UCK zaprasza na spektakl finałowy projektu Brave Kids

Data wydarzenia 28-06-2017
Uniwersyteckie Centrum Kultury zaprasza na finałowy spektakl Brave Kids Białystok. 30 czerwca, w piątek, o godz. 18.00 na scenie  w kampusie UwB (ul. Ciołkowskiego 1) wystąpią dzieci z Gruzji, Słowacji, Litwy i Polski. 

Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami. Łączą je za to chęć wspólnego tworzenia, otwartość na drugiego człowieka i niebywała umiejętność przełamywania barier i ograniczeń świata dorosłych. Znaczącym aspektem Brave Kids jest zaangażowanie lokalnej społeczności – dzieci uczestniczace w projekcie mieszkają w domach lokalnych rodzin. Dla rodzin goszczących Brave Kids to wyjątkowa bliskość często zupełnie  odmiennego świata, a także lekcja szczodrości, cierpliwości i niejednokrotnie przyjaźń na całe życie.

Wielkim finałem Brave Kids jest wspólnie przygotowany spektakl, będący barwnym kolażem  kultur i tradycji. Dzieciaki udowadniają, że w ciągu kilku tygodni, dzieląc się swoim doświadczeniem i umiejętnościami, potrafią przygotować pokaz będący symbolem pokoju, przyjaźni i głosu dzieci. 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod numerem: 505-129-281.

Organizatorami Brave Kids w Białymstoku są: Brave Kids oraz Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Teatr Narwal, Uniwersyteckie Centrum Kultury jest partnerem tego przedsięwzięcia.