć
Ruszyła rekrutacja na 8. już semestr Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego. Koordynatorem akcji jest Uniwersytet w Białymstoku, ale do udziału zaproszeni są studenci wszystkich białostockich uczelni.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/daja-dzieciom-swoj-czas-i-staja-sie-autorytetami-mozna-do-nich-dolaczyc,artykul,94599,6,1.html
 
20.10.2016 bialystok.gazeta.pl

Panel dyskusyjny i szkolenie w imię uwolnienia nauki
Z okazji Tygodnia Otwartej Nauki, Uniwersytet w Białymstoku wraz z Fundacą SocLab zaplanowali dwa wydarzenia, promujące otwarty dostęp do nauki.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20859864,panel-dyskusyjny-i-szkolenie-w-imie-uwolnienia-nauki.html
 
19.10.2016 bialystokonline.pl

Naukowcy dowiedzą się, jak pokazać swoje prace w internecie. Można się jeszcze zapisywać
Naukowcy coraz chętniej dzielą się swoją wiedzą za darmo w internecie. O tym, jak do tego skutecznie zachęcić, przedstawiciele świata nauki na całym świecie rozmawiają w czasie Tygodnia Otwartej Nauki. To wydarzenie promuje otwarty dostęp do publikacji naukowych. Od kilku lat dołącza się do niego Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku, od dwóch wspólnie z Fundacją SocLab.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/naukowcy-dowiedza-sie-jak-pokazac-swoje-prace-w-internecie-mozna-sie-jeszcze-zapisywac,artykul,94579,6,1.html
   
19.10.2016 poranny.pl

Jest praca. Firmy wychodzą do studentów 
Jakie zadania czekają na kandydata podczas takiej rekrutacji? Tego mogli dowiedzieć się studenci podczas jednego ze spotkań w ramach nietypowych targów pracy, jakie właśnie trwają na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Organizatorem akcji jest Biuro Karier UwB.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/strefa-biznesu/a/jest-praca-firmy-wychodza-do-studentow,10760282/
 
19.10.2016 akadera.bialystok.pl

Uniwersytet w Białymstoku rozpoczął nabór na studia podyplomowe dla przyszłych audytorów. Jest to odpowiedź uczelni na potrzeby rynku pracy.
Na kierunku Rachunkowość i Audyt Wewnętrzny w Jednostkach Sektora Publicznego przygotowano 40 miejsc. Rekrutacja potrwa do 31 października.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/10/19/uwb-bedzie-ksztalcic-audytorow/
 
18.10.2016 bialystokonline.pl

Ten zawód jest przyszłościowy. UwB prowadzi rekrutację na studia podyplomowe
Audyt wewnętrzny to jeden z głównych elementów nowoczesnego zarządzania w administracji publicznej. Uniwersytet w Białymstoku, mając to na uwadze, organizuje na Wydziale Ekonomii i Zarządzania studia podyplomowe.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/ten-zawod-jest-przyszlosciowy-uwb-prowadzi-rekrutacje-na-studia-podyplomowe,artykul,94554,6,1.html
 
18.10.2016 wrotapodlasia.pl

Audytor – zawód z przyszłością!
Jednostki administracyjne muszą ciągle dostosowywać się do potrzeb i oczekiwań swoich klientów. Ponadto zmienia się otoczenie administracji – pojawiają się nowe podmioty gospodarcze i instytucje, zmieniają się przepisy. Aby sprostać tym wyzwaniom – jednostki administracji muszą optymalnie wykorzystywać swoje zasoby, kontrolować własne działania i procedury, a także umiejętnie zarządzać ryzykiem, przewidując możliwe trudności i zapobiegając im. W tym wszystkim bardzo ważną rolę odgrywają właśnie audytorzy.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/audytor-zawod-z-przyszloscia-.html
 
18.10.2016 poranny.pl

UwB. Rusza rekrutacja na podyplomowe studia dla audytorów
Audyt wewnętrzny staje się jednym z głównych elementów nowoczesnego zarządzania w administracji publicznej. 
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/edukacja/a/uwb-rusza-rekrutacja-na-podyplomowe-studia-dla-audytorow,10755172/
 
18.10.2016 bialystok.gazeta.pl

Innowacyjnie o nauce na Uniwersytecie w Białymstoku. Druga edycja KRON
Temat innowacyjności i nowych technologii podejmą bohaterowie drugiej edycji Kreatywnych Rozmów o Nauce, które odbędą się w czwartek (20 października) na Uniwersytecie w Białymstoku. Zapowiada się bardzo ciekawie.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20850831,innowacyjnie-o-nauce-i-naukowo-o-innowacjach-druga-edycja-kron.html
 
17.10.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – prof. Robert Ciborowski
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/138095
 
17.10.2016 bialystokonline.pl

Studenci są zainteresowani targami na UwB. Niektórzy już znaleźli pracę
W poniedziałek (17.10) rozpoczęły się targi warsztatowe na Uniwersytecie w Białymstoku. Wszystkie spotkania będą odbywać się na Wydziale Filologicznym.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/studenci-sa-zainteresowani-targami-na-uwb-niektorzy-juz-znalezli-prace,artykul,94513,6,1.html
 
17.10.2016 bialystokonline.pl

Przyjdź na UwB, zrób pomiar i wygraj. Trwa konkurs
Studenci oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w konkursie na najlepszy pomiar. Organizuje go Uniwersytet w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/przyjdz-na-uwb-zrob-pomiar-i-wygraj-trwa-konkurs,artykul,94509,6,1.html
 
16.10.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – Dariusz Kiełczewski, Krzysztof Puławski, Dawid Bujno
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/138081
 
16.10.2016 bialystokonline.pl

Pracodawcy przyjdą do humanistów. UwB organizuje targi warsztatowe
To kolejne targi warsztatowe zorganizowane przez Uniwersytet w Białymstoku. Wszystkie spotkania odbędą się na Wydziale Filologicznym.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/pracodawcy-przyjda-do-humanistow-uwb-organizuje-targi-warsztatowe,artykul,94497,6,1.html
 
12.10.2016 naukawpolsce.pap.pl 

Wileńska filia polskiej uczelni rozpoczęła 10. rok pracy 
460 studentów Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego wileńskiej filii Uniwersytetu w Białymstoku rozpoczęło w środę rok akademicki. Ten rok dla polskiej uczelni w Wilnie, jedynej uczelni zagranicznej na Litwie, jest jubileuszowym, 10. rokiem działalności. 
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl 
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,411587,litwa-wilenska-filia-polskiej-uczelni-rozpoczela-10-rok-pracy.html 
 
12.10.2016 bialystokonline.pl 

UwB kształci kulturoznawców od 5 lat. Na urodzinach będzie wykład o Up To Date 
W czwartek (13.10) w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB Jędrzej Dondziło, twórca Up To Date, opowie o tym, jak zrobić duży festiwal w Białymstoku. 
Treść w serwisie bialystokonline.pl 
http://www.bialystokonline.pl/uwb-ksztalci-kulturoznawcow-od-5-lat-na-urodzinach-bedzie-wyklad-o-up-to-date,artykul,94400,6,1.html 
 
12.10.2016 akadera.bialystok.pl 

Uniwersytet rozpoczął 10. rok akademicki na Litwie 
Prawie pięciuset studentów Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego wileńskiej filii Uniwersytetu w Białymstoku, zainaugurowało nowy rok akademicki. 
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl 
http://akadera.bialystok.pl/2016/10/12/uniwersytet-rozpoczal-10-rok-akademicki-na-litwie/ 
 
12.10.2016 aka

dera.bialystok.pl 
Dondziło nieakademicko wyłoży na Uniwersytecie 
Kierunek Kulturoznawstwo na Uniwersytecie w Białymstoku świętuje swoje pięciolecie! W związku z tym, uczelnia zaprasza na spotkanie z twórcą festiwalu „Up to Date” oraz muzycznym mistrzem od ambientu do techno – Jędrzejem Dondziło (Dtekk). 
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl 
http://akadera.bialystok.pl/2016/10/12/dondzilo-nieakademicko-wylozy-na-uniwersytecie/
 
6.10.2016 www.forumakademickie.pl 

Literatura dziecięca i bibliotekarstwo – nowe studia podyplomowe na UwB 
Jak pracować z dziecięcymi czytelnikami? Jak oceniać jakość książek dla dzieci? Jak sprawnie wyszukiwać, opracowywać i udostępniać taką literaturę? Tego wszystkiego dowiedzą się słuchacze nowych studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku. Ofertę przygotował Wydział Filologiczny uczelni. 
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/10/6/3868/literatura-dziecieca-i-bibliotekarstwo-nowe-studia-podyplomowe-na-uwb/
 
4.10.2016 bialystok.tvp.pl

Mistrzyni wybrała białostocką uczelnię
Dwudziestoletnia Maria Andrejczyk, mistrzyni i rekordzistka Polski w rzucie oszczepem dziś zadebiutowała w zupełnie nowej roli - studentki Uniwersytetu w Białymstoku. Podlaska olimpijka z Rio de Janeiro będzie studiowała filologię angielską.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/27201176/mistrzyni-wybrala-bialostocka-uczelnie
 
4.10.2016 akadera.bialystok.pl

Oszczepniczka wybrała Uniwersytet
Maria Andrejczyk została nową studentką Uniwersytetu w Białymstoku. Tegoroczna reprezentantka Podlasia na Igrzyska  Olimpijskie w Rio, miejsce nauki wybrała nieprzypadkowo.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/10/04/oszczepniczka-wybrala-uniwersytet/
 
4.10.2016 radio.bialystok.pl 

Olimpijka z Rio de Janeiro Maria Andrejczyk rozpoczyna studia na UwB 
Z wielu propozycji z kraju, a także zagranicy wybrała Białystok. Olimpijka z Rio de Janeiro Maria Andrejczyk rozpoczyna studia na Uniwersytecie w Białymstoku. 
Treść w serwisie radio.bialystok.pl 
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/137716 
 
4.10.2016 wrotapodlasia.pl 

Maria Andrejczyk studentką anglistyki UwB 
Do grona studentów Uniwersytetu w Białymstoku dołączyła właśnie Maria Andrejczyk - reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich RIO 2016 w lekkiej atletyce, zdobywczyni 4. miejsca w rzucie oszczepem. 
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl 
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/sport/sport/maria-andrejczyk-studentka-anglistyki-uwb.html 
 
4.10.2016 bialystok.gazeta.pl 

Filologowie oficjalnie rozpoczęli rok. Uczelnie jeszcze nie 
W poniedziałek studenci wrócili na zajęcia, a we wtorek na wydziale filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się oficjalna inauguracja. Studentów powitał nowy dziekan prof. Jarosław Ławski. 
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl 
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20788554,filologowie-oficjalnie-rozpoczeli-rok-uczelnie-jeszcze-nie.html
 
3.10.2016 akadera.bialystok.pl

Literatura dziecięca na UwB
Jak pracować z najmłodszymi czytelnikami? Jak opracowywać literaturę dziecięcą? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają słuchacze nowych studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/10/03/literatura-dziecieca-na-uwb/
 
2.10.2016 wrotapodlasia.pl

Literatura dziecięca i bibliotekarstwo. Nowe studia podyplomowe na Uniwersytecie w Białymstoku
Jak pracować z dziecięcymi czytelnikami? Jak oceniać jakość książek dla dzieci? Jak sprawnie wyszukiwać, opracowywać i udostępniać taką literaturę? Tego wszystkiego dowiedzą się słuchacze nowych studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku. Ofertę przygotował Wydział Filologiczny uczelni.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/literatura-dziecieca-i-bibliotekarstwo-nowe-studia-podyplomowe-na-uniwersytecie-w-bialymstoku.html
 
30.09.2016 bialystokonline.pl

Literatura dziecięca i bibliotekarstwo. Nowe studia podyplomowe na UwB
Uniwersytet w Białymstoku przygotował nową ofertę studiów podyplomowych. Ich słuchacze dowiedzą się, jak pracować z czytelnikami dziecięcymi.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/literatura-dziecieca-i-bibliotekarstwo-nowe-studia-podyplomowe-na-uwb,artykul,94164,6,1.html
 
28.09.2016 radio.bialystok.pl

4 badaczy Uniwersytetu w Białymstoku ze stypendiami ministerstwa nauki
Troje z nich: dr Emilia Jurgielewicz-Delegacz, dr Joanna Banasiuk oraz dr Maciej Etel – to pracownicy Wydziału Prawa. Stypendium trafi też do dr Marty Kowalczuk-Walędziak z Wydziału Pedagogiki i Psychologii.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/137535
 
27.09.2016 bialystok.gazeta.pl

Rekrutacji jeszcze nie koniec. UwB nadal przyjmuje
Uniwersytet w Białymstoku przedłużył rekrutację uzupełniającą na niektóre kierunki. Chętni mogą się na nich rejestrować jeszcze do środy (28.09) lub nawet do piątku (30.09) włącznie.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20750936,rekrutacji-jeszcze-nie-koniec-uwb-nadal-przyjmuje.html
 
27.09.2016 wrotapodlasia.pl

Ostatnie dni rekrutacji na UwB
Uniwersytet w Białymstoku przedłużył rekrutację uzupełniającą na niektóre kierunki. Kandydaci mogą się na nich rejestrować jeszcze do środy lub nawet do piątku włącznie. W rekrutacyjnej ofercie są zarówno kierunki, na które limity nie zostały jeszcze wyczerpane, jak i te, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i na których liczba miejsc została teraz zwiększona. W ten sposób uczelnia stara się elastycznie reagować na zainteresowanie kandydatów.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/ostatnie-dni-na-rekrutacji-na-uwb.html
 
26.09.2016 wrotapodlasia.pl

Bioinformatycy z całej Polski spotkają się w Białymstoku
Uniwersytet w Białymstoku będzie gospodarzem IX Sympozjum Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego. Spotkanie odbędzie się w dniach 28-30 września 2016 r. w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UwB. Weźmie w nim udział 70 badaczy z Polski, a także dwoje zaproszonych gości z zagranicy - z USA i Szwajcarii.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
https://wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/bioinformatycy-z-calej-polski-spotkaja-sie-w-bialymstoku.html
 
26.09.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Maciej Białous
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/137466
 
25.09.2016 wrotapodlasia.pl

Teoria ewolucji w badaniach biologicznych
W dniach 25-28 września 2016 roku w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się Polish Evolutionary Conference - Polska Konferencja Biologii Ewolucyjnej. Spotkanie organizowane jest po raz czwarty (po raz pierwszy w Białymstoku), pod auspicjami Komitetu Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej Polskiej Akademii Nauk.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/teoria-ewolucji-w-badaniach-biologicznych.html
 
25.09.2016 bialystok.gazeta.pl

Homo sovieticus w kampusie. Festiwal ODE krąży po regionie
Rozrzucone kasety, kilka historii i jeden człowiek. Niczym księga głosów z epoki, kiedy upada ZSRR i rodzi się nowa Rosja. Opowieść noblistki Swietłany Aleksijewicz w wykonaniu Teatru Dramatycznego w Mohylewie to jedna z wielu propozycji szczególnego festiwalu, który trwa w Białymstoku i regionie.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20743963,homo-sovieticus-w-kampusie-festiwal-ode-krazy-po-regionie.html
 
25.09.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr hab. Anna Janicka i dr Łukasz Zabielski
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/137444
 
24.09.2016 bialystokonline.pl

Najważniejsi światowi badacze biologii ewolucyjnej zjadą się do Białegostoku
Od niedzieli do środy (25-28.09) w Białymstoku będą gościć najbardziej utytułowani światowi specjaliści biologii ewolucyjnej. W Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się Polish Evolutionary Conference – Polska Konferencja Biologii Ewolucyjnej. Spotkanie organizowane jest po raz czwarty (po raz pierwszy w Białymstoku), pod auspicjami Komitetu Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej Polskiej Akademii Nauk.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/najwazniejsi-swiatowi-badacze-biologii-ewolucyjnej-zjada-sie-do-bialegostoku,artykul,94056,6,1.html
 
23.09.2016 poranny.pl

Ekonomia na topie – zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Białegostoku
Tylko do 30 września 2016 r. trwa nabór zgłoszeń do udziału w bezpłatnych zajęciach z zakresu finansów, zarządzania i przedsiębiorczości, prowadzonych na Uniwersytecie w Białymstoku. Spotkania realizowane są w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz Akademii Młodego Ekonomisty, a patronat honorowy nad inicjatywami sprawuje Minister Edukacji Narodowej. 
Treść w serwisie poranny.pl              
http://www.poranny.pl/polska-i-swiat/a/ekonomia-na-topie-zajecia-dla-uczniow-szkol-podstawowych-i-gimnazjow-z-bialegostoku,10661230/
 
22.09.2016 bialystokonline.pl

Interesują się sztuczną inteligencją i ewolucją umysłu. Będą obradować w Białymstoku
Kognitywistyka to stosunkowo młoda dziedzina nauki, ale prężnie się rozwijająca. Badacze spędzą 3 intensywne dni w Białymstoku. Obrady (otwarte dla wszystkich) będą obywały się w kampusie UwB, który studia na kierunku kognitywistyka ma w ofercie od 2 lat.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/interesuja-sie-sztuczna-inteligencja-i-ewolucja-umyslu-beda-obradowac-w-bialymstoku,artykul,94006,6,1.html
 
21.09.2016 bialystok.tvp.pl

Pedagodzy debatują
Po raz dziewiąty w historii i po raz pierwszy w Białymstoku odbywa się Zjazd Pedagogiczny Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Uczestnicy w tym roku poruszają temat wartości: jak żyć z nimi w zgodzie i o jakie zabiegać we współczesnym, dynamicznie rozwijającym się świecie.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/27024646/pedagodzy-debatuja
 
21.09.2016 wrotapodlasia.pl

Ku życiu wartościowemu. W Białymstoku rozpoczął się IX Ogólnopolskiego Zjazd Pedagogiczny
W budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej rozpoczął się dziś, 21 września, IX Ogólnopolski Zjazd Pedagogów, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Pedagogiczne, Komitet Nauk Pedagogicznych PAN oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/ku-zyciu-wartosciowemu-idee-koncepcje-praktyki-ix-ogolnopolskiego-zjazd-pedagogiczny.html
 
