Jubileuszowa konferencja matematyków

Data wydarzenia 24-06-2016

27 czerwca 2016 r. w Białowieży rozpocznie się jubileuszowa, XXXV międzynarodowa Konferencja Metod Matematycznych w Fizyce. W tym prestiżowym spotkaniu weźmie udział ponad 80 uczonych z blisko 20 krajów z całego świata, m.in. USA, Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemiec, a także z Polski.

 

Białowieskie spotkania matematyków i fizyków mają wieloletnią tradycję. Tematy referatów i dyskusji związane są z wieloma aspektami fizyki matematycznej. W tym roku będą to m.in.  analiza harmoniczna, nieskończenie wymiarowe grupy, grupoidy i algebroidy Liego, matematyczne aspekty teorii pola czy geometria nieprzemienna. W ramach konferencji odbędzie się specjalna sesja poświęcona związkom pomiędzy teorią układów całkowalnych i geometrią, skupiająca się głównie na geometrycznych, algebraicznych i analitycznych cechach układów kompletnie całkowalnych.

 

W czasie tygodniowych obrad uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać w sumie ponad 50 wykładów. Młodzi pracownicy naukowi będą mieli możliwość prezentacji wyników swojej pracy także w trakcie sesji plakatowej. Natomiast wykładowcy plenarni, którzy należą do współczesnej światowej czołówki badaczy,  w swoich wykładach nie tylko podsumują aktualny stan wiedzy, ale wskażą też na istotne otwarte problemy.

 

Głównym organizatorem konferencji jest Zakład Fizyki Matematycznej Instytutu Matematyki UwB. Obrady będą odbywały się w sali konferencyjnej Białowieskiego Parku Narodowego
w godzinach 9:00-17:30.

 

Od pięciu lat uzupełnieniem białowieskiej konferencji są tygodniowe szkoły geometrii i fizyki adresowane do młodych pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów starszych lat studiów. Tegoroczna rozpocznie się 4 lipca 2016 r. (poniedziałek). Weźmie w niej udział ok. czterdziestu uczestników. Z myślą o nich organizatorzy przygotowali 6 cykli wykładów. Zajęcia będą się odbywały na terenie Skansenu w Białowieży – unikatowego zespołu budownictwa drewnianego ludności ruskiej Podlasia.

 

Więcej informacji na stronie internetowej konferencji:
http://wgmp.uwb.edu.pl/