Spektakl „Władcy” w UCK

Data wydarzenia 11-10-2016

15 i 16 października zapraszamy do Uniwersyteckiego Centrum Kultury na najnowszy spektakl Teatru Latarnia i Teatru Klepisko - "Władcy".

„Władcy”, to opowieść złożona z siedmiu rozdziałów inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Każda z części to wyspa na rzece historii, każdą rządzi inny władca, każda opowiada o innym wydarzeniu z tragicznych dziejów Europy. Zawsze występują dwie strony: kat i ofiara.  

Punktem wyjścia do napisania scenariusza była powieść Williama Goldinga „Władca much”. Autorzy podejmują w spektaklu refleksję tym czym jest ludobójstwo, dlaczego się zdarza tak często. Czy teatr może nam pomóc w zrozumieniu mechanizmów kolonizacji, konfliktów etnicznych, zamachów terrorystycznych? Z pewnością warto obejrzeć, pomyśleć, podzielić się własnymi spostrzeżeniami.

Spektakl przeznaczony dla widzów pełnoletnich. Czas trwania to ok. 2,5 h. Sztuka grana będzie 15 i 16 października 2016, o godz. 18:00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury (ul. Ciołkowskiego 1, Białystok). Odbiór wejściówek na miejscu od godziny 17:00). Rezerwacje pod adresem naklepisku@gmail.com

Koncepcja i reżyseria spektaklu: Mateusz Tymura
Autorka dramatu: Magdalena Wleklik
Partnerzy:
Uniwersyteckie Centrum Kultury
Uniwersytet w Białymstoku