21.09.2016 bialystok.gazeta.pl

Rozmawiają o wartościach. IX Ogólnopolski Zjazd Pedagogiczny
Ponad 500 osób bierze udział w IX Ogólnopolskim Zjeździe Pedagogicznym. Rozpoczął się on wczoraj i potrwa do piątku. Myśl przewodnia spotkania brzmi: "Ku życiu wartościowemu".
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20726695,rozmawiaja-o-wartosciach-ix-ogolnopolski-zjazd-pedagogiczny.html
 
20.09.2016 akadera.bialystok.pl 

UwB: Ostatnie dni zapisów 
To już naprawdę ostatni dzwonek by zapisać się na studia. Jeszcze do czwartku nabór na studia pierwszego i drugiego stopnia prowadzi Uniwersytet w Białymstoku.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl 
http://akadera.bialystok.pl/2016/09/20/uwb-ostatnie-dni-zapisow/ 
 
20.09.2016 bialystok.gazeta.pl 

Ku życiu wartościowemu. Idee - koncepcje - praktyki 
Czy w XXI wieku mamy do czynienia z kryzysem wartości? Czym one dla nas są? Jakie zajmują miejsce w kulturze, życiu społecznym, wychowaniu i edukacji? To problemy, z jakimi zmierzą się uczestnicy IX Ogólnopolskiego Zjazdu Pedagogicznego "Ku życiu wartościowemu. Idee - koncepcje - praktyki". 
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl 
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20721690,ku-zyciu-wartosciowemu-idee-koncepcje-praktyki.html 
 
16.09.2016 bialystok.gazeta.pl 

Wraca linia C. Studenci Uniwersytetu w Białymstoku będą mieli łatwiej 
3 października znów zaczną jeździć autobusy linii C, kursujące do kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Trasa przejazdu nie zmieni się, tylko godziny odjazdów zostaną nieco zmodyfikowane. 
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl 
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20699831,wraca-linia-c-studenci-uniwersytetu-w-bialymstoku-beda-mieli.html
 
15.09.2016 bialystokonline.pl 

Białostocki Szlak Dziedzictwa Żydowskiego na wyciągnięcie ręki. Bezpłatna aplikacja 
Lista miejsc, zdjęcia, opisy oraz mapy. Dostępna jest już aplikacja Szlaku Dziedzictwa Żydowskiego w Białymstoku. Przygotowało ją Muzeum Podlaskie we współpracy z Fundacją UwB. 
Treść w serwisie bialystokonline.pl 
http://www.bialystokonline.pl/bialostocki-szlak-dziedzictwa-zydowskiego-na-wyciagniecie-reki-bezplatna-aplikacja,artykul,93879,1,1.html
 
15.09.2016 akadera.bialystok.pl 

Kognitywiści spotkają się w Białymstoku 
Czym zajmuje się kognitywistyka? Dowie się każdy, kto weźmie udział w konferencji poświęconej tej dziedzinie nauki. Zjazd Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego odbędzie się 22-24 września w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. 
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl 
http://akadera.bialystok.pl/2016/09/15/kognitywisci-spotkaja-sie-w-bialymstoku/ 
 
14.09.2016 bialystok.gazeta.pl 

Aby życie było wartościowe. Zjazd pedagogów w Białymstoku 
"Ku życiu wartościowemu. Idee - koncepcje - praktyki" - tak brzmi główny temat IX Ogólnopolskiego Zjazdu Pedagogicznego, który rozpocznie się 21 września w Białymstoku. Organizatorem jest m.in. Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB. 
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl 
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20691242,aby-zycie-bylo-wartosciowe-zjazd-pedagogow-w-bialymstoku.html
 
14.09.2016 wrotapodlasia.pl 

Prof. UwB Piotr Nowak pokieruje zespołem eksperckim przy Narodowym Centrum Kultury 
Dr hab. Piotr Nowak, prof. UwB, został powołany na przewodniczącego eksperckiego Zespołu ds. państwa i rynku pracy przy Narodowym Centrum Kultury. 
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl 
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/prof-uwb-piotr-nowak-pokieruje-zespolem-eksperckim-przy-narodowym-centrum-kultury.html 
 
14.09.2016 bialystok.gazeta.pl 

Prof. UwB Piotr Nowak pokieruje zespołem eksperckim przy NCK 
Dr hab. Piotr Nowak, prof. Uniwersytetu w Białymstoku, został powołany na przewodniczącego eksperckiego zespołu ds. państwa i rynku pracy przy Narodowym Centrum Kultury. 
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl 
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20691957,prof-uwb-piotr-nowak-pokieruje-zespolem-eksperckim-przy-nck.html
 
14.09.2016 wrotapodlasia.pl 

Z fizyką w przyszłość! Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na UwB 
Będą poznawać klasyczne doświadczenia fizyczne, przeprowadzać eksperymenty wspomagane komputerowo, uczyć się robotyki, modelowania trójwymiarowego z wykorzystaniem druku 3D oraz grafiki i gier komputerowych. Takie atrakcje czekają na uczniów białostockich szkół ponadgimnazjalnych, którzy zapiszą się na bezpłatne zajęcia przygotowane przez Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Rekrutacja ruszy 19 września. 
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl 
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/z-fizyka-w-przyszlosc-warsztaty-dla-uczniow-szkol-ponadgimnazjalnych-na-uwb.html 
 
14.09.2016 radio.bialystok.pl 

Ostatnie dni rekrutacji na Uniwersytecie w Białymstoku 
Kończy się rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytecie w Białymstoku. Są wolne miejsca na studiach I i II stopnia. 
Treść w serwisie radio.bialystok.pl 
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/137049
 
13.09.2016 radio.bialystok.pl 

"Z fizyką w przyszłość" - bezpłatne zajęcia na UwB 
Będą poznawać klasyczne doświadczenia fizyczne, przeprowadzać eksperymenty wspomagane komputerowo, uczyć się robotyki, modelowania trójwymiarowego z wykorzystaniem druku 3D oraz grafiki i gier komputerowych. 
Treść w serwisie radio.bialystok.pl 
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/137025
 

12.09.2016 www.forumakademickie.pl 
Nowe władze UwB przedstawiły swoje plany 
Rozbudowa kampusu, rozwój naukowy, poszerzenie oferty edukacyjnej i dalsze umiędzynarodowienie – to najważniejsze plany nowych władz Uniwersytetu w Białymstoku. 
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/9/12/3831/nowe-wladze-uwb-przedstawily-swoje-plany/ 
 

9.09.2016 wrotapodlasia.pl 
Ostatnie dni rekrutacji uzupełniającej na Uniwersytecie w Białymstoku 
To już ostatni dzwonek dla tych, którzy chcieliby dołączyć do grona studentów UwB. Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest zarówno na studia I, jak i II stopnia. 
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl 
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/ostatnie-dni-rekrutacji-uzupelniajacej-na-uniwersytecie-w-bialymstoku.html
 

9.09.2016 radio.bialystok.pl
Radioskop - dr Krzysztof Gawryluk, dr Tomasz Karpiuk i mgr Wojciech Dobrogowski z Wydziału Fizyki UwB
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/radioskop/index/id/137227

9.09.2016 bialystokonline.pl 
Można jeszcze dołączyć do studentów UwB. To ostatni dzwonek 
Uniwersytet w Białymstoku prowadzi rekrutację uzupełniającą. To już ostatnie dni, by dołączyć do grona studentów uczelni. 
Treść w serwisie bialystokonline.pl 
http://www.bialystokonline.pl/mozna-jeszcze-dolaczyc-do-studentow-uwb-to-ostatni-dzwonek,artykul,93748,6,1.html 
 

9.09.2016 bialystok.gazeta.pl 
Żegnamy się z orlikami z Rudki. Wkrótce odlecą do Afryki 
Orliki krzykliwe z nadleśnictwa Rudka, które od marca obserwowali naukowcy z Uniwersytetu w Białymstoku oraz internauci, wkrótce odlecą na zimowiska do Afryki. Materiał z obserwacji będzie zaś wykorzystany w badaniach naukowych. 
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl 
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20666609,zegnamy-sie-z-orlikami-z-rudki-wkrotce-odleca-do-afryki-wideo.html 
 

9.09.2016 radio.bialystok.pl 
Obserwacje orlików krzykliwych przydatne w badaniach naukowych 
Orliki krzykliwe z nadleśnictwa Rudka, które od marca obserwowali naukowcy z Uniwersytetu w Białymstoku oraz internauci, wkrótce odlecą na zimowiska do Afryki. Materiał z obserwacji będzie zaś wykorzystany w badaniach naukowych. 
Treść w serwisie radio.bialystok.pl 
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/136921
 
8.09.2016 bialystok.gazeta.pl 

O marketingu i koniunkturze. UwB organizuje zajęcia z ekonomii dla młodzieży 
Uniwersytet w Białymstoku zaprasza dzieci i młodzież, ale także rodziców na bezpłatne zajęcia z zakresu finansów i zarządzania. Przeznaczone są dla uczniów klas piątej i szóstej lub gimnazjalistów. 
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl 
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20660086,o-marketingu-i-koniunkturze-uwb-organizuje-zajecia-z-ekonomii.html 
 
8.09.2016 radio.bialystok.pl 

Zajęcia z ekonomii dla dzieci na Uniwersytecie w Białymstoku 
Trwa rekrutacja na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy oraz Akademię Młodego Ekonomisty na Uniwersytecie w Białymstoku. 
Treść w serwisie radio.bialystok.pl 
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/136857 
 
8.09.2016 bialystokonline.pl 

Przygoda z ekonomią na Uniwersytecie. Ruszają zapisy 
Uniwersytet w Białymstoku organizuje Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy oraz Akademię Młodego Ekonomisty. Zajęcia adresowane są do uczniów piątych i szóstych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Zajęcia są bezpłatne. 
Treść w serwisie bialystokonline.pl 
http://www.bialystokonline.pl/przygoda-z-ekonomia-na-uniwersytecie-ruszaja-zapisy,artykul,93704,6,1.html
 
7.09.2016 naukawpolsce.pap.pl 

Władze uniwersytetu planują dalszą rozbudowę kampusu 
Nowe władze Uniwersytetu w Białymstoku planują dalszą rozbudowę nowego kampusu uczelni, w dotychczasowych siedzibach zostaną tylko wydziały prawa oraz pedagogiki. Na sprzedaż są budynki wydziału ekonomii i historyczno-socjologicznego. 
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl 
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,411050,bialystok-wladze-uniwersytetu-planuja-dalsza-rozbudowe-kampusu.html 
 
6.09.2016 bialystok.gazeta.pl 

Kampus jeszcze większy, patron za rok 
Plany nowego rektora UwB Nowy rektor Uniwersytetu w Białymstoku Robert Ciborowski zdradza swoje plany na najbliższą kadencję: będzie dalsza rozbudowa kampusu uczelni, na sprzedaż wystawione zostaną budynki wydziału ekonomicznego i historyczno-socjologicznego. 
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl 
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20651745,kampus-jeszcze-wiekszy-patron-za-rok-plany-nowego-rektora.html 
 
6.09.2016 radio.bialystok.pl 

Nowe władze rektorskie o priorytetach Uniwersytetu w Białymstoku 
Rozbudowa kampusu, zwiększenie wymiany studenckiej i umiędzynarodowienie uczelni – to najważniejsze plany nowych władz Uniwersytetu w Białymstoku na rozpoczynającą się właśnie czteroletnią kadencję. 
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/136802 
 
6.09.2016 wiadomosci.onet.pl 

Białystok: władze uniwersytetu planują dalszą rozbudowę kampusu 
Nowe władze Uniwersytetu w Białymstoku planują dalszą rozbudowę nowego kampusu uczelni, w dotychczasowych siedzibach zostaną tylko wydziały prawa oraz pedagogiki. Na sprzedaż są budynki wydziału ekonomii i historyczno-socjologicznego. 
Treść w serwisie wiadomosci.onet.pl 
http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/kampus-uniwersytetu-w-bialymstoku-bedzie-dalej-rozbudowywany/hn6g4m 
 
6.09.2016 akadera.bialystok.pl 

Nowy rektor UwB zdradza plany 
Nawiązanie współpracy międzynarodowej i zwiększenie standardu nauczania. To główne cele, jakie stawia sobie nowy rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. Robert Ciborowski. 
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/09/06/nowy-rektor-uwb-zdradza-plany/ 
 
6.09.2016 bialystokonline.pl 

Nowe władze UwB chcą zmian na uczelni. Pojawi się m.in. obserwatorium astronomiczne 
Uniwersytet w Białymstoku ma nowe władze. Nowy rektor oraz prorektorzy przedstawili swoje plany, które dotyczą m.in. rocznicy istnienia uczelni, jej umiędzynarodowienia oraz budowy nowych obiektów na terenie kampusu. 
Treść w serwisie bialystokonline.pl 
http://www.bialystokonline.pl/nowe-wladze-uwb-chca-zmian-na-uczelni-pojawi-sie-m-in-obserwatorium-astronomiczne,artykul,93675,6,1.html 
 
6.09.2016 bialystok.tvp.pl 

Władze UwB planują dalszą rozbudowę kampusu 
Nowe władze Uniwersytetu w Białymstoku planują dalszą rozbudowę nowego kampusu uczelni, w dotychczasowych siedzibach zostaną tylko wydziały prawa oraz pedagogiki. Na sprzedaż są budynki wydziału ekonomii i historyczno-socjologicznego. Mówił o tym we wtorek na konferencji prasowej nowy rektor Uniwersytetu w Białymstoku, prof. UwB dr hab. Robert Ciborowski. 
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl 
http://bialystok.tvp.pl/26834834/wladze-uwb-planuja-dalsza-rozbudowe-kampusu 
 
5.09.2016 wrotapodlasia.pl

Nowości w ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku
Kilka nowych propozycji pojawiło się od roku akademickiego 2016/2017 w ofercie studiów podyplomowych Uniwersytetu w Białymstoku. Rekrutacja na nie - w zależności od kierunku – potrwa do połowy września lub nawet do końca października.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/nowosci-w-ofercie-studiow-podyplomowych-na-uniwersytecie-w-bialymstoku.html

5.09.2016 bialystokonline.pl 

UwB rozbudowuje ofertę. Nowe kierunki studiów podyplomowych 
Uniwersytet w Białymstoku poszerza swoją ofertę studiów podyplomowych. Rekrutacja na nie, w zależności od kierunku, potrwa do połowy września lub końca października. 
Treść w serwisie bialystokonline.pl 
http://www.bialystokonline.pl/uwb-rozbudowuje-oferte-nowe-kierunki-studiow-podyplomowych,artykul,93656,6,1.html
 
5.09.2016 poranny.pl

UwB. Nowości w ofercie studiów podyplomowych
Kilka nowych propozycji pojawiło się od roku akademickiego 2016/2017 w ofercie studiów podyplomowych UwB. Rekrutacja - w zależności od kierunku – potrwa do połowy września lub nawet do końca października. 
Treść w serwisie poranny.pl              
http://www.poranny.pl/edukacja/a/uwb-nowosci-w-ofercie-studiow-podyplomowych,10591944/
 
5.09.2016 www.forumakademickie.pl  

Nowości w ofercie studiów podyplomowych na UwB
Kilka nowych propozycji pojawiło się od roku akademickiego 2016/2017 w ofercie studiów podyplomowych Uniwersytetu w Białymstoku. Rekrutacja na nie - w zależności od kierunku – potrwa do połowy września lub nawet do końca października.\
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/9/5/3827/nowosci-w-ofercie-studiow-podyplomowych-na-uwb/
 
31.08.2016 poranny.pl

Noblista Andrew V. Schally zapowiedział wizytę w Białymstoku
Prof. Andrew V. Schally, noblista w dziedzinie medycyny, zapowiedział wizytę na Uniwersytecie w Białymstoku.
Treść w serwisie poranny.pl    
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/noblista-andrew-v-schally-zapowiedzial-wizyte-w-bialymstoku,10574378/          
26.08.2016 bialystokonline.pl

Zbliża się rok akademicki. Na UwB przygotowania wśród rektorów idą pełną parą
Korytarze uczelni wypełnią się studentami 1 października, ale już miesiąc wcześniej rok akademicki rozpoczną nowe władze rektorskie Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/zbliza-sie-rok-akademicki-na-uwb-przygotowania-wsrod-rektorow-ida-pelna-para,artykul,93491,6,1.html
 
10.08.2016 poranny.pl

UwB: Nowość na uniwersytecie. Ruszają studia o naszym regionie
Dlaczego nasz region nazwano Podlasiem? To tylko jedna z rzeczy, której dowiedzą się studenci nowego kierunku na UwB. 
Treść w serwisie poranny.pl              
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/uwb-nowosc-na-uniwersytecie-ruszaja-studia-o-naszym-regionie,10499811/
 
10.08.2016 akadera.bialystok.pl

Uniwersytet czeka na kandydatów
Uniwersytet w Białymstoku rozpoczyna w czwartek (11.08) dodatkowy nabór na studia magisterskie.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/08/10/uniwersytet-czeka-na-kandydatow/
 
8.08.2016 zw.lt

Jarosław Wołkonowski: Czasy negatywnych stereotypów UwB ma już za sobą  
„Strona litewska zobaczyła, że mimo, iż mamy studia w języku polskim, to jesteśmy taką samą uczelnią litewską jak i inne. Zaczynają rozumieć sens naszej misji - kształcimy obywateli Litwy" - mówi w rozmowie z zw.lt dr hab. Jarosław Wołkonowski, dziekan Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego w Wilnie Uniwersytetu w Białymstoku, który kończy właśnie swoją drugą kadencję.
Treść w serwisie zw.lt
http://zw.lt/opinie/jaroslaw-wolkonowski-czasy-negatywnych-stereotypow-uwb-ma-juz-za-soba/
 
8.08.2016 akadera.bialystok.pl

Publiczne uczelnie wyższe rekrutują
Ci, którym nie udało się dostać na studia, mają jeszcze szansę. Trzy białostockie uczelnie publiczne prowadzą dodatkowe nabory. Uniwersytet w Białymstoku prowadzi dodatkowy nabór na studia pierwszego stopnia.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/08/08/publiczne-uczelnie-wyzsze-rekrutuja/
 
6.08.2016 bialystokonline.pl

Wybiegi wiszące nad ziemią. Pokazy mody na kampusie UwB
Kampus uniwersytecki przy ul. Ciołkowskiego - w tej przestrzeni odbyły się piątkowe (5.08) pokazy mody w ramach Fashionable East. Wstęp był wolny.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/wybiegi-wiszace-nad-ziemia-pokazy-mody-na-kampusie-uwb,artykul,93171,2,1.html
 
