Pierwszy trening UwB Team za nami!

Data wydarzenia 23-01-2017

W sobotę, 21 stycznia 2017 r., odbył się pierwszy trening UwB Team w hali sportowej UwB przy ul. Świerkowej. Kilkunastoosobowa (na razie) drużyna właśnie rozpoczęła przygotowania do startu w majowych imprezach biegowych: 5. PKO BIAŁYSTOK PÓŁMARATON i City Run 5k.

- Na początku roku dużo osób wdraża swoje postanowienia noworoczne – tym razem możemy sobie postanowić, że z UwB Team przebiegniemy swój pierwszy bieg. Niekoniecznie półmaraton, może być to bieg 5-kilometrowy. Treningi będą się odbywały dwa razy w miesiącu o godz. 13 w sobotę. Przygotujemy się do biegów wydolnościowo i motorycznie. Kiedy pogoda będzie już ładniejsza, śniegi stopnieją - treningi będą mogły się odbywać na świeżym powietrzu - mówi Maciej Stefanowicz, trener UwB Team oraz pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UwB. - Osoby początkujące powinny trenować częściej niż raz na dwa tygodnie, ale pokażę im, jak to robić samodzielnie. Natomiast 14 maja wystartujemy wszyscy jako UwB Team. Pobiegniemy jako drużyna, ale są to starty indywidualne. Nie pokonujemy biegu sztafetowo. Każdy pobiegnie dla siebie, jednak będziemy wspierać się jako drużyna!

Do wspólnych treningów namawia też ich uczestnik – dr hab. Mariusz Popławski, prorektor ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej: - Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w treningach, które przygotują nas do biegu w półmaratonie lub biegu na 5 km w maju 2017. Uważam że powinniśmy dbać o tężyznę fizyczną, a także w ten sposób promować Uniwersytet w Białymstoku.  

- Bieganie to nie tylko ruch, ale tak naprawdę zdrowie, a to jest najprostsza forma uprawiania sportu, bo nie wymaga niczego. Nawet w butach, w których chodzimy na co dzień, można parę kilometrów przebiec. Zachęcam wszystkich. Jak się biega, wytwarzają się endorfiny i później człowiek jest szczęśliwy. Po osobach trenujących dzisiaj widać zmęczenie, ale przede wszystkim zadowolenie. Na pewno warto! – mówi Wojciech Pilichowski, zastępca Kanclerza UwB, który także trenuje w UwB Team. 

Kolejny trening już 4 lutego o godz. 13.00 w hali sportowej przy ul. Świerkowej – dołącz!

Uniwersytet w Białymstoku został oficjalnym partnerem Fundacji „Białystok Biega”, organizatora 5. Półmaratonu PKO Białystok i CityRun 5k, które odbędą się 14 maja 2017 roku.