Fashionable East po raz czwarty w Białymstoku, po raz pierwszy – w kampusie UwB!

Data wydarzenia 07-07-2016
Na początku sierpnia, już po raz czwarty Białystok stanie się centrum modowych wydarzeń. Pokazy odbędą się w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz – po raz pierwszy – na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Rolę wybiegu odegrają zawieszone nad ziemią szklane korytarze łączące budynki poszczególnych wydziałów i instytutów. To właśnie w kampusie, 5 sierpnia (piątek) o godz. 19.00, odbędzie się oficjalna inauguracja Fashionable East 2016.

Fashionable East to jedyna w północno-wschodniej Polsce impreza artystyczno-promocyjna, oparta na modzie, kładąca nacisk na prezentację młodych projektantów i uznanych twórców z Polski i krajów Partnerstwa Wschodniego. Poprzednie edycje FE odbyły się w 2012, 2014 i 2015 roku.

W programie tegorocznej, czterodniowej imprezy znalazło się 15 pokazów mody – swoje nowe kolekcje pokażą w Białymstoku polscy projektanci (m.in. takie modowe gwiazdy jak Mariusz Przybylski czy Jacob Birge Vision), ale także goście z Ukrainy (Godis, Kapsamun) i Serbii (Ivana Pilja). O polskiej Coco Chanel, czyli Jadwidze Grabowskiej opowie znany projektant Jerzy Antkowiak, warsztaty rysunku żurnalowego poprowadzi Edyta Filipowicz z Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Zobaczymy także trzy wystawy, a w plenerze -pokaz filmu o życiu modowego geniusza pt. „Saint Laurent”.

Organizatorami imprezy są Białostocki Ośrodek Kultury oraz Wirtualne Muzeum Mody i Tekstyliów ITE. Partnerem – Uniwersytet w Białymstoku.

Program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej BOK pod adresem http://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/fashionable-east-2016/
(na podstawie materiałów BOK)