1.08.2016 akadera.bialystok.pl

 
UwB znów rekrutuje
Uniwersytet w Białymstoku od poniedziałku (1.08) prowadzi dodatkowy nabór.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/08/01/uwb-znow-rekrutuje/
 
1.08.2016 wrotapodlasia.pl

Uniwersytet w Białymstoku. Ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne I stopnia
Ponad 450 miejsc na dwudziestu jeden kierunkach czeka jeszcze na kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć studia I stopnia na Uniwersytecie w Białymstoku. W poniedziałek, 1 sierpnia na największej podlaskiej uczelni rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca. Potrwa do 16 lub 22 września – w zależności od kierunku.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/uniwersytet-w-bialymstoku-ruszyla-rekrutacja-uzupelniajaca-na-studia-stacjonarne-i-stopnia.html
 
1.08.2016 bialystokonline.pl

Nie dostałeś się na studia? Na UwB rusza rekrutacja uzupełniająca
Wraz z początkiem sierpnia na Uniwersytecie w Białymstoku rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca na studia I stopnia.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/nie-dostales-sie-na-studia-na-uwb-rusza-rekrutacja-uzupelniajaca,artykul,93057,6,1.html
 
27.07.2016 bialystok.gazeta.pl

Literatura i kultura Podlasia. Nowe studia na uniwersytecie
Od przyszłego roku akademickiego rusza nowy kierunek studiów podyplomowych na wydziale filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku - Literatura i kultura Podlasia.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20459037,literatura-i-kultura-podlasia-nowe-studia-na-uniwersytecie.html
 
14.07.2016 wrotapodlasia.pl 

Z fizyką w przyszłość. Uniwersytet w Białymstoku dostał grant na warsztaty dla licealistów
Będą praktyczne zajęcia, doświadczenia w fizycznych laboratoriach i pokazy - wszystko to w ramach warsztatów, jakie w nowym roku akademickim zorganizuje Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Uczelnia dostała na to 72 000 zł w ministerialnym konkursie na działania upowszechniające naukę.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/z-fizyka-w-przyszlosc-uniwersytet-w-bialymstoku-dostal-grant-na-warsztaty-dla-licealistow.html
 
14.07.2016 www.forumakademickie.pl

Fizyka i medycyna idą w parze
Są już praktyki w Białostockim Centrum Onkologii, wspólne prace badawcze z Kliniką Nefrologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego, a w planach – współpraca z kolejnymi podmiotami rynku ochrony zdrowia. Fizyka medyczna, jedna ze specjalności na Wydziale Fizyki UwB, oferuje studentom coraz więcej możliwości rozwoju zawodowego i naukowego.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/7/14/3778/fizyka-i-medycyna-ida-w-parze/
 
14.07.2016 wrotapodlasia.pl

 
Z fizyką w przyszłość. Uniwersytet w Białymstoku dostał grant na warsztaty dla licealistów
Będą praktyczne zajęcia, doświadczenia w fizycznych laboratoriach i pokazy - wszystko to w ramach warsztatów, jakie w nowym roku akademickim zorganizuje Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Uczelnia dostała na to 72 000 zł w ministerialnym konkursie na działania upowszechniające naukę.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/z-fizyka-w-przyszlosc-uniwersytet-w-bialymstoku-dostal-grant-na-warsztaty-dla-licealistow.html
 
14.07.2016 www.forumakademickie.pl  

Fizyka i medycyna idą w parze
Są już praktyki w Białostockim Centrum Onkologii, wspólne prace badawcze z Kliniką  Nefrologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego, a w planach – współpraca z kolejnymi podmiotami rynku ochrony zdrowia. Fizyka medyczna, jedna ze specjalności na Wydziale Fizyki UwB, oferuje studentom coraz więcej możliwości rozwoju zawodowego i naukowego.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/7/14/3778/fizyka-i-medycyna-ida-w-parze/
14.07.2016 naukawpolsce.pap.pl
 
Powstała naukowa sieć obrączkowania ptaków

W skład sieci weszły Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku, Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, Fundacja Akcja Bałtycka (Oddział Terenowy Fundacji AB Kaliszany), Śląskie Towarzystwo Ornitologiczne oraz Stowarzyszenie Carpatica.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,410482,powstala-naukowa-siec-obraczkowania-ptakow.html
 
13.07.2016 poranny.pl

Akcja Siemianówka w naukowej sieci. Weź udział w obrączkowaniu ptaków
Akcja Siemianówka, czyli podlaska stacja obrączkowania ptaków organizowana rokrocznie przez studentów biologii UwB, będzie członkiem sieci naukowej zrzeszającej podobne inicjatywy w całej Polsce. 
Treść w serwisie poranny.pl              
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/akcja-siemianowka-w-naukowej-sieci-wez-udzial-w-obraczkowaniu-ptakow,10403399/
 
13.07.2016 www.forumakademickie.pl  

Kryminologia i prawo – to tegoroczni rekrutacyjni rekordziści na Uniwersytecie w Białymstoku
Zakończyła się rejestracja kandydatów na stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. W systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) zarejestrowało się w sumie już ponad 6200 osób. Ogromna większość z nich – 5605 – to kandydaci na studia I stopnia i jednolite magisterskie.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/7/13/3777/kryminologia-i-prawo-to-tegoroczni-rekrutacyjni-rekordzisci-na-uniwersytecie-w-bialymstoku/
 
13.07.2016 akadera.bialystok.pl

Kampus UwB sceną dla sztuki
Aktorzy i czytelnicy połączyli siły. Dzięki tej współpracy powstał spektakl “Modlitwa. Teatr Powszechny”, który wyreżyserował Michał Stankiewicz.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/07/13/kampus-uwb-scena-dla-sztuki/
 
13.07.2016 poranny.pl

Teatr Powszechny. Już dziś premiera spektaklu "Modlitwa"
Twórcy przedstawienia inspirację znaleźli w książce Swietłany Aleksijewicz. Będzie można go obejrzeć już dziś w Uniwersyteckim Centrum Kultury na Kampusie UwB o godz. 19. Wstęp jest wolny. 
Treść w serwisie poranny.pl              
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/teatr-powszechny-juz-dzis-premiera-spektaklu-modlitwa,10402091/
 
12.07.2016 bialystok.gazeta.pl

Spektakl dla wszystkich, czyli projekt "Modlitwa. Teatr powszechny"
W środę (13 lipca) w Białymstoku zostanie zainaugurowany projekt "Modlitwa. Teatr powszechny". To cykl spektakli inspirowanych tekstem "Czarnobylska modlitwa" Swietłany Aleksijewicz.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20390351,spektakl-dla-wszystkich-czyli-projekt-modlitwa-teatr-powszechny.html
 
12.07.2016 radio.bialystok.pl

Powstała polsko-litewska wersja hymnu ŚDM. Pomysłodawcą jest student UwB w Wilnie
Młodzież wileńska, przygotowując się do Światowych Dni Młodzieży, stworzyła teledysk prezentujący polsko-litewską wersję hymnu ŚDM 2016 "Błogosławieni miłosierni".
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/135422
 
12.07.2016 Kurier Poranny

Połączyli siły. Fizycy i lekarze wspólnie stworzyli wynalazek. Urządzenie pomoże w wykrywaniu skłonności do zachorowania na kamicę nerkową.
Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 12.07.2016, str. 3.
 
12.07.2016 Kurier Poranny

Przyszli studenci wybierają prawo i ekonomię
Na 200 miejsc na prawie jest 557 kandydatów. Podobnie jest na ekonomii. Te dwa kierunki są najpopularniejsze wśród absolwentów szkół średnich.
Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 12.07.2016, str. 5.
 
11.07.2016 radio.bialystok.pl

10 osób na jedno miejsce na kryminologię. To rekord na Uniwersytecie w Białymstoku
Kryminologia i prawo - to tegoroczne najbardziej oblegana kierunki na Uniwersytecie w Białymstoku. Zakończyła się rejestracja kandydatów na stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na tej uczelni.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/135414
 
11.07.2016 akadera.bialystok.pl

Na Uniwersytecie dominuje prawo i kryminologia
Na studia na Uniwersytecie w Białymstoku zarejestrowało się ponad sześć tysięcy osób.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/07/11/na-uniwersytecie-dominuje-prawo-i-kryminologia/
 
11.07.2016 wrotapodlasia.pl

Kryminologia i prawo – to tegoroczni rekrutacyjni rekordziści na Uniwersytecie w Białymstoku
Zakończyła się rejestracja kandydatów na stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. W systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) zarejestrowało się w sumie już ponad 6200 osób. Ogromna większość z nich – 5605 – to kandydaci na studia I stopnia i jednolite magisterskie. Tegoroczni maturzyści mieli do wyboru łącznie 30 kierunków studiów, a na nich - 2580 miejsc.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/kryminologia-i-prawo-to-tegoroczni-rekrutacyjni-rekordzisci-na-uniwersytecie-w-bialymstoku.html
 
10.07.2016 radio.bialystok.pl

Pomagali dzieciom odrabiać lekcje. Zakończyło się Studenckie Pogotowie Lekcyjne
Przepracowali łącznie prawie 1300 godzin, a w tym czasie pomagali dzieciom w białostockich świetlicach socjoterapeutycznych.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/135379
 
7.07.2016 poranny.pl 

Studenckie Pogotowie Lekcyjne. Pomogli dzieciom, zdobyli doświadczenie
Zakończyła się kolejna edycja akcji Studenckie Pogotowie Lekcyjne. W roku akademickim 2015/2016 wzięło w niej udział ponad 40 studentów, w większości z Uniwersytetu w Białymstoku. Wolontariusze przepracowali łącznie prawie 1300 godzin w białostockich świetlicach socjoterapeutycznych Caritas, Eleosu i PCK. Rekordzistka spędziła z dziećmi ponad 150 godzin.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/studenckie-pogotowie-lekcyjne-pomogli-dzieciom-zdobyli-doswiadczenie,10380901/
 
7.07.2016 wrotapodlasia.pl 

Pomogli dzieciom, zdobyli doświadczenie
Zakończyła się kolejna edycja akcji Studenckie Pogotowie Lekcyjne. W roku akademickim 2015/2016 wzięło w niej udział ponad 40 studentów, w większości z Uniwersytetu w Białymstoku. Przepracowali łącznie prawie 1300 godzin w białostockich świetlicach socjoterapeutycznych Caritas, Eleosu i PCK. Rekordzistka spędziła z dziećmi ponad 150 godzin.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/pomogli-dzieciom-zdobyli-doswiadczenie.html
 
6.07.2016 bialystok.gazeta.pl 

Fashionable East znów w Białymstoku. Czwarta odsłona mody
Już niebawem Białystok stanie się na chwilę modową stolicą Polski, a Opera i Filharmonia Podlaska oraz Kampus Uniwersytecki zamienią się w wybiegi dla modelek. Na początku sierpnia po raz czwarty odbędzie się tu jedyna w północno-wschodniej części kraju impreza artystyczno-promocyjna oparta na modzie.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20359759,fashionable-east-znow-w-bialymstoku-czwarta-odslona-mody-zdjecia.html
 
6.07.2016 poranny.pl 

Fashionable East 2016. OiFP i kampus UwB miejscami pokazów
Tego lata, już po raz czwarty Białystok stanie się centrum modowych wydarzeń! Od 4 do 7 sierpnia odbędzie się Fashionable East 2016. Pokazy mody odbędą się w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz – po raz pierwszy – na terenie Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/styl-zycia/moda/a/fashionable-east-2016-oifp-i-kampus-uwb-miejscami-pokazow-pelny-program,10376338/
 
4.07.2016 poranny.pl 

Renata Budlewska z UwB zdobyła grant wart 100 tys. złotych
Renata Budlewska z Wydziału Ekonomii i Zarządzania wyjedzie na pół roku do Australii, gdzie będzie prowadziła badania dotyczące ekonomii.
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/renata-budlewska-z-uwb-zdobyla-grant-wart-100-tys-zlotych,10365790/
4.07.2016 wrotapodlasia.pl 
Grant dla badaczki z Uniwersytetu w Białymstoku i staż na UwB
Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło kolejne konkursy. Mgr Renata Budlewska z Wydziału Ekonomii i Zarządzania zdobyła ponad 100 tys. zł w ramach konkursu ETIUDA 4 na stypendia doktorskie. Tytuł jej projektu badawczego to Tax expenditures jako forma publicznego wsparcia przedsiębiorstw w Polsce.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/grant-dla-badaczki-z-uniwersytetu-w-bialymstoku-i-staz-na-uwb.html
 
2.07.2016 bialystok.gazeta.pl 

Grant dla badaczki i staż na UwB. Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło konkursy
Mgr Renata Budlewska z Wydziału Ekonomii i Zarządzania zdobyła ponad 100 tys. zł w ramach konkursu ETIUDA 4 na stypendia doktorskie. Tytuł jej projektu badawczego to Tax expenditures jako forma publicznego wsparcia przedsiębiorstw w Polsce.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20340505,grant-dla-badaczki-i-staz-na-uwb-narodowe-centrum-nauki-rozstrzygnelo.html
 
27.06.2016 wrotapodlasia.pl

Sztuka i zabawa w służbie medycyny Zakończyła się realizacja projektu MUSA
Muzykoterapia, arteterapia, klaun terapia czy zooterapia – różni je rodzaj wykorzystywanych technik czy akcesoriów, ale łączy jedno: wspierają tradycyjną, kliniczną opiekę zdrowotną. Dr Beata Boćwińska-Kiluk i mgr Urszula Namiotko z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku brały udział w opracowaniu szczegółowego raportu, w którym przeanalizowano proces szkolenia terapeutów-artystów w krajach partnerów projektu w celu utworzenia Mapy Zawodów Artystycznych zaangażowanych w Ochronę Zdrowia.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/sztuka-i-zabawa-w-sluzbie-medycyny-zakonczyla-sie-realizacja-projektu-musa.html
 
27.06.2016 bialystok.gazeta.pl
 
Sztuka i zabawa w służbie medycyny. Zakończyła się realizacja projektu MUSA
Muzykoterapia, arteterapia, klaunterapia czy zooterapia - różni je rodzaj wykorzystywanych technik czy akcesoriów, ale łączy jedno: wspierają tradycyjną, kliniczną opiekę zdrowotną. U młodszych i starszych pacjentów aktywizują pozytywne myślenie, wspomagają w radzeniu sobie ze stresem, wzmacniają poczucie indywidualności, a to wszystko korzystnie wpływa na samopoczucie i w rezultacie także na stan zdrowia chorych.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20310401,sztuka-i-zabawa-w-sluzbie-medycyny-zakonczyla-sie-realizacja.html
 
26.06.2016 bialystokonline.pl

Wydział Prawa UwB znowu wśród najlepszych w Polsce
Jubileuszowy X Ranking Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej 2016 potwierdził jakość kształcenia na Uniwersytecie w Białymstoku. Uczelnia awansowała o jedno miejsce w porównaniu z ubiegłym rokiem.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/wydzial-prawa-uwb-znowu-wsrod-najlepszych-w-polsce,artykul,92451,6,1.html
 
24.06.2016 wrotapodlasia.pl

X Ranking Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej. Białystok na 5 miejscu
Jubileuszowy X Ranking Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej 2016 potwierdził jakość kształcenia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Awansowaliśmy na miejsce V względem ubiegłorocznej VI lokaty i otrzymaliśmy wyróżnienie specjalne.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/x-ranking-wydzialow-prawa-dziennika-gazety-prawnej-bialystok-na-5-miejscu.html
 
16.06.2016 www.forumakademickie.pl

Fale grawitacyjne ponownie zaobserwowane
Naukowcy po raz drugi zaobserwowali fale grawitacyjne – zmarszczki w krzywiźnie czasoprzestrzeni. Sygnał pochodził z kolejnej pary zderzających się czarnych dziur. Istotny wkład w doprowadzenie do drugiej bezpośredniej obserwacji fal grawitacyjnych z układu dwóch czarnych dziur wniosło 14 polskich naukowców pracujących w grupie POLGRAW. Jednym z członków prof. dr hab. Piotr Jaranowski z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/6/16/3726/fale-grawitacyjne-ponownie-zaobserwowane/
 
16.06.2016 bialystok.gazeta.pl

Fale grawitacyjne zaobserwowane drugi raz. Przy udziale fizyka z UwB
W grudniu drugi raz zaobserwowano fale grawitacyjne i tym razem w zespole badawczym, który doprowadził do tego sukcesu znalazł się prof. Piotr Jaranowski z Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20249515,fale-grawitacyjne-zaobserwowane-drugi-raz-przy-udziale-fizyka.html
 
16.06.2016 radio.bialystok.pl

Prof. Piotr Jaranowski z Białegostoku zaobserwował fale grawitacyjne
Kolejny sukces astrofizyków z udziałem naukowca z Białegostoku. Po raz drugi, w ostatnim czasie, udało się zaobserwować fale grawitacyjne. W prace nad ich cechami i sposobami wykrycia był zaangażowany prof. Piotr Jaranowski z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/134731
 
16.06.2016 wrotapodlasia.pl

Fale grawitacyjne ponownie zaobserwowane – i ponownie przy udziale fizyka z UwB!
26 grudnia 2015, o godzinie 03:38:53 czasu uniwersalnego, naukowcy zaobserwowali fale grawitacyjne – zmarszczki w krzywiźnie czasoprzestrzeni – po raz drugi. Sygnał pochodził z kolejnej pary zderzających się czarnych dziur.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/fale-grawitacyjne-ponownie-zaobserwowane-i-ponownie-przy-udziale-fizyka-z-uwb-.html
 
16.06.2016 Kurier Poranny

Są zdolni i ambitni. Wygrywają olimpiady. 
Adam Bajguz to jeden z blisko 20 najzdolniejszych uczniów podlaskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy wystąpili podczas Młodzieżowej Konferencji Naukowej pt. „Wyzwania zrównoważonego rozwoju”. Odbyła się ona na Uniwersytecie w Białymstoku.
Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 16.05.2016, str. 3.
 
15.06.2016 bialystok.tvp.pl

Najzdolniejsi uczniowie
Konferencja naukowa, podczas której jako główni prelegenci wystąpili nie naukowcy, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Białegostoku. W uniwersyteckim kampusie laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych zaprezentowali efekty swoich naukowych pasji i badawcze osiągnięcia. Przysłuchiwali się im rówieśnicy i eksperci.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/25792365/najzdolniejsi-uczniowie
 
13.06.2016 bialystok.gazeta.pl

Pasieka na dachu UwB. Po miód do biologów
Na kampusie uniwersyteckim powstała... pasieka. Ule stanęły na dachu Instytutu Biologii UwB.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20235356,pasieka-na-dachu-uwb-po-miod-do-biologow.html
 
13.06.2016 bialystokonline.pl

W Białymstoku założono pierwszą pasiekę
W maju białostoccy radni zezwolili na hodowlę pszczół na terenie miasta. Z możliwości hodowli pszczół prawdopodobnie jako pierwszy skorzystał Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Na budynku kampusu przy ul. Ciołkowskiego powstaje pierwsza pasieka.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/w-bialymstoku-zalozono-pierwsza-pasieke,artykul,92189,1,1.html
 
13.06.2016 akadera.bialystok.pl

Miasto przyjazne dla pszczół
W stolicy Podlasia można już hodować pszczoły i stawiać na swoich posesjach ule. Pierwsza pasieka powstaje w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/06/13/miasto-przyjazne-dla-pszczol/
 
13.06.2016 bialystokonline.pl

Wydział Prawa UwB jednym z najlepszych w Polsce. Wyprzedza go tylko UJ
Rzeczpospolita po raz piąty opublikowała ogólnopolski ranking Wydziałów Prawa. Na podium wśród uczelni publicznych znalazły się wydziały z Krakowa, Białegostoku oraz Warszawy.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/wydzial-prawa-uwb-jednym-z-najlepszych-w-polsce-wyprzedza-go-tylko-uj,artykul,92191,6,1.html
 
13.06.2016 radio.bialystok.pl

Wydział Prawa UwB na 2. miejscu w rankingu Rzeczpospolitej. Lepszy tylko Uniwersytet Jagielloński
Kolejny ranking potwierdza wysoką jakość kształcenia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/134643
 
13.06.2016 wrotapodlasia.pl

II miejsce Wydziału Prawa UwB w rankingu wydziałów prawa Rzeczpospolitej 2016
Wśród uczelni publicznych zwyciężył Uniwersytet Jagielloński, na którym studiuje najwięcej studentów, na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet w Białymstoku jeden z mniejszych ośrodków naukowo-badawczych, zwycięzca pierwszej edycji rankingu.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/ii-miejsce-wydzialu-prawa-uwb-w-rankingu-wydzialow-prawa-rzeczpospolitej-2016.html
 
13.06.2016 akadera.bialystok.pl

Prawo UwB drugie w Polsce
V Ranking Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej” 2016, ponownie potwierdził jakość kształcenia białostockich studentów. Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku (choć jest jednym z najmniejszych ośrodków naukowo-badawczych) zajął w nim drugie miejsce.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/06/13/prawo-uwb-drugie-w-polsce/
 
13.06.2016 radio.bialystok.pl

Para orlików krzykliwych z nadleśnictwa Rudka doczekała się pisklęcia. Można je obserwować w internecie
Para orlików krzykliwych z podlaskiego nadleśnictwa Rudka, które razem z naukowcami z Uniwersytetu w Białymstoku można obserwować w internecie, doczekała się pisklęcia. Młody orlik wykluł się w niedzielę (12.06).
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/134642
 
13.06.2016 bialystok.gazeta.pl

Podglądane orliki mają pisklę! Chcesz je zobaczyć?
Para orlików krzykliwych z podlaskiego nadleśnictwa Rudka, które razem z naukowcami z Uniwersytetu w Białymstoku można obserwować w internecie, doczekała się pisklęcia. Młody orlik wykluł się w niedzielę.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20233390,podgladane-orliki-maja-piskle-chcesz-je-zobaczyc.html
 
11.06.2016 bialystok.tvp.pl

Spektakl jubilatów
Kierunek kulturoznawstwo na Uniwersytecie w Białymstoku obchodzi 5 lat. Z tej okazji powstał spektakl "Opera przedmieścia - piosenki o miłości i nie tylko". Występują w nim studenci kulturoznawstwa zrzeszeni w wydziałowym Teatrze STUKOT.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/25747372/spektakl-jubilatow
 
8.06.2016 wrotapodlasia.pl

Kolejny awans Uniwersytetu w Białymstoku w rankingu Perspektyw
37 miejsce na 90 uczelni akademickich - to wynik Uniwersytetu w Białymstoku w opublikowanym właśnie ogólnopolskim rankingu wydawnictwa Perspektywy. W porównaniu z ubiegłym rokiem największa podlaska uczelnia awansowała o 3 pozycje.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/kolejny-awans-uniwersytetu-w-bialymstoku-w-rankingu-perspektyw.html
 
8.06.2016 bialystok.gazeta.pl

Ranking "Perspektyw". Sprawdź szkoły wyższe w Podlaskiem
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku i Uniwersytet w Białymstoku znalazły się w pierwszej "50" najlepszych uczelni w rankingu "Perspektyw". "Medyk" uplasował się na 25., a UwB na 37. miejscu rankingu.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20204172,ranking-perspektyw-sprawdz-szkoly-wyzsze-w-podlaskiem.html
 
4.06.2016 Kurier Poranny

Dr Tomasz Dubowski: Spór z Komisją Europejską może zakończyć się sankcjami
Przystępując do Unii, nabyliśmy pewne prawa, ale też zobowiązania - przypomina dr Tomasz Dubowski z Uniwersytetu w Białymstoku 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/polityka/a/dr-tomasz-dubowski-spor-z-komisja-europejska-moze-zakonczyc-sie-sankcjami,10035250/
 
3.06.2016 www.forumakademickie.pl 

Fizyka ponad granicami
9 studentów Wydziału Fizyczno-Technicznego Uniwersytetu im. J. Kupały w Grodnie (Białoruś) uczestniczyło w kilkudniowym stażu na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. To jeden z efektów współpracy białostockiej i grodzieńskiej uczelni.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/6/3/3694/fizyka-ponad-granicami/
 
3.06.2016 akadera.bialystok.pl

Chemicy z UwB wyprawią Dzień Dziecka
Najmłodsi będą mogli zajrzeć do uniwersyteckich laboratoriów, a w nich m.in. przygotować i zjeść chemiczne lody. W sobotę (4.06) na Dzień Dziecka w Instytucie Chemii zaprasza Uniwersytet w Białymstoku.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/06/03/chemicy-z-uwb-wyprawia-dzien-dziecka/
 
2.06.2016 wrotapodlasia.pl

Studenci z Grodna odbyli staż na Wydziale Fizyki UwB
Dziewięcioro studentów Wydziału Fizyczno-Technicznego Uniwersytetu im. J. Kupały w Grodnie (Białoruś) uczestniczyło w kilkudniowym stażu na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. To jeden z efektów współpracy białostockiej i grodzieńskiej uczelni.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/studenci-z-grodna-odbyli-staz-na-wydziale-fizyki-uwb.html
 
30.05.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – prof. Małgorzata Halicka
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/134183
 
30.05.2016 bialystok.gazeta.pl

"Modlitwa. Teatr powszechny". Nowy projekt Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku
Pracownia Sztuki Społecznej, działająca w ramach Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku, zaprasza do współtworzenia spektaklu inspirowanego "Czarnobylską modlitwą" Swietłany Aleksijewicz. To zaproszenie dla osób, które chcą wystąpić na scenie i podzielić się swoim doświadczeniem lektury.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20155470,modlitwa-teatr-powszechny-nowy-projekt-fundacji-uniwersytetu.html
 
30.05.2016 wrotapodlasia.pl

Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku świętuje 40. urodziny
Jubileusz 40-lecia będzie obchodził 2 czerwca 2016 r. Instytut Biologii UwB. Uroczystości będą okazją do wspomnień i podsumowania pracy jednostki, ale też do wspólnej zabawy pracowników, studentów i absolwentów.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/instytut-biologii-uniwersytetu-w-bialymstoku-swietuje-40-urodziny.html
 
30.05.2016 www.forumakademickie.pl 

Studenci i naukowcy z wileńskiego wydziału UwB odwiedzą polskie uczelnie
Pojadą na Uniwersytet Gdański i spotkają się członkami koła naukowego w Szkole Głównej Handlowej. Studenci i pracownicy naukowi Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego UwB w Wilnie otrzymali grant, dzięki któremu będą mogli przyjechać do Polski i odwiedzić swoich partnerów z polskich uczelni.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/5/30/3677/studenci-i-naukowcy-z-wilenskiego-wydzialu-uwb-odwiedza-polskie-uczelnie/
 
26.05.2016 wrotapodlasia.pl

Dr hab. Małgorzata Cecylia Halicka z UwB członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej
Dr hab. Małgorzata Cecylia Halicka, prof. UwB, została powołana na członka Rady ds. Polityki Senioralnej na kadencję 2016-2020.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
https://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/dr-hab-malgorzata-cecylia-halicka-z-uwb-czlonkiem-rady-ds-polityki-senioralnej.html
 
24.05.2016 wrotapodlasia.pl

Studenci i naukowcy z wileńskiego wydziału UwB odwiedzą polskie uczelnie
Pojadą na Uniwersytet Gdański i spotkają się członkami koła naukowego w Szkole Głównej Handlowej. Studenci i pracownicy naukowi Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego UwB w Wilnie otrzymali grant, dzięki któremu będą mogli przyjechać do Polski i odwiedzić swoich partnerów z polskich uczelni.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/studenci-i-naukowcy-z-wilenskiego-wydzialu-uwb-odwiedza-polskie-uczelnie.html
 
24.05.2016 bialystokonline.pl

Holenderscy studenci po raz 10. odwiedzili UwB. Badają Biebrzę
Biebrzańską przyrodą interesują się studenci Van Hall Larenstein University of Applied Sciences w Holandii już od kilku lat. W trakcie swojego pobytu na Podlasiu przemierzają bagna, obserwują faunę i florę, nawiązują nowe znajomości.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/holenderscy-studenci-po-raz-10-odwiedzili-uwb-badaja-biebrze,artykul,91783,6,1.html
 
23.05.2016 naukawpolsce.pap.pl

Holenderscy studenci badają biebrzańską przyrodę
Przemierzają biebrzańskie bagna i obserwują nowe dla siebie gatunki zwierząt i roślin. Studenci z holenderskiego Van Hall Larenstein University of Applied Sciences przyjechali do stacji terenowej Uniwersytetu w Białymstoku w Gugnach. O wizycie poinformowała rzeczniczka UwB.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,409803,holenderscy-studenci-badaja-biebrzanska-przyrode.html
 
23.05.2016 wrotapodlasia.pl

Holenderscy studenci w gościnie na UwB. Badają biebrzańską przyrodę.
Przemierzają biebrzańskie bagna i obserwują nowe dla siebie gatunki zwierząt i roślin. Studenci z holenderskiego Van Hall Larenstein University of Applied Sciences przyjechali do stacji terenowej Uniwersytetu w Białymstoku w Gugnach.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/holenderscy-studenci-w-goscinie-na-uwb-badaja-biebrzanska-przyrode.html
 
23.05.2016 akadera.bialystok.pl

Festiwal Studencki KampDays – start!
Festiwal pod znakiem sportu, filmu i muzyki zorganizowali studenci Uniwersytetu w Białymstoku. Impreza KampDays potrwa do środy (25.05).
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/05/23/festiwal-studencki-kampdays-start/
 
22.05.2016 bialystokonline.pl

Sport, film i muzyka. Festiwal Studencki KampDays startuje już za chwilę
Ubiegłoroczna edycja KampDays postawiła poprzeczkę wysoko: były emocje sportowe i lokalne zespoły, m.in. The Black Sheep i Holy Tram. Tym razem przewidziano więcej kulturalnych atrakcji, postarano się o gwiazdę znaną w Polsce i na świecie.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/sport-film-i-muzyka-festiwal-studencki-kampdays-startuje-juz-za-chwile,artykul,91748,6,1.html
 
17.05.2016 bialystokonline.pl

Promocja wydziałów Uniwersytetu w Białymstoku. W programie warsztaty, szafing i karaoke
Rekrutacja na studia stacjonarne na UwB już się rozpoczęła. Poszczególne wydziały uczelni postanowiły wypromować się wśród przyszłych studentów, organizując dni otwarte. Na początek Ekonomia i Zarządzanie oraz Pedagogika i Psychologia.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/promocja-wydzialow-uniwersytetu-w-bialymstoku-w-programie-warsztaty-szafing-i-karaoke,artykul,91664,6,1.html
 
20.05.2016 wrotapodlasia.pl

KampDays. Studencki Festiwal w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku
Sport, film, muzyka. To wszystko czeka uczestników Festiwalu Studenckiego KampDays organizowanego przez żaków z Uniwersytetu w Białymstoku. Festiwal rozpocznie się 23 maja i potrwa 3 dni. To już druga taka impreza w kampusie największej podlaskiej uczelni. Jak zapowiadają organizatorzy – KampDays mają charakter integracyjny i akademicki, dlatego do wspólnej zabawy zapraszają studentów i pracowników białostockich uczelni.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/kampdays-studencki-festiwal-w-kampusie-uniwersytetu-w-bialymstoku.html
 
20.05.2016 www.forumakademickie.pl 

Akademicka niedziela na białostockim rynku
22 maja na Rynku Kościuszki w Białymstoku odbędzie się Dzień Akademicki w ramach XIV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Początek imprezy o godz. 13.00
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/5/20/3651/akademicka-niedziela-na-bialostockim-rynku/
 
20.05.2016 bialystokonline.pl

Trwa Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. W niedzielę atrakcje na Rynku Kościuszki
To już 14. odsłona wydarzenia, które promuje akademickość Białegostoku. Przez 10 dni mieszkańcy miasta mogą wziąć udział w warsztatach, wykładach, koncertach czy spektaklach. Zapraszają uczelnie wyższe oraz Park Naukowo-Technologiczny.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/trwa-podlaski-festiwal-nauki-i-sztuki-w-niedziele-atrakcje-na-rynku-kosciuszki,artykul,91722,6,1.html
 
20.05.2016 bialystok.gazeta.pl

Rynek Kościuszki opanuje nauka i sztuka. W niedzielę: Dzień Akademicki
W Białymstoku trwa Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Jego punktem kulminacyjnym, jak co roku będzie Dzień Akademicki, który przypada w niedzielę (22.05). W programie jest blisko 60 wydarzeń
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20107374,rynek-kosciuszki-opanuje-nauka-i-sztuka-w-niedziele-dzien.html
 
20.05.2016 wrotapodlasia.pl

Akademicka niedziela na białostockim rynku
22 maja na Rynku Kościuszki w Białymstoku odbędzie się Dzień Akademicki w ramach XIV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Początek imprezy o godz. 13.00.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/akademicka-niedziela-na-bialostockim-rynku.html
 
20.05.15 Gazeta Współczesna

Ogórek z historyczną misją
Zabytkowy jelcz, zwany potocznie „ogórkiem”, ponownie wyjedzie na ulice. Razem z uniwersyteckimi profesorami po raz trzeci przeniesie miłośników historii w przeszłość.
Pełna treść w wydaniu Gazety Współczesnej z 20.05.2016, str. 2
 
20.05.15 Gazeta Współczesna

Tu, na Podlasiu, dzieli się ludzi. Na swoich i obcych.
W Białymstoku zapytano mnie o moje wyznanie. I usłyszałam: „O, to szkoda, bo nie nasza” – wspomina Małgorzata Bieńkowska, białostocka socjolożka.
Pełna treść w wydaniu Gazety Współczesnej z 20.05.2016, str. 12.
 
18.05.2016 Gazeta Wyborcza Białystok

Laserowa pułapka i prąd z owoców. Festiwal Nauki i Sztuki
Jeszcze zanim Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki ruszył pełną parą wczoraj po południu – już od rana na kampusie UwB gęsto było od uczniów z całego województwa.
Pełna treść w wydaniu Gazety Wyborczej Białystok z 18.05.2016, str. 2
 
18.05.2016 Kurier Poranny

Trwa festiwal z nauką i sztuką
Setki imprez na dziesięciu uczelniach i w parku naukowo-technologicznym. W Białymstoku ruszył XIV Festiwal Nauki i Sztuki.
Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 18.05.2016, str. 3
 
12.05.2016 Kurier Poranny

Naukowcy z grantami
Trójka naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku zdobyła granty w konkursach Narodowego Centrum Nauki.
Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 12.05.2016, str. 4.
 
11.05.2016 Kurier Poranny

Czy Trump zostanie prezydentem?
Większe szanse ma Hilary Clinton. Ale historia dowodzi, że jeśli kandydat poczuje się zbyt pewnie to niespodzianka murowana – mówi dr Izabela Kraśnicka. 
Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 11.05.2016, str. 4.
 
