Piotr Tomaszuk z mistrzowską prelekcją na UwB

Kolegium Literaturoznawstwa oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na kolejne spotkanie w cyklu „Prelekcje Mistrzów”.  Jego gościem będzie wybitny reżyser, twórca i dyrektor Teatru Wierszalin - Piotr Tomaszuk. Temat jego prelekcji - "Mój Mickiewicz". Spotkanie poprowadzą Krzysztof Korotkich i Konrad Szczebiot.

Piotr Tomaszuk urodził się w 1961 r. w Białymstoku. Jest reżyserem, autorem scenariuszy teatralnych, założycielem działającego w Supraślu od 1991 roku Teatru Wierszalin.

Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Reżyserii Teatru Lalek na zamiejscowym Wydziale Sztuki Lalkarskiej AT w Białymstoku.

Jest m.in. laureatem nagrody im. Konrada Swinarskiego przyznanej przez redakcję miesięcznika Teatr (1993), nagrody im. Leona Schillera (1995), nagrody Krytyków Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, a także dwukrotnym laureatem Fringe First w Edynburgu. W czerwcu 2006 został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Spotkanie w ramach „Prelekcji Mistrzów” odbędzie się 11 maja 2021 r. (wtorek) o godz. 17.00 w formule online.


Link do spotkania: https://www.facebook.com/events/914...


 


Źródło: https://wierszalin.pl, https://www.wikipedia.org