Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych zaprasza spotkanie online dotyczące testu IELTS

Data wydarzenia 26-03-2021

W piątek, 26 marca 2021r. odbędzie się spotkanie online dotyczące testu IELTS. Mogą wziąć w nim udział studenci, doktoranci, pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku oraz wszyscy zainteresowani.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 13. Informacje dotyczące testu IELTS przedstawi Bartosz Brzoza. Odpowie również na pytania uczestników spotkania.

IELTS (International English Language Testing System) organizowany przez British Council to najpopularniejszy na świecie test sprawdzający poziom znajomości języka angielskiego. IELTS test jest akceptowany przez ponad 10 tys. organizacji ( to m.in. szkoły, uczelnie, instytucje rządowe, międzynarodowe firmy) w ponad 140 krajach, w tym w Polsce.

Ponadto, test IELTS:

  • jest uznawany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i zwalnia np. z egzaminu doktorskiego z nowożytnego języka obcego,
  • jest umieszczony na liście certyfikatów uznawanych w ramach postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej (Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2009 r. w sprawie sposobu przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej, 
  • stanowi potwierdzenie kwalifikacji do nauczania języków obcych wg Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli,
  • jest uznawany jako podstawę przyznawania punktów w ramach międzynarodowych programów studenckich, takich jak Erasmus+.  

Wykład będzie transmitowany za posred Zoom:
https://BritishCouncil.zoom.us/j/88403469006  

Passcode: 295525