16.05.2016 www.forumakademickie.pl 

Śpiewają od czterdziestu lat!
Mają na koncie ponad pół tysiąca koncertów w kraju i 20 państwach poza jego granicami. Ich repertuar liczy ponad 300 utworów muzycznych, wśród których są nie tylko te wykonywane a capella, ale także oratoryjne, z orkiestrą symfoniczną i solistami. Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku obchodzi czterdziestolecie istnienia.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/5/16/3617/spiewaja-od-czterdziestu-lat/
 
17.04.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – Prof. Beata Godlewska-Żyłkiewicz
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/133819
 
17.05.2016 bialystok.gazeta.pl

Inauguracja Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Na bogato
We wtorek (17 maja) rozpoczyna się XIV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Inauguracja odbędzie się na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20086098,inauguracja-podlaskiego-festiwalu-nauki-i-sztuki-na-bogato.html
 
17.05.2016 radio.bialystok.pl

XIV Festiwal Nauki i Sztuki - doświadczenia, spektakle, warsztaty i wielki festyn
Od doświadczeń w laboratoriach, przez spektakle i koncerty, po pełne dymu i światła pokazy. Tak w skrócie wyglądać będzie tegoroczny Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/133813
 
11.05.2016 bialystok.tvp.pl

Rozmowa dnia: dr hab. Aneta Petelska i dr inż. Jacek Kusznier
Audycja w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/25297785/dr-hab-aneta-petelska-i-dr-inz-jacek-kusznier-11052016
 
16.05.2016 poranny.pl

Uniwersytet w Białymstoku rozpoczyna rekrutację 2016/2017
Ponad 3700 miejsc na 31 kierunkach studiów stacjonarnych przygotował w roku akademickim 2016/2017 Uniwersytet w Białymstoku. Rekrutacja na największej podlaskiej uczelni ruszy we wtorek, 17 maja. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/uniwersytet-w-bialymstoku-rozpoczyna-rekrutacje-20162017,9999854/
 
16.05.2016 radio.bialystok.pl

Historyczne przejażdżki "ogórkiem". Pierwsza 22 maja
To okazja, by w nietypowy sposób poznać historię stolicy Podlaskiego. Naukowcy z Uniwersytetu w Białymstoku po raz trzeci organizują przejażdżki zabytkowym autobusem - tzw. ogórkiem.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/133800
 
15.05.2016 bialystok.gazeta.pl

Naukowcy z UwB dostali granty Narodowego Centrum Nauki
Trójka naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku zdobyła granty w rozstrzygniętych właśnie konkursach Narodowego Centrum Nauki. Na swoje projekty otrzymają w sumie ponad 1,1 mln zł.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20076951,naukowcy-z-uwb-dostali-granty-narodowego-centrum-nauki.html
 
15.05.2016 bialystok.gazeta.pl

O przestępczości i patologiach. Młodzi kryminolodzy na wydziale prawa
Pionierskie w skali kraju przedsięwzięcie - Ogólnopolskie Forum Młodych Kryminologów rozpocznie się w czwartek (19.05) na wydziale prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Będzie to pierwsza edycja Forum.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20076942,o-przestepczosci-i-patologiach-mlodzi-kryminolodzy-na-wydziale.html
 
14.05.2016 radio.bialystok.pl

"Kolorowy Świat w Akwarium" - wystawa pokonkursowa
Pod znakiem akwarystyki upłynął dzień w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. W holu Instytutu królowały akwaria, ryby, ślimaki i rośliny wodne.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/133743
 
14.05.2016 radio.bialystok.pl

Jubileuszowy koncert Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku
Na swoim koncie mają ponad pół tysiąca koncertów w kraju i za granicą oraz 300 opracowanych utworów. Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku świętuje swój jubileusz – 40 lat działalności.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/133735
 
13.05.2016 poranny.pl

Chór UwB. Śpiewają od czterdziestu lat
Mają na koncie ponad pół tysiąca koncertów w kraju i 20 państwach poza jego granicami. Ich repertuar liczy ponad 300 utworów muzycznych, wśród których są nie tylko te wykonywane a capella, ale także oratoryjne, z orkiestrą symfoniczną i solistami. Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku obchodzi czterdziestolecie istnienia.
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/chor-uwb-spiewaja-od-czterdziestu-lat,9990988/
 
11.05.2016 bialystok.gazeta.pl

Filozoficznie o serialach i facebooku. Zajrzyj na konferencję naukową
O współczesnej kulturze wizualnej, pragnieniu stałego komunikowania się, kondycji świata, symbolach i nie tylko - w piątek (13.05) filozofowie i kulturoznawcy rozmawiać będą na konferencji naukowej. Warto posłuchać - o kulturze symbolicznej w późnej nowoczesności opowiadać można, jak się okazuje - przez pryzmat Johna Lennona, seriali najnowszej generacji czy polityki.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20052619,filozoficznie-o-serialach-i-facebooku-zajrzyj-na-konferencje.html
 
10.05.2016 wrotapodlasia.pl

3 granty z NCN dla naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku
Trójka naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku zdobyła granty w rozstrzygniętych właśnie konkursach Narodowego Centrum Nauki. Na swoje projekty otrzymają w sumie ponad 1,1 mln zł.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/3-granty-z-ncn-dla-naukowcow-z-uniwersytetu-w-bialymstoku.html
 
8.05.2016 poranny.pl

Prof. Jolanta Sztachelska: Henryk Sienkiewicz znany i nieznany
- To, co u Henryka Sienkiewicza naprawdę samoistnie przerodziło się w mit to pochwała czynu żołnierskiego, tradycja niepodległościowa, dzisiaj często krytykowana, nawet wyszydzana, tak, jakbyśmy mieli inne wyjście - mówi prof. Jolanta Sztachelska. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/magazyn/a/prof-jolanta-sztachelska-henryk-sienkiewicz-znany-i-nieznany,9966992/
 
7.05.2016 radio.bialystok.pl

Uniwersytet w Białymstoku zaprezentował się na Stadionie Narodowym
Uniwersytet w Białymstoku, już po raz czwarty, przygotował stoiska podczas XX Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Na Stadion Narodowy pojechali reprezentanci trzech wydziałów.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/133499
 
7.05.2016 bialystok.gazeta.pl

Uniwersytet w Białymstoku na Stadionie Narodowym. Piknik naukowy
Uniwersytet w Białymstoku weźmie udział w jubileuszowym, XX Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza odbędzie się 7 maja 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Największa białostocka uczelnia zaprezentuje się na niej już czwarty raz.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20032270,uniwersytet-w-bialymstoku-na-stadionie-narodowym-piknik-naukowy.html
 
6.05.2016 naukawpolsce.pap.pl

Białystok/ Naukowcy z UwB obserwują w gnieździe orliki krzykliwe
Ciekawostki z życia orlików krzykliwych, ich biologię i zachowania można obserwować w internecie dzięki kamerze, którą w jednym z gniazd tych ptaków w Podlaskiem zainstalowali naukowcy z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Ptaki właśnie złożyły jajo.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,409536,bialystok-naukowcy-z-uwb-obserwuja-w-gniezdzie-orliki-krzykliwe.html
 
5.05.2016 radio.bialystok.pl

Naukowcy UwB badają orliki krzykliwe. Można je obserwować przez Internet
Naukowcy z UwB obserwują w gnieździe orliki krzykliwe Naukowcy z Uniwersytetu w Białymstoku badają orliki krzykliwe. Pomysłodawcy z Instytutu Biologii przez kamerę podglądają co robią ptaki w swoim gnieździe, a te właśnie złożyły jajo.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/133465
 
5.05.2016 bialystok.gazeta.pl

Przyrodnicze Big Brother. Każdy może podglądać orliki krzykliwe
Ciekawostki z życia orlików krzykliwych, ich biologię i zachowania można obserwować w internecie dzięki kamerze, którą w jednym z gniazd tych ptaków w Podlaskiem zainstalowali naukowcy z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Ptaki właśnie złożyły jajo.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20022420,przyrodnicze-big-brother-kazdy-moze-podgladac-orliki-krzykliwe.html
 
5.05.2016 wrotapodlasia.pl

Nagroda dla odkrywców fal grawitacyjnych. W tym gronie jest także prof. Piotr Jaranowski z UwB
Odkrycie fal grawitacyjnych zostało uhonorowane nagrodą specjalną Breakthrough Prize. Fundatorzy przeznaczyli na nią 3 mln dolarów.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/nagroda-dla-odkrywcow-fal-grawitacyjnych-w-tym-gronie-jest-takze-prof-piotr-jaranowski-z-uwb.html
 
5.05.2016 poranny.pl

Odkrycie fal grawitacyjnych. Prof. Piotr Jaranowski z UwB otrzyma Breakthrough Prize
1 milion dolarów trafi do trójki uczonych, którzy mieli największy wkład w odkrycie – twórców detektora LIGO. Pozostałe 2 miliony zostaną podzielone pomiędzy 1012 naukowców z całego świata zaangażowanych w zwieńczone sukcesem badania. Wśród nich jest 9 Polaków, m.in. prof. Piotr Jaranowski z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/odkrycie-fal-grawitacyjnych-prof-piotr-jaranowski-z-uwb-otrzyma-breakthrough-prize,9957178/
 
5.05.2016 bialystok.gazeta.pl

Nagroda dla odkrywców fal grawitacyjnych. M.in. dla profesora UwB
Odkrycie fal grawitacyjnych zostało uhonorowane nagrodą specjalną Breakthrough Prize. Fundatorzy przeznaczyli na nią 3 mln dolarów. W gronie laureatów jest prof. Piotr Jaranowski z Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20025029,nagroda-dla-odkrywcow-fal-grawitacyjnych-m-in-dla-profesora.html
 
5.05.2016 radio.bialystok.pl

Dr Julita Sadowska z UwB stypendystką programu START
Kolejna młoda badaczka z Uniwersytetu w Białymstoku zdobyła stypendium START przyznawane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Dr Julita Sadowska z Instytutu Biologii otrzyma 28 tys. zł na swoje badania.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/133462
 
5.05.2016 wrotapodlasia.pl

Dr Julita Sadowska z UwB stypendystką programu START
Kolejna młoda badaczka z Uniwersytetu w Białymstoku zdobyła stypendium START przyznawane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Dr Julita Sadowska z Instytutu Biologii otrzyma 28 tys. zł na swoje badania.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/dr-julita-sadowska-z-uwb-stypendystka-programu-start.html
 
5.05.2016 Kurier Poranny

Linia C już kursuje
Na razie na próbę, do 30 czerwca. Wczoraj nowe połączenie witali studenci UwB.
Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 5.05.2016, str. 1
 
4.05.2016 bialystok.gazeta.pl

Wesoły autobus. Studenci przywitali nową linię C
W środę kursowanie rozpoczęła linia autobusowa C. Jest to testowa wersja połączenia, które będzie komunikować kampus Uniwersytetu centrum miasta.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20016920,wesoly-autobus-studenci-przywitali-nowa-linie-c.html
 
4.05.2016 wrotapodlasia.pl

Pierwszy dzień z linią C na kampus UwB
Dziś, 4 maja 2016, pierwszy dzień funkcjonowania linii C - autobusu białostockiej komunikacji miejskiej, który dojeżdża do kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Z tej okazji przedstawiciele Parlamentu Studenckiego zorganizowali mały happening. Wybrali się na przejażdżkę nową linią, a po drodze częstowali pasażerów cukierkami i namawiali, by ci częściej korzystali z połączenia. Słodki upominek dostał też kierowca.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/samorzad/samorzad/pierwszy-dzien-z-linia-c-na-kampus-uwb.html
 
4.05.2016 radio.bialystok.pl

Autobus do campusu Uniwersytetu w Białymstoku już kursuje
Jego trasa rozpoczyna się od ulicy Wyszyńskiego przez Kalinowskiego, Plac Uniwersytecki, ulice: Skłodowskiej, Waszyngtona i Wiejską do ulicy Letniska.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/133432
 
28.04.2016 bialystok.gazeta.pl

UwB poszerza ofertę. Nowości na biologii i w studiach podyplomowych
Kolejne nowości pojawią się w ofercie Uniwersytetu w Białymstoku od roku akademickiego 2016/2017. Wydział Biologiczno-Chemiczny proponuje nowe specjalności na kierunku biologia, a Katedra Teologii Prawosławnej zaprasza na nowe studia podyplomowe.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19991302,uwb-poszerza-oferte-nowosci-na-biologii-i-w-studiach-podyplomowych.html
 
28.04.2016 wrotapodlasia.pl

Uniwersytet w Białymstoku wprowadza kolejne nowości w ofercie
Kolejne nowości pojawią się w ofercie Uniwersytetu w Białymstoku od roku akademickiego 2016/2017. Zatwierdził je właśnie senat uczelni. Wydział Biologiczno-Chemiczny proponuje nowe specjalności na kierunku biologia, a Katedra Teologii Prawosławnej zaprasza na nowe studia podyplomowe.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/uniwersytet-w-bialymstoku-wprowadza-kolejne-nowosci-w-ofercie.html
 
27.04.2016 www.forumakademickie.pl 

VI edycja Letniej Szkoły Porównawczego Prawa Amerykańskiego I Europejskiego
29 maja 2016 na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku ruszy VI edycja anglojęzycznej Letniej Szkoły Porównawczego Prawa Amerykańskiego i Europejskiego, opartej na umowie podpisanej z Wydziałem Prawa Michigan State University, College of Law w Stanach Zjednoczonych.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/4/27/3554/vi-edycja-letniej-szkoly-porownawczego-prawa-amerykanskiego-i-europejskiego/
 
26.04.2016 wrotapodlasia.pl

Nowe władze rektorskie Uniwersytetu w Białymstoku w komplecie
Kolegium Elektorów Uniwersytetu w Białymstoku wybrało dziś, 26 kwietnia prorektorów na kadencję 2016-2020. Wszyscy kandydaci zaproponowani przez rektora elekta dr. hab. Roberta Ciborowskiego, prof. UwB, uzyskali poparcie. Zakres kompetencji nowo wybranych prorektorów zmieni się nieco w porównaniu z obecną kadencją władz uczelni.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/nowe-wladze-rektorskie-uniwersytetu-w-bialymstoku-w-komplecie.html
 
25.04.2016 wrotapodlasia.pl

VI edycja anglojęzycznej Letniej Szkoły Porównawczego Prawa Amerykańskiego i Europejskiego
29 maja 2016 na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku ruszy VI edycja anglojęzycznej Letniej Szkoły Porównawczego Prawa Amerykańskiego i Europejskiego, opartej na umowie podpisanej z Wydziałem Prawa Michigan State University, College of Law w Stanach Zjednoczonych.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/vi-edycja-anglojezycznej-letniej-szkoly-porownawczego-prawa-amerykanskiego-i-europejskiego.html
 
25.04.2016 wrotapodlasia.pl

Licealiści w Terenowej Stacji Naukowo-Dydaktycznej Uniwersytetu w Białymstoku
30 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku przez dwa dni, 25 i 26 kwietnia, będzie poznawać biebrzańską przyrodę pod okiem uniwersyteckiej kadry. Uniwersytet w Białymstoku zaprosił ich do swojej Terenowej Stacji Naukowo-Dydaktycznej w Gugnach.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/licealisci-w-terenowej-stacji-naukowo-dydaktycznej-uniwersytetu-w-bialymstoku.html
 
26.04.2016 poranny.pl

Targi warsztatowe, czyli Targi Pracy inaczej dla studentów UwB
Właśnie trwają nietypowe targi pracy. Przedstawiciele pracodawców prowadzą zajęcia i warsztaty dla studentów Uniwersytetu w Białymstoku. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/targi-warsztatowe-czyli-targi-pracy-inaczej-dla-studentow-uwb,9920897/
 
26.04.2016 bialystok.tvp.pl

Targi warsztatowe na Uniwersytecie w Białymstoku
Na Uniwersytecie w Białymstoku trwają targi warsztatowe, czyli targi pracy inaczej. Studenci i absolwenci mają doskonałą okazję do rozmowy na temat kariery zawodowej z potencjalnymi pracodawcami. Trenują także umiejętności, które mogą się okazać kluczowe przy poszukiwaniu pracy.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/25065529/targi-warsztatowe-na-uniwersytecie-w-bialymstoku
 
26.04.2016 poranny.pl

UwB wybrał prorektorów. Niespodzianki nie ma
Znamy już nowe władze Uniwersytetu w Białymstoku. We wtorek zostali wybrani prorektorzy. To osoby zaproponowane przez nowego rektora prof. Roberta Ciborowskiego. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/uwb-wybral-prorektorow-niespodzianki-nie-ma,9924001/
 
26.04.2016 bialystok.gazeta.pl

Uniwersytet w Białymstoku ma pełne władze rektorskie
Kolegium Elektorów UwB wybrało prorektorów na kadencję 2016-2020. Wszyscy kandydaci zaproponowani przez rektora elekta dr hab. Roberta Ciborowskiego, uzyskali poparcie.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19981591,uniwersytet-w-bialymstoku-ma-pelne-wladze-rektorskie.html
 
22.04.2016 bialystok.gazeta.pl

Dlaczego na Podlasiu daje się prezent "dla Janka"?
No właśnie, dlaczego? Na to pytanie i wiele innych odpowiada rzeczowo i dowcipnie językoznawca Elżbieta Awramiuk z Uniwersytetu w Białymstoku. W sobotę (23.04) na targach książki w operze - ogólnopolska premiera jej książki "Sto pytań do językoznawcy, czyli poważne odpowiedzi na niepoważne pytania".
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19958282,dlaczego-na-podlasiu-daje-sie-prezent-dla-janka.html
 
21.04.2016 poranny.pl

Komunikacja miejska. Studenci przekonali prezydenta. Będzie linia C na kampus
Białostocka Komunikacja Miejska od 4 maja uruchomi nową linię autobusową na kampus UwB. Na razie na próbę na dwa miesiące. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/komunikacja-miejska-studenci-przekonali-prezydenta-bedzie-linia-c-na-kampus-zdjecia,9903666/
 
21.04.2016 radio.bialystok.pl

Studenci dojadą do kampusu nową linią
To odpowiedź na apel stowarzyszeń wspieranych przez studentów i radnych. Do kampusu Uniwersytetu w Białymstoku będzie jeździł autobus.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/133087
 
15.04.2016 bialystok.tvp.pl

Uczelnie wyższe rozpoczynają prezentację swojej oferty
Relacja z Dni Otwartych na Wydziale Fizyki UwB
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/24913831/uczelnie-wyzsze-rozpoczynaja-prezentacje-swojej-oferty
 
15.04.2016 www.forumakademickie.pl 

Pierwszy europejski patent na UwB
Wynalazek prof. Krzysztofa Szymańskiego z Wydziału Fizyki UwB uzyskał międzynarodową ochronę. Został zarejestrowany przez Europejski Urząd Patentowy.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/4/15/3510/pierwszy-europejski-patent-na-uwb/
 
15.04.2016 www.forumakademickie.pl 

Stypendium Fulbrighta dla dr Marty J. Skrodzkiej
Dr Marta Janina Skrodzka z Zakładu Prawa Międzynarodowego Prywatnego otrzymała prestiżowe stypendium Fulbrighta w kategorii Fulbright Senior Award, na rok akademicki 2016/2017, umożliwiające prowadzenie badań naukowych w Stanach Zjednoczonych.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/4/15/3506/stypendium-fulbrighta-dla-dr-marty-j-skrodzkiej/
 
14.04.2016 naukawpolsce.pap.pl

Dr hab. Robert Ciborowski nowym rektorem Uniwersytetu w Białymstoku
Dr hab. Robert Ciborowski, dotychczasowy prorektor UwB ds. ekonomicznych, został w środę wybrany na nowego rektora Uniwersytetu w Białymstoku. Swoje obowiązki rektor-elekt obejmie 1 września. Zastąpi na tym stanowisku prof. Leonarda Etela.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,409248,dr-hab-robert-ciborowski-nowym-rektorem-uniwersytetu-w-bialymstoku.html
 
14.04.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – prof. Robert Ciborowski
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/132828
 
13.04.2016 bialystok.tvp.pl

Nowy rektor Uniwersytetu w Białymstoku
Blisko stuosobowe kolegium elektorów wybrało dziś na stanowisko rektora dotychczasowego prorektora ds. ekonomicznych - profesora Roberta Ciborowskiego.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/24878891/nowy-rektor-uniwersytetu-w-bialymstoku
 
