Dla głodnych wiedzy - KRON

Data wydarzenia 12-10-2016

Już 20 października o godzinie 18:00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury (kampus UwB) odbędzie się długo oczekiwana, druga edycja KRON czyli Kreatywnych Rozmów o Nauce.

Kreatywne Rozmowy o Nauce to cykliczne spotkania z charyzmatycznymi naukowcami i praktykami, którzy o zagadnieniach związanych z ich naukowymi czy zawodowymi pasjami potrafią mówić w sposób bardzo przystępny, a zarazem niezwykle inspirujący. Podczas drugiej edycji KRON rozmawiać będziemy o zagadnieniach związanych z rozwojem nowych technologii i o szeroko rozumianej innowacyjności.

Prelegenci będą mieli do 20 minut na przedstawienie wybranego przez siebie problemu, a następnie odpowiedzą na Wasze pytania. Formuła wydarzenia jest bardzo zbliżona do tej, którą znamy między innymi z konferencji TED.

Podczas Drugich Kreatywnych Rozmów o Nauce wystąpią:
- Dr hab. Robert Ciborowski, prof. UwB, rektor Uniwersytetu w Białymstoku - "Jasna i ciemna strona innowacyjności",
- Paweł Urbański, niezależny konsultant, doradca - "Od pomysłu do przemysłu w 24 krokach z Disciplined Entrepreneurship",
- Dr inż. Paweł Tadejko, Politechnika Białostocka - "Dlaczego Sztuczna Inteligencja musi nauczyć się zabijać",
- Marek Antoniuk, RiftCat - "Wirtualna rzeczywistość - fantastyka czy rzeczywistość?".

Wstęp na wydarzenie jest całkowicie wolny.

- Weźcie ze sobą znajomych i członków rodziny - wszystkich tych, którzy czują niezaspokojony głód wiedzy! :) – zachęcają organizatorzy, czyli Parlament Studencki UwB.

Nagrania z pierwszej edycji Rozmów:  http://goo.gl/ms1PXn
Relacja zdjęciowa: http://goo.gl/tAoORH

Do zobaczenia na kampusie!