UCK: premiera monodramu „PustoStan”

Data wydarzenia 07-12-2018

Uniwersyteckie Centrum Kultury i Stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku Rafał Pietrzak zapraszają we wtorek, 11 grudnia, o godzinie 19.00 na premierę monodramu „PustoStan”. Wstęp wolny.  

Co to jest domność? Co to jest dom, a co to takiego domność? Dom prowadzi nas do naszej domności, a my z domnością naszą idziemy w kierunku domu. Domność z domu wyrasta, a nowy dom na domności rośnie... Jak owoc i ziarno. Domność to wszystko, co chcemy pamiętać i o czym chcemy zapomnieć, kiedy wspominamy dom. To wszystko, za czym tęsknimy i to, co sukcesywnie wymazujemy z pamięci - kiedy słyszymy „dom”. Domność to nasz bagaż domu... To jest też to, co z domu wynosimy i do własnego domu zabieramy, ale i też to, co zdecydowanie przed drzwiami własnego domu zostawiamy. W konsekwencji, domność to również nasz potencjał stwarzania domu, umiejętność. To na fundamentach naszej domności budujemy swoje domy, nie z cementu. Na tym gruncie, w gruncie rzeczy.


Teaser na Facebooku.


Specjalne podziękowania dla Podopiecznych Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos w Białymstoku: Uli, Krzyśka, Józefa, Marka, a także dla Łukasza S. pana Jacka i pani Renaty K. - za opowieści.

Oprawa muzyczno-dźwiękowa: Michał Chrzanowski
Didgeridu: Łukasz Smoluch, Dariusz Lecz
Przestrzeń i lalki: Aleksandra Miska
Marionetka: Mateusz Tymura
Projekcja: Wojciech Żukowski

Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet w Białymstoku / Uniwersyteckie Centrum Kultury.

Spektakl zrealizowany dzięki Stypendium Artystycznemu Prezydenta Miasta Białegostoku „Młodzi Twórcy”.

Wydarzenie można udostępnić na Facebooku.