13.04.2016 poranny.pl

Prof. Krzysztof Szymański z wydziału fizyk UwB zdobył europejski patent
Zdobył go prof. Krzysztof Szymański. To oznacza, że jego wynalazek zyskał międzynarodową ochronę. To pierwszy taki patent w historii UwB. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/prof-krzysztof-szymanski-z-wydzialu-fizyk-uwb-zdobyl-europejski-patent,9872917/
 
13.04.2016 poranny.pl
 
Dr hab. Robert Ciborowski to nowy rektor UwB
Dr hab. Robert Ciborowski jest profesorem UwB na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Obecnie jest także prorektorem ds. ekonomicznych Uniwersytetu w Białymstoku. Pracuje na uczelni od 1993 roku. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/dr-hab-robert-ciborowski-to-nowy-rektor-uwb,9871728/
 
13.04.2016 radio.bialystok.pl

Profesor Robert Ciborowski będzie nowym rektorem Uniwersytetu w Białymstoku
W środę (13.04) Kolegium Elektorów wybrało go na kadencję do 2020 roku, a funkcję obejmie od września tego roku.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/132814
 
13.04.2016 akadera.bialystok.pl

Robert Ciborowski nowym rektorem Uniwersytetu w Białymstoku
Dr hab. Robert Ciborowski, prof. UwB, będzie rektorem Uniwersytetu w Białymstoku na kadencję 2016-2020. Wyboru dokonało w środę (13.04) Kolegium Elektorów UwB.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/04/13/robert-ciborowski-nowym-rektorem-uniwersytetu-w-bialymstoku/
 
13.04.2016 bialystok.gazeta.pl

Uniwersytet w Białymstoku ma nowego rektora. Zaskoczenia nie było
Dr hab. Robert Ciborowski z Wydziału Ekonomii i Zarządzania to nowy rektor UwB. Jego kontrkandydatem był prof. Jan Cieśliński z Wydziału Fizyki.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19910535,uniwersytet-w-bialymstoku-ma-nowego-rektora-zaskoczenia-nie.html
 
13.04.2016 wrotapodlasia.pl

Dr hab. Robert Ciborowski nowym rektorem Uniwersytetu w Białymstoku
Dr hab. Robert Ciborowski, prof. UwB, będzie rektorem Uniwersytetu w Białymstoku na kadencję 2016-2020. Wyboru dokonało dziś (13.04.2016) Kolegium Elektorów UwB.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/dr-hab-robert-ciborowski-nowym-rektorem-uniwersytetu-w-bialymstoku.html
 
13.04.2016 naukawpolsce.pap.pl

Nowatorska metoda badania wytrzymałości metali z europejskim patentem
Nowatorska metoda badania wytrzymałości metali opracowana przez naukowca z Uniwersytetu w Białymstoku otrzymała ochronę Europejskiego Urzędu Patentowego - poinformowała we wtorek uczelnia. Metoda ta analizuje przepływ prądu w danym materiale.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,409228,nowatorska-metoda-badania-wytrzymalosci-metali-z-europejskim-patentem.html
 
12.04.2016 radio.bialystok.pl

Pierwszy europejski patent dla wynalazku naukowca z UwB
Nowatorska metoda badania wytrzymałości metali opracowana przez naukowca z Uniwersytetu w Białymstoku otrzymała ochronę Europejskiego Urzędu Patentowego - poinformowała we wtorek (12.04) uczelnia. Metoda ta analizuje przepływ prądu w danym materiale.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/132793
 
12.04.2016 wrotapodlasia.pl

Pierwszy europejski patent dla wynalazku naukowca z Uniwersytetu w Białymstoku
Wynalazek prof. Krzysztofa Szymańskiego z Wydziału Fizyki UwB uzyskał międzynarodową ochronę. Został zarejestrowany przez Europejski Urząd Patentowy.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/pierwszy-europejski-patent-dla-wynalazku-naukowca-z-uniwersytetu-w-bialymstoku.html
 
11.04.2016 bialystok.tvp.pl

Spotkanie poświęcone Ryszardowi Kaczorowskiemu
W dzień po obchodach szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej, Biblioteka Uniwersytecka w Białymstoku zorganizowała uroczyste spotkanie poświęcone ostatniemu Prezydentowi na Uchodźstwie Ryszardowi Kaczorowskiemu. Spotkanie zostało połączone z otwarciem wystawy o tym wybitnym białostoczaninie i oficjalną prezentacją prezydenckiego gabinetu po przeprowadzce.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/24849551/spotkanie-poswiecone-ryszardowi-kaczorowskiemu
 
11.04.2016 wspolczesna.pl

Rozmowa z Krzysztofem Gawrylukiem z Wydziału Fizyki UwB. "Robot to nie tylko zabawka"
Treść w serwisie wspolczesna.pl
http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/bialystok/a/rozmowa-z-krzysztofem-gawrylukiem-z-wydzialu-fizyki-uwb-robot-to-nie-tylko-zabawka,9829848/
 
11.04.2016 wrotapodlasia.pl

Gabinet prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w bibliotece UwB
W 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej w Bibliotece Uniwersyteckiej UwB odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone Prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu oraz pozostałym białostockim ofiarom katastrofy.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/fotoreportaze/gabinet-prezydenta-r-kaczorowskiego-w-bibliotece-uwb.html
 
11.04.2016 www.forumakademickie.pl 

Podlaska Akademia Liderów
Ruszyła Podlaska Akademia Liderów – projekt skierowany do studentów Uniwersytetu w Białymstoku. To cykl darmowych szkoleń, w czasie których uczestnicy będą rozwijać kompetencje społeczne i umiejętności, które powinien posiadać każdy dobry przywódca.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/4/11/3493/podlaska-akademia-liderow/
 
11.04.2016 radio.bialystok.pl

Dr Marta Skrodzka z UwB dostała prestiżowe stypendium Fulbrighta
Pracownica naukowa z Uniwersytetu w Białymstoku dostała prestiżowe stypendium Fulbrighta. Dr Marta Skrodzka z Wydziału Prawa będzie mogła prowadzić badania naukowe w Stanach Zjednoczonych.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/132750
 
11.04.2016 akadera.bialystok.pl

Z UwB na stypendium Fulbrighta
Prestiżowe stypendium Fulbrighta otrzymała dr Maria Skrodzka z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Teraz będzie mogła prowadzić badania naukowe w Stanach Zjednoczonych.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/04/11/z-uwb-na-stypendium-fulbrighta/
 
11.04.2016 bialystokonline.pl

Podlaska Akademia Liderów – atrakcyjne szkolenia
Ruszyła Podlaska Akademia Liderów. Dzięki programowi młodzi ludzie mogą wziąć udział w licznych darmowych szkoleniach.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/podlaska-akademia-liderow-atrakcyjne-szkolenia,artykul,90981,4,1.html
 
9.04.2016 bialystok.tvp.pl

Zmagania z matematyką
W kampusie Uniwersytetu w Białymstoku odbył się finał Międzynarodowego Konkursu i Olimpiady Matematycznej. W zmaganiach uczestniczyli utalentowani uczniowie ze szkół z Polski, Białorusi i Litwy. To już kolejna edycja konkursu.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/24828031/zmagania-z-matematyka
 
4.04.2016 poranny.pl

UwB: Regionalni ratują Podlasie od zapomnienia
Cudze chwalicie, swego nie znacie! Ta maksyma od kilku lat przyświeca osobom z Koła Naukowego Studentów UwB - „Regionalni”.
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/uwb-regionalni-ratuja-podlasie-od-zapomnienia,9814064/
 
2.04.2016 bialystok.tvp.pl

Wiosenna akcja ochrony płazów
W Biebrzańskim Parku Narodowym trwa wiosenna akcja ochrony płazów. Studenci Uniwersytetu w Białymstoku pomagają żabom i traszkom bezpiecznie przedostać się z jednej strony jezdni na drugą.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/24721122/wiosenna-akcja-ochrony-plazow
 
2.04.2016 poranny.pl

Dr Maciej Białous. Białostoczanie gościnni, ale nieufni
Dr Maciej Białous, białostocki socjolog, stwierdził, że przytulny przystanek, może pomóc zacieśniać więzi, a nawet być katalizatorem w odnalezieniu swojej "drugiej połówki". Ale też zauważył, że białostoczanie są nieufni. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/dr-maciej-bialous-bialostoczanie-goscinni-ale-nieufni-wideo,9818676/
 
1.04.2016 wrotapodlasia.pl

Medal Polskiej Akademii Nauk za udział w odkryciu fal grawitacyjnych
Prezydium Polskiej Akademii Nauk przyznało Medal PAN im. M. Kopernika zespołowi badawczemu POLGRAW, którego członkiem jest prof. Piotr Jaranowski z Wydziału Fizyki UwB. Jak można przeczytać w uchwale – wyróżnienie przyznane zostało za udział w odkryciu pierwszego źródła fal grawitacyjnych. Uroczyste wręczenie Medalu odbędzie się 19 kwietnia w Pałacu Staszica w Warszawie.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/medal-polskiej-akademii-nauk-za-udzial-w-odkryciu-fal-grawitacyjnych.html
 
1.04.2016 poranny.pl

Prof. Piotr Jaranowski z Wydziału Fizyki UwB odbierze medal PAN za udział w odkryciu fal grawitacyjnych. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/piotr-jaranowski-odbierze-medal-pan-za-udzial-w-odkryciu-fal-grawitacyjnych,9816902/
 
1.04.2016 bialystokonline.pl
Medal dla białostockiego naukowca za ważne odkrycie
Prezydium Polskiej Akademii Nauk przyznało Medal PAN im. M. Kopernika zespołowi badawczemu POLGRAW, którego członkiem jest prof. Piotr Jaranowski z Wydziału Fizyki UwB.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/medal-dla-bialostockiego-naukowca-za-wazne-odkrycie,artykul,90808,6,1.html
 
31.03.2016 akadera.bialystok.pl

UwB ratuje płazy
Pracownicy i studenci Uniwersytetu w Białymstoku będąratować płazy migrujące do miejsc rozrodu na terenie Biebrzańskiego ParkuNarodowego. W tym roku na miejsce akcji wybrany został odcinek tzw. CarskiejDrogi, między Osowcem i Laskowcem.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/03/31/pomoga-zabom-przejsc-przez-droge-uwb-ratuje-plazy/
 
31.03.2016 naukawpolsce.pap.pl

Studenci na pomoc żabom, czyli kolejna Akcja Płotki
Ustawią płotki, wkopią wiaderka i poczekają aż wpadną w niezamierzające przejść przez ruchliwą drogę żaby, ropuchy czy traszki. W weekend2 i 3 kwietnia studenci Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) przeprowadzą kolejnąAkcję Płotki, ratując płazy migrujące do miejsc rozrodu na terenieBiebrzańskiego Parku Narodowego.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,409042,studenci-na-pomoc-zabom-czyli-kolejna-akcja-plotki.html
 
31.03.2016 Wyborcza.pl

Studenci biologii z Uniwersytetu w Białymstoku ratują płazy nad Biebrzą
Ruszyła doroczna Akcja Płotki organizowana przez studentów zKoła Naukowego Biologów Uniwersytetu w Białymstoku. W najbliższy weekend (2-3kwietnia) będą ratować płazy migrujące do miejsc rozrodu na terenieBiebrzańskiego Parku Narodowego.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19842109,studenci-biologii-z-uniwersytetu-w-bialymstoku-ratuja-plazy.html
 
31.03.2016 poranny.pl

Uczelnie kuszą nowościami. Bo o studenta trzeba walczyć
Maturzyści już mogą zastanawiać się nad wyborem kierunków.Uczelnie z roku na rok rozszerzają swoją ofertę. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/uwb-u-politechnika-bialostocka-uczelnie-kusza-nowosciami-bo-o-studenta-trzeba-walczyc,9808219/
 
31.03.2016 wrotapodlasia.pl

Studenci biologii zUniwersytetu w Białymstoku ratują płazy nad Biebrzą
Ruszyła doroczna Akcja Płotki organizowana przez studentów zKoła Naukowego Biologów Uniwersytetu w Białymstoku. W najbliższy weekend (2-3kwietnia) będą ratować płazy migrujące do miejsc rozrodu na terenieBiebrzańskiego Parku Narodowego.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/studenci-biologii-z-uniwersytetu-w-bialymstoku-ratuja-plazy-nad-biebrza-1.html
 
30.03.2016 www.forumakademickie.pl 

Wydział Fizyki UwB uruchamia studia doktoranckie
Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku otworzył studiatrzeciego stopnia. Ich absolwenci uzyskają stopień naukowy doktora naukfizycznych w zakresie dyscypliny fizyka. Są to jedyne studia doktoranckie zfizyki nie tylko w Białymstoku, ale również w całym regionie Polskipółnocno-wschodniej.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/3/30/3465/wydzial-fizyki-uwb-uruchamia-studia-doktoranckie/
 
29.03.2016 - Wyborcza.pl

Od października po doktorat z fizyki na Uniwersytet w Białymstoku
Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku, otworzy od rokuakademickiego 2016/17 studia doktoranckie. Uniwersytet jako jedyna uczelnia zpółnocno-wschodniej Polski będzie miała studia trzeciego stopnia z fizyki w swojejofercie.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19833165,od-wrzesnia-po-doktorat-z-fizyki-na-uniwersytet-w-bialymstoku.html
 
29.03.2016 wrotapodlasia.pl

Wydział Fizyki UwB uruchamia studia doktoranckie
Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku otworzył studiatrzeciego stopnia. Ich absolwenci uzyskają stopień naukowy doktora naukfizycznych w zakresie dyscypliny fizyka. Są to jedyne studia doktoranckie zfizyki nie tylko w Białymstoku, ale również w całym regionie Polskipółnocno-wschodniej.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/wydzial-fizyki-uwb-uruchamia-studia-doktoranckie.html
 
30.03.2016 bialystokonline.pl

Kolejny wydział UwB uruchamia studia doktoranckie
Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku otworzył studiatrzeciego stopnia. Doktoranci będą mogli liczyć na dostęp donajnowocześniejszej aparatury badawczej.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/kolejny-wydzial-uwb-uruchamia-studia-doktoranckie,artykul,90755,6,1.html
 
25.03.2016 wrotapodlasia.pl

Nowe, ciekawe specjalności na kierunkach oferowanych przez Uniwersytet w Białymstoku
Fizyka gier komputerowych i robotów, analiza danych i modelowanie, a także 3 propozycje na filologiach obcych – to kolejne zatwierdzone już nowości w ofercie Uniwersytetu w Białymstoku na rok akademicki 2016/2017.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/nowe-ciekawe-specjalnosci-na-kierunkach-oferowanych-przez-uniwersytet-w-bialymstoku.html
 
25.03.2016 bialystokonline.pl

Nowe, nietypowe specjalności na UwB
Uniwersytet w Białymstoku przygotował kolejną niespodziankę dla swoich studentów. Będą oni mieli jeszcze większy wybór pośród specjalności. Niektóre wydają się być naprawdę nietypowe.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/nowe-nietypowe-specjalnosci-na-uwb,artykul,90699,6,1.html
 
25.03.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – Dr Bartosz Kuźniarz
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/132221
 
16.03.2016 Kurier Poranny

Kryzys wokół Trybunału. Wina leży zarówno po stronie PiS jak i PO.
Trybunał był w pułapce, bo musiał ustalić, czy w ogóle może orzekać – przypomina prof. Daniel Boćkowski.
Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 16.03.2016, str. 4
 
23.03.2016 Kurier Poranny

W niektórych domach święta będą trudne. Przez politykę.
Nie tylko scena polityczna jest mocno podzielona, ale też nasze społeczeństwo – podkreśla dr Maciej Białous.
Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 23.03.2016, str. 4
 
27.02.2016 akademia.pl

Felieton o prof. Andrzeju Maziewskim oraz jego zespole naukowym
Audycja w serwisie tvp3.tvp.pl/
http://tvp3.tvp.pl/24214736/27022016
 
10.03.2016 bialystok.tvp.pl

Rozmowa dnia: dr Iwona Wrońska
Audycja w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/24378628/dr-iwona-wronska-10032016
 
10.03.2016 wrotapodlasia.pl

Finał Podlaskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej na UwB
Publiczna prezentacja własnych prac przed jurorami – to zadanie, jakie czeka 33 finalistów tegorocznej Podlaskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej, organizowanej przez Instytut Biologii UwB. Finał odbędzie się w najbliższą sobotę (12 marca).
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/final-podlaskiej-olimpiady-wiedzy-biologicznej-na-uwb.html
 
10.03.2016 radio.bialystok.pl

Dni Otwarte w Instytutach Biologicznym i Chemicznym UwB
To propozycja nie tylko dla tych, którzy myślą o studiowaniu, ale też wszystkich, którzy interesują się nauką.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/131784
 
7.03.2016 bialystok.tvp.pl

Studencka pomoc
Rusza siódma edycja Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego. Jeszcze tylko do jutra (08.03.) osoby, które chcą się podzielić swoją wiedzą i czasem mogą zgłaszać się do udziału w akcji.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/24328155/studencka-pomoc
 
7.03.2016 bialystokonline.pl

Pomóż dzieciom – zgłoś się do Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego
Do 8 marca studenci wszystkich białostockich uczelni mogą zgłaszać się do pomocy dzieciom w świetlicach terapeutycznych. Wolontariusze należący do Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego mają za zadanie pomoc w odrabianiu lekcji oraz organizowanie zabaw i gier dzieciom w placówkach prowadzonych przez trzy organizacje charytatywne: Caritas, Eleos oraz PCK.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/pomoz-dzieciom-zglos-sie-do-studenckiego-pogotowia-lekcyjnego,artykul,90341,6,1.html
 
5.03.2016 radio.bialystok.pl

UwB szuka wolontariuszy do Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego
Mają dzielić się swoją wiedzą, czasem i motywować do nauki. Studenci białostockich uczelni będą pomagać dzieciom i młodzieży w świetlicach socjoterapeutycznych.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/131636
 
5.03.2016 wrotapodlasia.pl

Dowiedz się jak studiować efektywnie i z przyjemnością
Koniec edukacji szkolnej i rozpoczęcie studiów to dla młodych ludzi ogromna zmiana. Aby pomóc swoim świeżo upieczonym studentom odnaleźć się w nowej sytuacji – Uniwersytet w Białymstoku przygotował pilotażowy cykl zajęć pod hasłem „Jak studiować efektywnie i z przyjemnością?”.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/dowiedz-sie-jak-studiowac-efektywnie-i-z-przyjemnoscia.html
 
