Rusza Uniwersyteckie Centrum Podcastów „Na końcu świata”

Uniwersyteckie Centrum Podcastów „Na końcu świata” to nowa inicjatywa Uniwersytetu w Białymstoku. W formie podcastów i videocastów chcemy mówić o rzeczach ważnych, które dzieję się na Uczelni, w świecie nauki, wokół nas. Chcemy pokazywać, co ważnego robimy, badamy, odkrywamy. Chcemy wrócić do zapomnianej dzisiaj sztuki - objaśniania rzeczywistości, w świecie fake newsów, manipulacji i szumu informacyjnego.

Uniwersyteckie Centrum Podcastów to przestrzeń, którą oddajemy naszym wydziałom, kołom naukowym i tym wszystkim, którym się jeszcze „chce chcieć”. Chcemy, by powstawały kolejne podcasty i toczyły się mądre rozmowy, nie tylko Polaków – mówi Dorota Sawicka, pomysłodawczyni Uniwersyteckiego Centrum Podcastów.

Dlaczego na końcu świata? Bo koniec jest zawsze początkiem… Bo jak mawia Rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. Robert Ciborowski Koniec świata jest tam, gdzie kończą się nasze oczekiwania, których nie możemy zrealizować. A Uniwersytet w Białymstoku to jedno z najlepszych miejsc, żeby tam być.

Jesteśmy. Realizujemy.


Swój podcast realizuje już Instytut Socjologii UwB – „Z pewnością”. Z pewnością socjologiczną na świat spoglądać będą dr Katarzyna Sztop-Rutkowska i dr Maciej Białous.

„Nowa ekonomia – okiem młodego naukowca” to projekt przygotowywany przez Wydział Ekonomii i Finansów.

To początek…