Piknik na finał Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Data wydarzenia 27-05-2019

W sobotę 25 maja na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się Rodzinny Piknik Naukowy, podsumowujący tegoroczny XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Białymstoku.

Zebraną publiczność przywitała prof. Izabela Święcicka, prorektor do spraw nauki UwB i jednocześnie przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Festiwalu, a Piknik uroczyście otworzył prezydent Białegostoku - Tadeusz Truskolaski.

- Cieszę się, że współpraca uczelni z miastem jest coraz lepsza – powiedział i podkreślił, że sam pełni funkcję nie tylko prezydenta, ale także od ponad 30 lat pracownika naukowego.

Prezydent zwiedził przygotowane przez podlaskie uczelnie stoiska, a zaraz po nim tłumnie zaglądali na nie inni goście.

A było w czym wybierać! Organizatorzy przyszykowali ponad 60 różnych mniejszych i większych atrakcji, od pokazów doświadczeń naukowych, po gry i zabawy dla najmłodszych, porady kosmetyczne czy zdrowotne. Przez lunetę ustawioną przed budynkiem było można podziwiać słońce, w mini zoo obcować z wielkimi owadami i gadami, zagrać w karty z postaciami z Hobbita, a na deser spróbować bezglutenowych gofrów.

Powodzeniem cieszyła się strefa VR, gdzie po założeniu specjalnych okularów  trafialiśmy w kosmos lub w świat… dinozaurów. Wielki aplauz wzbudził też koncert studentów Uniwersytetu Muzycznego, którzy tuż przed zakończeniem imprezy zagrali standardy współczesnej muzyki.

Rodzinny Piknik Naukowy zakończył tegoroczny Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Organizatorzy jeszcze dokładnie nie podsumowali wszystkich imprez, ale według wstępnych szacunków wzięło w nich udział co najmniej kilkanaście tysięcy osób.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.