ESN UwB rekrutuje mentorów

Data wydarzenia 21-08-2019

Uczelniana sekcja Erasmus Student Network (ESN) rekrutuje mentorów. To studenci, którzy będą pomagać zagranicznym żakom z wymian międzynarodowych. Zgłoszenia można przesyłać do końca sierpnia.

Gdzie najlepiej zrobić zakupy? Na jakich zasadach można korzystać z miejskiej komunikacji? Co warto zobaczyć w stolicy Podlasia i regionie? Takie pytania zadają sobie zagraniczni studenci, którzy przyjeżdżają na wymianę do Białegostoku. Pomocą służą im mentorzy – czyli polscy żacy studiujący na uczelni przyjmującej. Na Uniwersytecie w Białymstoku rekrutacja nowych mentorów właśnie trwa.

Każdego roku na Uniwersytet w Białymstoku przyjeżdża w ramach wymian międzynarodowych kilkudziesięciu studentów, najwięcej z Hiszpanii, a także Turcji i Włoch. Od ponad pięciu lat mogą liczyć na stałą pomoc i opiekę studentów należących do Erasmus Student Network. W październiku 2013 roku powstała bowiem lokalna sekcja tej organizacji – ESN UwB. Jej członkowie oprócz mentoringu organizują akcje społeczne, turnieje sportowe, konkursy fotograficzne, a także warsztaty i wycieczki. Współpracują z podobnymi sekcjami innych białostockich uczelni.

- Bycie mentorem to bardzo ciekawe i pożyteczne doświadczenie – mówi Dominik Biegański, wiceprzewodniczący ESN UwB. - Można poznać ciekawych ludzi z różnych części Europy i nawiązać przyjaźnie, podszkolić znajomość języków obcych, zdobyć doświadczenia organizacyjne i komunikacyjne przydatne w przyszłej pracy zawodowej. A przede wszystkim pomóc zagranicznym studentom w zaaklimatyzowaniu się w naszym mieście.

Studenci Uniwersytetu w Białymstoku, którzy chcieliby dołączyć do grona mentorów, mogą zgłaszać się do końca sierpnia za pomocą specjalnego formularza dostępnego na fejsbukowej stronie ESN UwB.