II Dzień Książki Akademickiej i Naukowej w Białymstoku

Data wydarzenia 08-05-2018

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku zaprasza na II Dzień Książki Akademickiej i Naukowej w Białymstoku. Odbędzie się on 12 maja w Hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20A w godzinach 10.00-18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Głównym celem imprezy jest prezentacja oraz promocja rynku wydawniczego publikacji naukowych i akademickich wśród jak najszerszego grona odbiorców. Program obejmuje przede wszystkim targi książki akademickiej i naukowej, w trakcie których zaprezentuje się ponad 20 instytucji. Na odwiedzających będą czekały stoiska nie tylko białostockich uczelni, ale też m.in. muzeów i ośrodków kultury z naszego regionu, towarzystw naukowych czy organizacji pozarządowych.

Targom będą towarzyszyć wykłady i warsztaty. Na 11.00 i 12.00 zaplanowane są warsztaty z book foldingu, które poprowadzi Monika Dziejma z Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia. W tym przypadku liczba miejsc jest ograniczona – trzeba się zarejestrować za pomocą elektronicznego formularza (https://bit.ly/2HR83gp).

W godzinach 13.00-15.00 organizatorzy zapraszają na spotkania z naukowcami pod hasłem "Książka naukowa da się lubić!" Dr Maria Bauchrowicz-Tocka, dr Maciej Białous, dr hab. Ewa Gruszecka, ks. dr hab. Andrzej Proniewski, dr Elżbieta Sidoruk i dr Katarzyna Sztop-Rutkowska opowiedzą o ciekawych i ważnych książkach naukowych.

Punkt kulminacyjny będzie stanowić promocja książki Małgorzaty Dolistowskiej "W poszukiwaniu tożsamości miasta. Architektura i urbanistyka Białegostoku 1795-1939”, której drugie wydanie ukazało się w tym roku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu w Białymstoku. Spotkanie rozpocznie się o 16.30.

Ponadto w ciągu całego dnia będzie prowadzony kiermasz dubletów i książek wycofanych z kolekcji Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku.

Informacje o II Dniu Książki Akademickiej i Naukowej w Białymstoku dostępne są na stronie internetowej BU: http://bg.uwb.edu.pl/?pid=II_dzien_ksiazki_akademickiej_i_naukowej.

Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa (PATI) we współpracy z Biblioteką Uniwerystecką przygotowała filmowe zaproszenia na imprezę. Zapraszamy do oglądania!