4.03.2016 wrotapodlasia.pl

To będzie siódmy semestr w świetlicach. Studenckie Pogotowie Lekcyjne czeka na wolontariuszy
Dzielić się wiedzą i czasem, pomagać, ale i motywować do nauki. Być opiekunem, ale też autorytetem, wzorem do naśladowania. Takie wyzwania stoją przed żakami, którzy przyłączą się do akcji Studenckie Pogotowie Lekcyjne, organizowanej przez Uniwersytet w Białymstoku.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/to-bedzie-siodmy-semestr-w-swietlicach-studenckie-pogotowie-lekcyjne-czeka-na-wolontariuszy.html
 
3.03.2016 wrotapodlasia.pl

Promocje habilitacyjne i doktorskie na UwB
49 nowych doktorów i 16 doktorów habilitowanych – tylu badaczy uzyskało awans naukowy na Uniwersytecie w Białymstoku w 2015 roku. Dyplomy odebrali podczas uroczystości promocyjnej w auli dydaktyczno-widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/promocje-habilitacyjne-i-doktorskie-na-uwb.html
 
2.03.2016 radio.bialystok.pl

Ponad 60 naukowców z awansami na UwB
Kolejni naukowcy uzyskali awanse na Uniwersytecie w Białymstoku. Miniony rok był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę uzyskanych stopni naukowych na UwB.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/131555
 
2.03.2016 bialystok.tvp.pl

Uniwersytet w Białymstoku ma nowych naukowców
Największa podlaska uczelnia ma nowych naukowców. Dziś (02.03.) na Uniwersytecie w Białymstoku odbyła się uroczystość promocji habilitacyjnych i doktorskich. Uczelnia ma dziesięć uprawnień do doktoryzowania. W najbliższym czasie uzyska kolejne.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/24261489/uniwersytet-w-bialymstoku-ma-nowych-naukowcow
 
1.03.2016 wrotapodlasia.pl

Puchar i dyplom dla UwB na targach edukacyjnych
Puchar Starosty Siemiatyckiego za najciekawsze stoisko oraz Dyplom za najbogatszą ofertę edukacyjną - takie trofea przywieźli pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku z targów edukacyjnych w Siemiatyczach.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/puchar-i-dyplom-dla-uwb-na-targach-edukacyjnych.html
 
29.02.2016 poranny.pl

UwB docenione na targach edukacyjnych
Puchar Starosty Siemiatyckiego za najciekawsze stoisko oraz Dyplom za najbogatszą ofertę edukacyjną - takie trofea przywieźli pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku z targów edukacyjnych w Siemiatyczach. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/uwb-docenione-na-targach-edukacyjnych,9449568/
 
27.02.2016 bialystok.tvp.pl

Podlaskie Akademickie Mistrzostwa Ortografii
„Niemalże wszyscy na bok odstawili kochery, tudzież menażki, a teraz próbują bakłażanów oprószonych prażonymi orzechami i przejrzałymi nibyjagodami”.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/24213305/podlaskie-akademickie-mistrzostwa-ortografii
 
27.02.2016 radio.bialystok.pl

VI Podlaskie Akademickie Mistrzostwa w Ortografii
Autorką i organizatorką dyktanda jest prof. Urszula Sokólska z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Dyktando pisało ponad 30 osób.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/131431
 
27.02.2016 bialystok.tvp.pl

Akwarystyczny wieżowiec
Akwarystyczny wieżowiec to wielopoziomowa instalacja, która powstaje w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Stworzy ją czterdzieści akwariów wypełnionych roślinnością i zwierzętami charakterystycznymi dla różnych stron świata.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/24212881/akwarystyczny-wiezowiec
 
27.02.2016 bialystok.gazeta.pl

Gdy słońce skwarzy i praży... Mierzyli się z ortografią
Nie dobrze, ale nader wspaniale, do tego nie byle jak, a jeszcze i nie byle gdzie, czyli o tym, jak przedstawiciele fauny urządzili sobie bal w Mrzeżynie w Zachodniopomorskiem... To tytuł dyktanda, jakie w sobotę (27.02) napisali uczestnicy VI Podlaskich Akademickich Mistrzostw Ortografii
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19689530,nad-polskim-wybrzezem-slonce-skwarzy-i-prazy-zmagali-sie.html
 
26.02.2016 naukawpolsce.pap.pl

Kongo, Tanganika i Amazonka w białostockich akwariach
Biotopy z pięciu kontynentów w akwariach już wkrótce będzie można zobaczyć w siedzibie Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Na razie gotowy jest biotop Amazonki, rzeki Kongo i jeziora Tanganika. W planach m.in. akwarium związane z Australią.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,408561,kongo-tanganika-i-amazonka-w-bialostockich-akwariach.html
 
25.02.2016 www.forumakademickie.pl 

Kongo, Tanganika czy Amazonka?
Biotopy z pięciu kontynentów – taki ambitny plan mają pracownicy Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Biotopowe akwaria, z charakterystycznymi dla różnych stron świata roślinami i zwierzętami, powstają w siedzibie Instytutu w nowym kampusie. Biologów wspierają pasjonaci z lokalnego forum akwarystycznego AkwariumOnline.pl.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/2/25/3374/kongo-tanganika-czy-amazonka/
 
24.02.2016 radio.bialystok.pl

Biotopy z 5 kontynentów powstają na UwB
Mają już okazy charakterystyczne dla Amazonki, Kongo i Azji – przygotowują się do imitacji różnorodności Australii oraz jeziora europejskiego.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/131346
 
24.02.2016 wrotapodlasia.pl

Kongo, Tanganika czy Amazonka w Białymstoku? To możliwe! Dzięki współpracy biologów z UwB i akwarystów
Biotopy z pięciu kontynentów – taki ambitny plan mają pracownicy Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Biotopowe akwaria, z charakterystycznymi dla różnych stron świata roślinami i zwierzętami, powstają w siedzibie Instytutu w nowym kampusie. Biologów wspierają pasjonaci z lokalnego forum akwarystycznego AkwariumOnline.pl.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/kongo-tanganika-czy-amazonka-w-bialymstoku-to-mozliwe-dzieki-wspolpracy-biologow-z-uwb-i-akwarystow.html
 
24.02.2016 bialystok.gazeta.pl

Ryby i rośliny z pięciu kontynentów na kampusie UwB
Biotopowe akwaria, z charakterystycznymi dla różnych stron świata roślinami i zwierzętami, powstają w siedzibie Instytutu Biologii w kampusie UwB. Biologów wspierają pasjonaci z lokalnego forum akwarystycznego AkwariumOnline.pl.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19670836,ryby-i-rosliny-z-pieciu-kontynentow-na-kampusie-uwb.html
 
23.02.2016 wrotapodlasia.pl

Historia i wiedza o społeczeństwie. Uniwersytet Białymstoku zaprasza na przedmaturalne kursy.
Pomoc w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości kolejny raz proponują maturzystom pracownicy Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB. Z początkiem marca ruszą kursy przedmaturalne z historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Powtórki pod okiem akademickiej kadry potrwają do końca kwietnia.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/historia-i-wiedza-o-spoleczenstwie-uniwersytet-bialymstoku-zaprasza-na-przedmaturalne-kursy-.html
 
22.02.2016 naukawpolsce.pap.pl

Nanocząstki wyłapią grzyby i bakterie przy pomocy magnesu
Nanocząstki, które można złączyć z bakteriami i grzybami, a potem usunąć za pomocą magnesu, wytworzyli naukowcy z Białegostoku. Dzięki wynalazkowi łatwiej będzie pozbyć się bakterii z moczu czy śliny, szybko identyfikować patogeny, a nawet oczyszczać wodę.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,408466,nanoczastki-wylapia-grzyby-i-bakterie-przy-pomocy-magnesu.html
 
19.02.2016 bialystok.gazeta.pl

Chemiczne podróże w czasie. Zaproszenie na Dzień Młodego Naukowca
Studenci z Koła Naukowego Chemików "Pozyton" działającego na Uniwersytecie w Białymstoku po raz kolejny przygotowali ciekawe doświadczenia chemiczne w ramach Dnia Młodego Naukowca. Tym razem tytuł spotkania brzmi "Chemiczne podróże w czasie".
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19649044,chemiczne-podroze-w-czasie-zaproszenie-na-dzien-mlodego-naukowca.html
 
19.02.2016 Kurier Poranny

Daniel Boćkowski: Kukiz’15 grzeje się na Podlasiu w blasku Prawa i Sprawiedliwości
Platforma nadal nie otrząsnęła się po nokaucie wyborczym - mówi prof. Daniel Boćkowski z wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/polityka/art/9414577,daniel-bockowski-kukiz15-grzeje-sie-na-podlasiu-w-blasku-prawa-i-sprawiedliwosci,id,t.html
 
18.02.2016 bialystok.gazeta.pl

VI Podlaskie Akademickie Mistrzostwa w Ortografii. Już tylko tydzień na zgłoszenia!
Już tylko tydzień został na przesłanie zgłoszenia do udziału w VI Podlaskich Akademickich Mistrzostwach w Ortografii. Organizatorzy czekają na chętnych do czwartku, 25 lutego.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19644272,vi-podlaskie-akademickie-mistrzostwa-w-ortografii-juz-tylko.html
 
17.02.2016 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Piotr Guzowski
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/131139
 
17.02.2016 bialystok.tvp.pl

Patent dla białostockich naukowców
Nowy patent dla białostockich naukowców. Zespół badaczek z dwóch białostockich uczelni znalazł nowe zastosowanie cząsteczek o średnicy mierzonej w miliardowych częściach metra. Dzięki nanocząsteczkom magnetycznym można zapanować nad bakteriami chorobotwórczymi.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/24060699/patent-dla-bialostockich-naukowcow
 
17.02.2016 wrotapodlasia.pl

Dr Piotr Guzowski z Uniwersytetu w Białymstoku zdobył grant na badania nad przełomami gospodarczymi w Polsce
Dr Piotr Guzowski z Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB otrzymał grant w konkursie Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, w module „Rozwój". Na swoje badania „W poszukiwaniu transdyscyplinarnej synergii: przełomy gospodarcze Polski z perspektywy historyczno-przyrodniczej na tle europejskim” dostanie 1 217 400 zł.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/dr-piotr-guzowski-z-uniwersytetu-w-bialymstoku-zdobyl-grant-na-badania-nad-przelomami-gospodarczymi-w-polsce.html
 
17.02.2016 bialystok.gazeta.pl

Cenny grant dla historyka z UwB, który zbada przełomy gospodarcze
Doktor Piotr Guzowski z Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku otrzymał grant w konkursie Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, w module "Rozwój". Na swoje badania dostanie 1 217 400 zł.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19641033,cenny-grant-dla-historyka-z-uwb-ktory-zbada-przelomy-gospodarcze.html
 
17.02.2016 www.forumakademickie.pl 

Kolejny patent dla pracowników Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB
Wynalazek prof. UwB dr hab. Izabeli Święcickiej (Instytut Biologii) oraz dr Agnieszki Wilczewskiej (Instytut Chemii), opracowany we współpracy z prof. Haliną Car i dr Katarzyną Niemirowicz z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, pt. „Sposób separacji chorobotwórczych bakterii Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa i Staphylococcus aureus oraz grzybów Candida albicans”, uzyskał ochronę patentową w kraju.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/2/17/3359/kolejny-patent-dla-pracownikow-wydzialu-biologiczno-chemicznego/
 
17.02.2016 akadera.bialystok.pl

Patent dla białostockich naukowców
Naukowcy z dwóch białostockich uczelni opatentowali swój wynalazek. Chodzi o separację chorobotwórczych bakterii.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/02/16/patent-dla-bialostockich-naukowcow/
 
17.02.2016 bialystok.gazeta.pl
Koty, motyle i miłość. Tak o nauce jeszcze nie rozmawialiście
W czwartek, 18 lutego na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku dojdzie do pierwszej edycji Kreatywnych Rozmów O Nauce - projektu studentów i doktorantów białostockiej uczelni, który na celu ma pokazanie nauki w ciekawy sposób.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19637937,koty-motyle-i-milosc-tak-o-nauce-jeszcze-nie-rozmawialiscie.html
 
17.02.2016 poranny.pl
UwB: Dr Piotr Guzowski otrzymał grant na badania nad przełomami gospodarczymi
Dr Piotr Guzowski z Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB otrzymał grant w konkursie Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, w module „Rozwój". Na swoje badania „W poszukiwaniu transdyscyplinarnej synergii: przełomy gospodarcze Polski z perspektywy historyczno-przyrodniczej na tle europejskim” dostanie 1 217 400 zł. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9408299,uwb-dr-piotr-guzowski-grant-na-badania-nad-przelomami-gospodarczymi,id,t.html
 
17.02.2016 wrotapodlasia.pl
Kolejny patent dla pracowników Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB
Wynalazek prof. UwB dr hab. Izabeli Święcickiej (Instytut Biologii) oraz dr Agnieszki Wilczewskiej (Instytut Chemii), opracowany we współpracy z prof. Haliną Car i dr Katarzyną Niemirowicz z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, pt. „Sposób separacji chorobotwórczych bakterii Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa i Staphylococcus aureus oraz grzybów Candida albicans”, uzyskał ochronę patentową w kraju.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/kolejny-patent-dla-pracownikow-wydzialu-biologiczno-chemicznego-uwb-1.html
 
17.02.2016 radio.bialystok.pl
Naukowiec z Uniwersytetu w Białymstoku dostanie ponad milion złotych na badania
Dr Piotr Guzowski z Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku otrzymał grant w konkursie Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/131122|
 
17.02.2016 bialystokonline.pl
Białostocka nauka w cenie. Ponad milion na badania dla pracownika UwB
Naukowiec z Uniwersytetu w Białymstoku otrzymał grant w prestiżowym konkursie. Na badania uzyskał ponad milion złotych.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/bialostocka-nauka-w-cenie-ponad-milion-na-badania-dla-pracownika-uwb,artykul,89996,6,1.html
 
17.02.2016 bialystokonline.pl
Kolejny patent dla pracowników UwB
Wynalazek opracowany przez naukowców Uniwersytetu w Białymstoku uzyskał ochronę patentową w kraju.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/kolejny-patent-dla-pracownikow-uwb,artykul,89987,6,1.html
 
15.02.2016 radio.bialystok.pl
Gość Polskiego Radia Białystok – Marianna Kozłowska i Paweł Szorc
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/131063
 
16.02.2016 radio.bialystok.pl
Patent dla białostockich naukowców - za nanoczasteczkowy separator bakterii
Grupa naukowców z dwóch białostockich uczelni opatentowała wynalazek służący do separacji chorobotwórczych bakterii.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/131095
 
16.02.2016 poranny.pl
UwB: Studenci i pracownicy Instytutu Biologii pomogą w liczeniu zwierzyny
Przez 3 dni, od 17 do 19 lutego, studenci, doktoranci i pracownicy Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku będą wspólnie z leśnikami i myśliwymi inwentaryzować zwierzęta w Nadleśnictwie Rajgród. Ich bazą podczas badań będzie uczelniana Terenowa Stacja Naukowo-Dydaktyczna w Gugnach. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9404426,uwb-studenci-i-pracownicy-instytutu-biologii-pomoga-w-liczeniu-zwierzyny,id,t.html
 
16.02.2016 radio.bialystok.pl
Gość Polskiego Radia Białystok – dr Katarzyna Sztop - Rutkowska
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/131090
 
15.02.2016 wrotapodlasia.pl
Studenci i pracownicy Instytutu Biologii UwB pomogą w liczeniu zwierzyny
Przez 3 dni, od 17 do 19 lutego, studenci, doktoranci i pracownicy Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku będą wspólnie z leśnikami i myśliwymi inwentaryzować zwierzęta w Nadleśnictwie Rajgród. Ich bazą podczas badań będzie uczelniana Terenowa Stacja Naukowo-Dydaktyczna w Gugnach.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/studenci-i-pracownicy-instytutu-biologii-uwb-pomoga-w-liczeniu-zwierzyny.html
 
14.02.2016 poranny.pl
Dr Agnieszka Wilczewska: Nie ma miłości bez chemii, czyli o kwasach i zasadach w związkach
Mówi się, że miłość uzależnia, jest ślepa. To wina naszego mózgu i... chemii. O tajemnicach zakochania opowiada dr Agnieszka Wilczewska 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/magazyn/art/9393547,dr-agnieszka-wilczewska-nie-ma-milosci-bez-chemii-czyli-o-kwasach-i-zasadach-w-zwiazkach,id,t.html
 
12.02.2016 bialystok.tvp.pl
Sukces białostockiego fizyka profesora Piotra Jaranowskiego
Przełomowe odkrycie naukowe z udziałem białostockiego fizyka profesora Piotra Jaranowskiego. Sto lat po ogłoszeniu teorii względności udało się potwierdzić istnienie fal grawitacyjnych. A to otwiera nową dziedzinę nauk w astronomii. Badania prowadzili naukowcy z całego świata, w tym piętnastu z Polski.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/23997466/sukces-bialostockiego-fizyka-profesora-piotra-jaranowskiego
 
12.02.2016 www.forumakademickie.pl 
Kreatywne Rozmowy o Nauce
Co łączy biologa, fizyka i chemika? Przede wszystkim ogromna pasja towarzysząca wykonywanej pracy naukowej i wiara, że za chwilę odkryją COŚ przełomowego, COŚ, co zmieni nas, zmieni świat, zmieni...
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/2/12/3350/kreatywne-rozmowy-o-nauce/
 
12.02.2016 radio.bialystok.pl
Gość Polskiego Radia Białystok – prof. Piotr Jaranowski
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/130996

12.02.2016 wrotapodlasia.pl
Fale rządzą czasoprzestrzenią. 
Cała kula ziemska drga w rytm tych fal - białostocki fizyk tłumaczy największe odkrycie ostatnich lat
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/fale-rzadza-czasoprzestrzenia-cala-kula-ziemska-drga-w-rytm-tych-fal.html
 
12.02.2016 wiadomosci.onet.pl
Odkrycie fal grawitacyjnych z udziałem białostockiego naukowca
Przemieszczająca się z prędkością światła zmarszczka w czasoprzestrzeni - fala grawitacyjna po raz pierwszy zarejestrowana na Ziemi. 11 lutego 2016r międzynarodowy zespół naukowców oficjalnie potwierdził istnienie fal grawitacyjnych – ostatnego elementu teorii względności Einsteina. W tym niezwykłym odkryciu brał udział także fizyk z Uniwersytetu w Białymstoku - prof. Piotr Jaranowski.
Treść w serwisie wiadomosci.onet.pl
http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/odkrycie-fal-grawitacyjnych-z-udzialem-bialostockiego-naukowca/hdt5v1
 
