Ambasador Japonii w Polsce z wizytą na UwB

13.11.2019

Wczoraj (12.11.2019) na Uniwersytecie w Białymstoku gościł Tsukasa Kawada, Ambasador Japonii w Polsce, który wziął udział w inauguracji Dni Kultury Japońskiej.

Ambasador uczestniczył w otwarciu wystawy "Przyjaźń ponad czasem i granicami. Stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską" na Wydziale Nauk o Edukacji. Następnie wygłosił wykład pt.  "Historia stosunków polsko-japońskich".

Ambasadorowi towarzyszyła Emi Horiuchi-Morita, dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii. W wydarzeniu uczestniczyli także dr hab. Jarosław Matwiejuk - prorektor ds. rozwoju naszego uniwersytetu i dr hab. Piotr Chomik prof. UwB - dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia, która zorganizowała Dni Kultury Japońskiej.

Filmową relację z wydarzenia można zobaczyć na stronie TVP3 Białystok na stronie internetowej.

Dni Kultury Japońskiej potrwają do 15 listopada. W programie znalazły się m.in. warsztaty haiku, przygotowywania sushi, spotkanie dotyczące japońskich bajek czy pokaz sztuk walki.

Pełny harmonogram imprezy można znaleźć na stronie Facebook.