Rusza rekrutacja do programu "Legia Akademicka"

Data wydarzenia 27-11-2017

Szanowni Państwo,

Nasza uczelnia już po raz drugi bierze udział w projekcie „Legia Akademicka”, który skierowany jest do studentów chcących odbyć szkolenie wojskowe. Jest to niezwykła okazja do realizacji własnych pasji i szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji zwłaszcza, że w roku bieżącym podczas programu Legia Akademicka poszukiwani będą studenci związani z obszarem cyber i IT: cyberbezpieczeństwa, informatyki, teleinformatyki, matematyki, kryptologii. Legia Akademicka to ogromna szansa na rozwiniecie swoich umiejętności i kompetencji. Program pozwoli na poznanie nowych technologii, ciekawych ludzi, sprawdzenie własnych możliwości.

Uruchamiany rekrutację do programu „Legia Akademicka” na naszej Uczelni. Studenci zainteresowani udziałem proszeni są o zgłoszenie swego udziału po przez system USOS, gdzie znajduje się odrębna zakładka. Wszelkich informacji na temat programu udzielą Wydziałowi koordynatorzy „Legii Akademickiej” na spotkaniach zorganizowanych na poszczególnych Wydziałach. Rekrutacja potrwa do dnia 21 marca. Wszyscy zakwalifikowani  studenci otrzymają następnie informację kiedy i gdzie rozpoczną się zajęcia teoretyczne.

W tegorocznej edycji dzięki współpracy z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym zorganizowany będzie pokaz sprzętu wojskowego między innymi: broni, środków łączności, wyposażenia żołnierskiego, z którego przyszli kandydaci będą korzystać podczas zajęć praktycznych.

Z programu wyłączeni są obcokrajowcy oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. 


Serdecznie zapraszamy studentów UwB do udziału w projekcie!

Rejestrujemy się przez system USOS UwB*


Ulotka do pobrania 

Wniosek o powołanie do odbycia przeszkolenia wojskowego w ramach projektu pilotażowego edukacji wojskowej studentów „Legia Akademicka” (do pobrania w pliku Word).

*
 W USOS UwB klikamy "Dla studentów", "Rejestracja", "Rejestracja do Legii Akademickiej".


 


Więcej informacji udziela dr Artur Konopacki - Pełnomocnik rektora ds. Legii Akademickiej na UwB - a.konopacki@uwb.edu.pl