Na ścieżkach Puszczy Knyszyńskiej w towarzystwie naukowców UwB. Zapraszamy na spotkania autorskie

Data wydarzenia 15-12-2021

Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza 15 grudnia o godz. 13  na spotkanie z prof. Markiem Konarzewskim i dr. Januszem Kupryjanowiczem - autorami niezwykłego albumu „Ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej”.  Obydwaj naukowcy będą również gościć w piątek, 10 grudnia w Auli Magna Pałacu Branickich. To spotkania autorskie rozpocznie się o godz. 17.

Prof. Marek Konarzewski z Wydziału Biologii UwB oraz dr Janusz Kupryjanowicz z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego to cenieni naukowcy, przyrodnicy, popularyzatorzy nauki i miłośnicy fotografii. Przez blisko 5 lat przemierzali z aparatem Puszczę Knyszyńską. Mieli dla niej wiele cierpliwości, a i przyroda była dla nich łaskawa, pokazała swoje tajemnice. W albumie „Ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej”, którego są autorami, znalazło się starannie wybranych ponad 300 zdjęć z najdalszych zakątków tego leśnego unikatowego kompleksu: pięknego, tajemniczego, często niedocenianego. Fotografie ukazują puszczę z bliska i z daleka, jej niezwykłą roślinność i dostojnych mieszkańców.

W środę, 15 grudnia w auli im. prof. Aliny Myrchy Wydziału Biologii UwB obydwaj naukowcy opowiedzą o swoich wędrówkach po Puszczy Knyszyńskiej i pracy nad albumem. Spotkanie autorskie rozpocznie się o godz. 13. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych. Spotkanie będzie odbywało się przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Z kolei w piątek, 10 grudnia prof. Marek Konarzewski i dr Janusz Kupryjanowicz będą gościli w Auli Magna Pałacu Branickich. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17, wstęp wolny. Będzie możliwość zakupu albumu z autografami jego autorów. Współorganizatorem tego spotkania jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Wybrane fragmenty albumu można zobaczyć na stronie: https://albumpk.uwb.edu.pl – to jedynie namiastka tego co znajduje się w wersji papierowej, starannie przygotowanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku.