Nie żyje prof. Jerzy Sikorski

W dniu 3 maja 2022 roku zmarł prof. dr hab. Jerzy Sikorski. Był zatrudniony na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku na stanowisku profesora zwyczajnego w latach 1999-2013. Kierował Katedrą Finansów, Rachunkowości i Informatyki, a także pełnił funkcję redaktora naczelnego czasopisma Optimum. Studia ekonomiczne.

Aktywnie angażował się w działalność naukową Wydziału. Był autorem licznych publikacji z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania małym i średnim przedsiębiorstwem i finansów. Prowadził szeroką współpracę z ośrodkami naukowymi w kraju i zagranicą. Pełnił ważne funkcje w życiu publicznym. Był członkiem Rady Programowej Centrum Kształcenia Służb Skarbowych w Polsce.

Za działalność naukową, społeczną i publiczną został uhonorowany licznymi nagrodami i odznaczeniami, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie 7 maja 2022 roku o godzinie 10.30 w Kościele św. Katarzyny na Służewie, ul. Fosa 17, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego  na cmentarzu miejscowym.