UCK zaprasza na spektakl kanadyjskiego Teatru Selfconscious - wstęp wolny!

Data wydarzenia 26-06-2017
Uniwersyteckie Centrum Kultury i Selfconscious Theatre zapraszają w sobotę, 15 lipca, o godzinie 18.00 na spektakl "We Keep Coming Back" oraz spotkanie z jego Twórcami. Wstęp wolny.
Kanadyjski Teatr Selfconscious, który gościł w Polsce w 2016 r. i odniósł wielki sukces na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, teraz powraca ze sztuką „We Keep Coming Back". Tym razem trasa obejmuje pięć miast: Kraków, Lublin, Warszawę, Wrocław i Białystok. Stworzony przez międzynarodowy zespół artystów spektakl „We Keep Coming Back" opowiada prawdziwą historię pierwszej podróży Michaela Rubenfelda oraz jego matki Mary Berchard do Polski, gdzie towarzyszy im Katka Reszke (badaczka kultury polsko-żydowskiej, dokumentalistka i autorka książki „Powrót Żyda"). Decydując się na tę podróż Michael ma nadzieję, że zmierzenie się z bolesną historią jego przodków – ocalonych z Holokaustu pomoże jemu i jego matce zbliżyć się do siebie i odbudować rodzinne relacje. Historia przybiera niespodziewany obrót, kiedy Michael i Mary zaczynają poznawać Polaków, którzy tak samo jak oni poszukują utraconych wątków tożsamości oraz odkrywają odradzający się świat kultury żydowskiej w Polsce.

Spektakl „We Keep Coming Back" prezentowany jest w niebanalnej multimedialnej oprawie, w której wykorzystano materiały audiowizualne, nagrania archiwalne oraz muzykę na żywo. Występują Michael Rubenfeld, jego matka Mary Berchard oraz Katka Reszke. Po spektaklu odbędzie się dyskusja z udziałem twórców.

Twórcy: Michael Rubenfeld, Sarah Garton Stanley, Katka Reszke, Mary Berchard
Reżyseria: Sarah Garton Stanley
Scenografia: Trevor Schwellnus
Dźwięk: Lyon Smith
Producent wykonawczy: Kalina Janik
Wideo: Katka Reszke
Produkcja: Michael Rubenfeld, Marta Szarzyńska