Koło Naukowe Biologów wyróżnione w konkursie StRuNa

Koło Naukowe Biologów im. Doktora Włodzimierza Chętnickiego, działające na Wydziale Biologii UwB, zostało docenione w ogólnopolskim konkursie StRuNa. Zdobyło wyróżnienie w kategorii Koło Naukowe Roku 2022. Uroczysta gala wręczenia nagród w Konkursie StRuNa odbyła się 19 listopada, w trakcie Kongresu Kół Naukowych IKONA 2022.

Koło Naukowe Biologów działa nieprzerwanie od 1978 roku. W jego strukturze są 3 sekcje: entomologiczna, herpetologiczna i ornitologiczna. Członkowie koła organizują obozy naukowe, biorą udział w konferencjach naukowych i przeglądach działalności kół naukowych, publikują. Od lat studenci z KNB angażują się też w prace badawcze, czynną ochronę przyrody i edukację przyrodniczą – to m.in. Akcja Płotki, Akcja Carska Droga, Akcja Karmnik czy Akcja Siemianówka. W latach 2021-2022 Koło Naukowe Biologów realizowało projekt zatytułowany "Eden city, czyli jak zwiększyć bioróżnorodność w miastach i dobre samopoczucie ludzi", na które studenci zdobyli dofinansowanie w konkursie "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje" zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Opiekunką KNB jest dr Agata Kostro-Ambroziak.      

Konkurs StRuNa dla kół naukowych i innych organizacji studenckich organizowany jest w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocji Studenckiego Ruchu Naukowego, przez Fundację Pomocy Studentom.

Relację z Gali można obejrzeć tu: https://www.facebook.com/StudenckiRuchNaukowyStRuNa/videos/5551036808326896

Fot. dr Agata Kostro-Ambroziak