9 września w kampusie UwB odbędzie się Białostocki Salon Maturzystów

Data wydarzenia 09-09-2019

Kilkanaście uczelni wyższych z Białegostoku, ale też Warszawy, Poznania i Lublina zaprezentuje się podczas Białostockiego Salonu Maturzystów 2019 organizowanego przez wydawnictwo PERSPEKTYWY. Od trzech lat salon odbywa się w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku.

Wystawcy będą czekać na uczniów od 9.00 do 15.00. Na stoisku UwB będzie można nie tylko zapoznać się z ofertą uczelni, ale też porozmawiać z kadrą poszczególnych kierunków studiów.

Jak zawsze młodzież będzie też mogła wziąć udział w prezentacjach dotyczących uczelni. Eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej opowiedzą natomiast o maturze z najczęściej wybieranych przedmiotów.

W skład komitetu honorowego wydarzenia wchodzą prof. Robert W. Ciborowski - rektor Uniwersytetu w Białymstoku, Bohdan Paszkowski – wojewoda podlaski, Artur Kosicki - marszałek województwa podlaskiego, Tadeusz Truskolaski - prezydent Miasta Białegostoku, Jolanta Gołaszewska - dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży oraz Beata Pietruszka - podlaski kurator oświaty.

Każdego roku Białostocki Salon Maturzystów odwiedza kilka tysięcy uczniów szkół ponadpodstawowych z północno-wschodniej Polski.