12.02.2016 naukawpolsce.pap.pl
W Białymstoku rusza naukowe show: Kreatywne Rozmowy o Nauce
Sześcioro naukowców (chemik, dwóch fizyków oraz troje biologów) będzie miało po ok. 20 minut, żeby wprowadzić widzów w ciekawostki świata przyrody i techniki. Uniwersytet w Białymstoku zaprasza 18 lutego na naukowe show - KRON - czyli Kreatywne Rozmowy o Nauce.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,408389,w-bialymstoku-rusza-naukowe-show-kreatywne-rozmowy-o-nauce.html
 
11.02.2016 poranny.pl
UwB. Odkryli fale grawitacyjne. Pomógł nasz profesor
To wielka sensacja. Poinformowano o niej na kilku konferencjach na świecie. I naukowiec z UwB - prof. Piotr Jaranowski - ma w odkryciu swój udział. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9390448,uwb-odkryli-fale-grawitacyjne-pomogl-nasz-profesor,id,t.html

11.02.2016 bialystok.gazeta.pl
Będzie Nobel? Naukowiec z UwB przyczynił się do przełomowego odkrycia
Po raz pierwszy udało się zaobserwować na Ziemi fale grawitacyjne - ogłosili w czwartek (11.02) polscy uczestnicy międzynarodowych badań. Jednym z członków zespołu jest prof. Piotr Jaranowski, pracownik Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19614570,naukowiec-z-uwb-przyczynil-sie-do-przelomowego-odkrycia.html
 
11.02.2016 wrotapodlasia.pl
Przełomowe odkrycie z udziałem białostockiego naukowca
Przemieszczająca się z prędkością światła zmarszczka w czasoprzestrzeni - fala grawitacyjna po raz pierwszy zarejestrowana na Ziemi. 11 lutego 2016r międzynarodowy zespół naukowców oficjalnie potwierdził istnienie fal grawitacyjnych – ostatnego elementu teorii względności Einsteina. W tym niezwykłym odkryciu brał udział także fizyk z Uniwersytetu w Białymstoku - prof. Piotr Jaranowski.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/kraj_swiat/przemieszczajaca-sie-z-predkoscia-swiatla-zmarszczka-w-czasoprzestrzeni---fala-grawitacyjna-po-raz-pierwszy-zarejestrowana-na-ziemi.html
 
11.02.2016 radio.bialystok.pl
Gość Polskiego Radia Białystok – dr Ewa Tokajuk
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/130957
 
11.02.2016 wrotapodlasia.pl
KRON, czyli Kreatywne Rozmowy o Nauce czas zacząć
Co łączy biologa, fizyka i chemika? Przede wszystkim ogromna pasja towarzysząca wykonywanej pracy naukowej i wiara, że za chwilę odkryją COŚ przełomowego, COŚ, co zmieni nas, zmieni świat, zmieni...
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/kron-czyli-kreatywne-rozmowy-o-nauce-czas-zaczac.html
 
10.02.2016 poranny.pl
Prof. Jan Poleszczuk: W Białymstoku wszystko mamy na wyciągnięcie ręki
Czasem narzekamy na wszelki wypadek - mówi prof. Jan Poleszczuk, szef Instytutu Socjologii na Uniwersytecie w Białymstoku. O plusach i minusach Białegostoku mówi socjolog UwB
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9365972,prof-jan-poleszczuk-w-bialymstoku-wszystko-mamy-na-wyciagniecie-reki,id,t.html

9.02.2016 wrotapodlasia.pl
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy zaprasza piąto i szóstoklasistów do udziału w spotkaniach w Białymstoku
Już 8 lutego br. ruszają zapisy na bezpłatne zajęcia nowej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/ekonomiczny-uniwersytet-dzieciecy-zaprasza-piato-i-szostoklasistow-do-udzialu-w-spotkaniach-w-bialymstoku.html
 
9.02.2016 bialystokonline.pl
Kolejna edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Ruszyły zapisy
Po raz kolejny piąto- i szóstoklasiści mogą zostać małymi studentami i poznawać zagadnienia z zakresu finansów i zarządzania oraz świetnie się bawić. Rodzice już mogą zapisywać swoje pociechy na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/kolejna-edycja-ekonomicznego-uniwersytetu-dzieciecego-ruszyly-zapisy,artykul,89823,6,1.html
 
9.02.2016 akadera.bialystok.pl
Ekonomia dla najmłodszych
Uniwersytet w Białymstoku rozpoczyna rekrutację na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. To oferta dla uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/02/09/ekonomia-dla-najmlodszych/
 
2.02.2016 akadera.bialystok.pl
Bezpłatne szkolenia na UwB
Rozpoczyna się kolejna edycja Zimowej Akcji Warsztatowej organizowanej przez Biuro Karier UwB.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/02/02/bezplatne-szkolenia-na-uwb/
 
1.02.2016 www.forumakademickie.pl 
Studia po dyplomie? Na UwB trwa rekrutacja
Początek roku to dobry czas na decyzję o dalszej edukacji i zdobyciu nowych, przydatnych kwalifikacji. Na Uniwersytecie w Białymstoku ruszyła rekrutacja na wiele ciekawych studiów podyplomowych, które rozpoczną się w semestrze letnim. Na tej liście są też nowości.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl 
https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2016/2/1/3316/studia-po-dyplomie-na-uwb-trwa-rekrutacja/

29.01.2016 bialystok.gazeta.pl
Studia po dyplomie? Na uniwersytecie trwa rekrutacja
Początek roku to dobry czas na decyzję o dalszej edukacji i zdobyciu nowych, przydatnych kwalifikacji. Na Uniwersytecie w Białymstoku ruszyła rekrutacja na wiele ciekawych studiów podyplomowych. Rozpoczną się w semestrze letnim. Na tej liście są też nowości.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19550593,studia-po-dyplomie-na-uniwersytecie-trwa-rekrutacja.html
 
29.01.2016 bialystokonline.pl
Rekrutacja na studia podyplomowe UwB. Dużo atrakcyjnych kierunków, w tym nowości
Na Uniwersytecie w Białymstoku rozpoczęła się rekrutacja na studia podyplomowe, które rozpoczną się w semestrze letnim. Zainteresowani mogą wybierać spośród wielu ciekawych kierunków. Pojawiło się też kilka nowości.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/rekrutacja-na-studia-podyplomowe-uwb-duzo-atrakcyjnych-kierunkow-w-tym-nowosci,artykul,89632,6,1.html
 
28.01.2016 wrotapodlasia.pl
Studia po dyplomie? Na UwB trwa rekrutacja
Początek roku to dobry czas na decyzję o dalszej edukacji i zdobyciu nowych, przydatnych kwalifikacji. Na Uniwersytecie w Białymstoku ruszyła rekrutacja na wiele ciekawych studiów podyplomowych, które rozpoczną się w semestrze letnim. Na tej liście są też nowości.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/studia-po-dyplomie-na-uwb-trwa-rekrutacja.html
 
28.01.2016 bialystokonline.pl
Nowości w ofercie Uniwersytetu w Białymstoku
Na Uniwersytecie w Białymstoku można będzie studiować na nowych kierunkach. Miejscowa uczelnia wciąż poszerza swoją ofertę.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/nowosci-w-ofercie-uniwersytetu-w-bialymstoku,artykul,89608,6,1.html
 
27.01.2016 radio.bialystok.pl
Gość Polskiego Radia Białystok – dr Andrzej Jackiewicz
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/130571
 
27.01.2016 bialystok.gazeta.pl
Religioznawstwo i bezpieczeństwo informacji. Nowe kierunki na UwB
Religioznawstwo - to nowy kierunek proponowany przez Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB, który od roku akademickiego 2016/2017 znajdzie się w ofercie studiów pierwszego stopnia na białostockiej uczelni. Nowości pojawią się też na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19542733,religioznawstwo-i-bezpieczenstwo-informacji-nowe-kierunki-na.html
 
27.01.2016 akadera.bialystok.pl
Nowości w ofercie UwB
Religioznawstwo i bezpieczeństwo informacji – to kolejne nowości w ofercie Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie akadera.bialystok.pl
http://akadera.bialystok.pl/2016/01/27/nowosci-w-ofercie-uwb/
 
27.01.2016 wrotapodlasia.pl
Religioznawstwo i bezpieczeństwo informacji. Kolejne nowości w ofercie Uniwersytetu w Białymstoku
Religioznawstwo – to nowy kierunek proponowany przez Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB, który od roku akademickiego 2016/2017 znajdzie się w ofercie studiów pierwszego stopnia na białostockiej uczelni.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/religioznawstwo-i-bezpieczenstwo-informacjikolejne-nowosci-w-ofercie-uniwersytetu-w-bialymstoku.html
 
27.01.2016 radio.bialystok.pl
Prestiżowe stanowiska w PAN prof. Cezarego Kukli z UwB
Profesor Cezary Kuklo z Uniwersytetu w Białymstoku w dwóch komitetach naukowych Polskiej Akademii Nauk.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/130555
 
27.01.2016 wrotapodlasia.pl
Prof. Cezary Kuklo z UwB członkiem dwóch komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk
To Komitet Nauk Demograficznych, który na swoim pierwszym inauguracyjnym posiedzeniu wybrał także prof. Kuklę na członka prezydium oraz Komitet Nauk Historycznych, w którym białostocki naukowiec będzie pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego. To bardzo prestiżowa nominacja. Kadencja władz komitetów naukowych obejmuje lata 2015-2018.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/prof-cezary-kuklo-z-uwb-czlonkiem-dwoch-komitetow-naukowych-polskiej-akademii-nauk.html
 
26.01.2016 bialystok.gazeta.pl
Prof. Cezary Kuklo z UwB członkiem komitetów naukowych PAN
Cezary Kuklo z Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku został wybrany na członka dwóch komitetów naukowych PAN.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19538841,prof-cezary-kuklo-z-uwb-czlonkiem-komitetow-naukowych-pan.html
 
25.01.2016 bialystok.tvp.pl
Uznanie fizyków
Uniwersytet w Białymstoku coraz chętniej i częściej angażuje się w projekty międzynarodowe. Badania prowadzone z renomowanymi uczelniami z zagranicy w międzynarodowych zespołach badawczych procentują szczególnie u młodych i ambitnych naukowców. A takich nie brakuje w zakładzie Fizyki Magnetyków Uniwersytetu w Białymstoku.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/23746303/uznanie-fizykow
 
22.01.2016 bialystok.gazeta.pl
Wartość Puszczy Białowieskiej nie sprowadza się do desek
Rozmowa z prof. Markiem Konarzewskim
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,87318,19514589,wartosc-puszczy-bialowieskiej-nie-sprowadza-sie-do-desek.html
 
22.01.2016 Kurier Poranny
Prof. Henryk Wnorowski: Hala widowiskowo-sportowa w Białymstoku? Do trzech razy sztuka
Budowa hali widowiskowo-sportowej jest miastu potrzebna - mówi prof. Henryk Wnorowski, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9308160,prof-henryk-wnorowski-hala-widowiskowosportowa-w-bialymstoku-do-trzech-razy-sztuka,id,t.html
 
20.01.2016 bialystok.tvp.pl
Zbiórka na rzecz schroniska
Studenci kulturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku zorganizowali akcję „Zimna Buda”. Na uczelni sprzedawali własnoręcznie upieczone ciasta. Pieniądze ze sprzedaży trafią do Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku. Dodatkowo studenci zorganizowali zbiórkę koców, pokarmów i innych niezbędnych akcesoriów potrzebnych w schronisku.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/23669457/zbiorka-na-rzecz-schroniska
 
19.01.2016 poranny.pl
Akcja Zimna buda naUwB. Studenci pomogą psom ze schroniska w Białymstoku
Zima to ciężki okres dla podopiecznych schroniska. StudenciUwB w trosce o znajdujące się tam psy, organizują wielką zbiórkę. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9302115,spacerem-przez-epoki-wydano-nowy-przewodnik,id,t.html
 
18.01.2016 poranny.pl
Spacerem przez epoki. Wydano nowy przewodnik
To wyjątkowe wydawnictwo. Załączona do niego mapa poprowadzi nas po obiektach ważnych dla przedwojennej historii Białegostoku. To najnowsza książka prof. Wojciecha Śleszyńskiego, historyka, dziekana wydziału historyczno-socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9302115,spacerem-przez-epoki-wydano-nowy-przewodnik,id,t.html
 
18.01.2016 radio.bialystok.pl
Gość Polskiego Radia Białystok – prof. Dariusz Kiełczewski
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/130275
 
16.01.2016 bialystok.tvp.pl
Noc Biologów po raz piąty
Co się dzieje, kiedy biochemik wchodzi do kuchni? Które nasze cechy są uwarunkowane genetycznie? Czy DNA rzeczywiście świeci nocą? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy V Nocy Biologów – imprezy, która odbywa się w wielu ośrodkach akademickich w kraju.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/23619761/noc-biologow-po-raz-piaty
 
15.01.2016 radio.bialystok.pl
Noc biologów
Co się dzieje kiedy biochemik wchodzi do kuchni? Czy jesteśmy skazani na nasze geny? Odpowiedź można znaleźć podczas tegorocznej edycji Nocy Biologów. Cykl warsztatów, wykładów i pokazów rozpocznie się późnym popołudniem i potrwa do późnego wieczora w Instytucie Biologii UwB w Kampusie przy Ciołkowskiego.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/130204
 
15.01.2016 poranny.pl
Uniwersytet w Białymstoku sprzedał wydział fizyki przy Lipowej. Nadal czekają Akademicka i Hurtowa
Przy tych ulicach budynki na sprzedaż ma jeszcze Uniwersytet w Białymstoku. Na razie zakończył transakcję związaną z „Kujonkiem”. 
Treść w serwisie poranny.pl 
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9286155,uniwersytet-w-bialymstoku-sprzedal-wydzial-fizyki-przy-lipowej-nadal-czekaja-akademicka-i-hurtowa,id,t.html
 
14.01.2016 radio.bialystok.pl
Gość Polskiego Radia Białystok – dr Tomasz Dubowski
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/130178
 
14.01.2016 naukawpolsce.pap.pl
Uniwersytet w Białymstoku sprzedał część swoich nieruchomości
Za 13 mln zł Uniwersytet w Białymstoku sprzedał swoje dwie nieruchomości w centrum miasta - poinformowała w środę PAP uczelnia. Pieniądze mają wesprzeć m.in. nowe inwestycje w kampusie uniwersytetu.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,408010,uniwersytet-w-bialymstoku-sprzedal-czesc-swoich-nieruchomosci.html
 
13.01.2016 Kurier Poranny
Prof. Maciej Perkowski: Z Unii nas nie wyrzucą
Rygorystyczne rozwiązania na tym etapie nie są możliwe - nie ma wątpliwości prof. Maciej Perkowski z Uniwersytetu w Białymstoku. 
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/polityka/art/9285185,prof-maciej-perkowski-z-unii-nas-nie-wyrzuca,id,t.html
 
13.01.2016 poranny.pl
Wielka Bezgotówkowa Wymiana Prezentów na UwB
Nietrafione prezenty świąteczne mogą komuś innemu sprawić radość. Tak uważają studenci kulturoznawstwa na UwB. 
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9285719,wielka-bezgotowkowa-wymiana-prezentow-na-uwb-nietrafione-prezenty-w-dobre-rece-zdjecia,id,t.html
 
13.01.2016 radio.bialystok.pl
Gość Polskiego Radia Białystok – dr Arkadiusz Bieliński
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/130149
 
11.01.2016 bialystok.gazeta.pl
Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku wzbogacił się o kolejnego doktoranta. W poniedziałek (11 stycznia) swoją pracę z powodzeniem obronił Nadeem Tahir.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19461848,na-uniwersytet-w-bialymstoku-dotarl-z-pakistanu-obronil-doktorat.html
 
12.01.2016 wrotapodlasia.pl
Trzeci doktorant z zagranicy obronił się na Wydziale Fizyki UwB
Nadeem Tahir – to trzeci młody naukowiec z zagranicy, który obronił doktorat na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Obrona odbyła się 11.01.2016 r.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/trzeci-doktorant-z-zagranicy-obronil-sie-na-wydziale-fizyki-uwb.html
 
4.01.2016 wrotapodlasia.pl
Mucha bohaterka, roślinni rekordziści i inne małe i duże biologiczne cuda. 15 stycznia Noc Biologów
Czy DNA świeci nocą? Jak wygląda biochemia od kuchni i jakie porosty można spotkać w Białymstoku – na te i inne trapiące dociekliwych pytania będzie można otrzymać odpowiedź już 15 stycznia podczas ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Wszystkie białostockie imprezy odbędą się po raz pierwszy w nowym budynku Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku w kampusie przy ulicy Ciołkowskiego 1J.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/noc-biologow-2016-w-bialymstoku.html
 
4.01.2016 bialystokonline.pl
Czy DNA świeci nocą i czy jesteśmy skazani na nasze geny? Ruszyły zapisy na Noc Biologów
Już od kilku lat w styczniu biologiczne instytuty naukowo-badawcze organizują w całej Polsce Noc Biologów. Celem tego przedsięwzięcia jest w niekonwencjonalny i ciekawy sposób pokazanie, czym zajmuje się współczesna biologia. Kolejna Noc Biologów przypada 15 stycznia. Białostockie imprezy po raz pierwszy odbędą się nowym budynku Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku w kampusie przy ulicy Ciołkowskiego 1.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/czy-dna-swieci-noca-i-czy-jestesmy-skazani-na-nasze-geny-ruszyly-zapisy-na-noc-biologow,artykul,89142,6,1.html
 
3.01.2016 bialystok.tvp.pl
Pomagają ptakom przetrwać zimę
Akcja Karmnik - czyli pomagamy ptakom przetrwać zimę i 20-stopniowe mrozy. Koło Naukowe Biologów Uniwersytetu w Białymstoku po raz kolejny zaprasza do dokarmiania ptaków. Studenci nie tylko karmią, lecz także zbierają dane, które pozwalają na określenie liczebności i kondycji ptaków bytujących w Białymstoku.
Tekst w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/23433040/pomagaja-ptakom-przetrwac-zime