Drużyna z UwB zajęła V miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Futsalu (półfinał B)

Data wydarzenia 29-01-2019

Dużym sukcesem okazał się udział naszej uniwersyteckiej drużyny w Akademickich Mistrzostwach Polski w Futsalu (półfinał B). Turniej odbył się w Warszawie w dniach 25-28.01.2019. Nasza drużyna otarła się o wejście do pierwszej czwórki, a to dawało awans do finału krajowego. Ostatecznie zawodnicy z UwB zajęli wysokie, V miejsce.

W skład zespołu wchodzą Jakub Bogusz, Kamil Kropiewnicki, Piotr Maliszewski, Tomasz Billewicz, Adrian Śliwonik, Adrian Górski, Sylwester Tararuj, Bartosz Iwaniuk, Łukasz Samoilik i Karol Iwaniuk.

To pierwszy od wielu lat udział zespołu Uniwersytetu w Białymstoku w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu. Od dwóch lat zespół prowadzi trener Marcin Milczunas. Studenci trenują raz w tygodniu, w uniwersyteckiej hali sportowej przy ul. Świerkowej.

Futsal to jedna z kilku sekcji Klubu Uczelnianego AZS działającego na Uniwersytecie w Białymstoku. Rekrutacja do nich odbywa się praktycznie przez cały rok, choć - jak mówią opiekunowie sekcji – najlepiej dołączyć do wybranego zespołu na początku roku akademickiego.
 
Klub Uczelniany AZS współpracuje ściśle ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UwB. Uczestnictwo w zajęciach sekcji sportowych w danym semestrze może być formą zaliczenia zajęć WF wynikających z planu studiów.


Więcej informacji można znaleźć na stronie SWFiS: http://uwb.edu.pl/jak-dolaczyc