Delegacja Euroazjatyckiego Narodowego Uniwersytetu w Kazachstanie z wizytą na UwB

Data wydarzenia 09-11-2021

Prof. dr hab. Serik Makysh oraz prof. dr hab. Lyazzat Sembiyeva z Euroazjatyckiego Narodowego Uniwersytetu im. L.N. Gumiliewa w Nur-Sułtan w Kazachstanie gościli we wtorek, 9 listopada 2021 r. na Uniwersytecie w Białymstoku. Spotkali się z prorektor prof. Izabelą Święcicką, a także z władzami Wydziałów Biologii, Chemii, Prawa oraz Ekonomii i Finansów.

 

Goście z Kazachstanu odwiedzili największą podlaską uczelnię w towarzystwie dr. Stanisława Łuniewskiego, współwłaściciela firmy Astwa, inicjatora wizyty.

 

Prof. dr hab. Serik Makysh - dziekan Wydziału Ekonomii oraz prof. dr hab. Lyazzat Sembiyeva - kierownik Katedry Audytu Państwowego spotkali się w kampusie UwB z prof. Izabelą Święcicką – prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej, prof. Joanną Karpińską - dziekan Wydziału Chemii i dr. hab. Piotrem Zielińskim, prof. UwB - dziekanem Wydziału Biologii. Kolejnym punktem było spotkanie z władzami Wydziału Prawa, gdzie z kazachskimi naukowcami spotkał się m.in. dziekan prof. Mariusz Popławski. Na koniec goście odwiedzili Wydział Ekonomii i Finansów – w spotkaniu z nimi uczestniczyła m.in. dziekan prof. Marzanna Poniatowicz.

 

Rozmowy dotyczyły m.in. możliwości współpracy naukowej między UwB a uczelnią z Nur-Sułtan, wymiany studentów i doktorantów. Goście z Kazachstanu zwiedzili siedziby odwiedzonych wydziałów, byli też w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym.