Wystawa fotografii przyrodniczej naszych pracowników w białostockim Alfa Centrum - zapraszamy!

Data wydarzenia 30-05-2017

Od 30 maja na terenie centrum handlowego Alfa Centrum przy ul. Świetojańskiej w Białymstoku oglądać można drugą już (w tym miejscu) wystawę Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego. Tym razem jest to autorska wystawa fotografii prof. Marka Konarzewskiego z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku i dr Janusza Kupryjanowicza z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy, zatytułowana "Puszcza za naszym progiem". Zdjęcia ukazują bogactwo i różnorodność przyrody Puszczy Knyszyńskiej. Organizatorami wystawy są: Uniwersytet w Białymstoku (Dział Promocji), Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze i Alfa Centrum.

Jak mówią o wystawie autorzy: - Obok Warszawy, Białystok jest jedynym dużym polskim miastem bezpośrednio sąsiadującym z puszczą. Ów bardzo wyjątkowy kompleks leśny - Puszcza Knyszyńska rozciąga się na obszarze ponad 1000 km2 i wśród lasów nizinnych nie ma sobie równych pod względem zróżnicowania rzeźby terenu, rozmaitości siedlisk oraz bogactwa roślin i zwierząt. Znajdziemy tu strumienie o górskim wręcz charakterze, lecz również bagienne mateczniki, jakby żywcem wyjęte z mickiewiczowskich strof „Pana Tadeusza” i żubry kojarzone z Puszczą Białowieską. A wszystko to w odległości do 40 km od cen-trum Białegostoku!

Wystawa jest częścią naszego projektu dokumentującego przyrodnicze bogactwo Puszczy Knyszyńskiej. Mamy nadzieję, że prezentowane zdjęcia zachęcą do zapoznania się z tym niezwykłym i nie do końca odkrytym skarbem przyrody Podlasia.

Zobacz niektóre zdjęcia z wystawy oraz z jej montażu w Alfa Centrum: http://www.uwb.edu.pl/wystawa-puszcza-za-naszym-progiem

Wystawę „Puszcza za naszym progiem”  można oglądać od 30 maja do 19 czerwca w Alfa Centrum, w pasażu naprzeciwko wejścia od ulicy Świętojańskiej. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.