28.12.2015 www.forumakademickie.pl  

Władze Grodzieńskiego Uniwersytetu Państwowego z wizytą na UwB

21 i 22 grudnia na Uniwersytecie w Białymstoku gościli rektorzy i dziekani Grodzieńskiego Uniwersytetu Państwowego im. Janki Kupały, z prof. Andrzejem Korolem, rektorem tej uczelni, na czele.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  

https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2015/12/28/3262/wladze-grodzienskiego-uniwersytetu-panstwowego-z-wizyta-na-uwb/


22.12.2015 poranny.pl

Grodzieński Uniwersytet Państwowy i Uniwersytet w Białymstoku mają nową umowę o współpracy

Uniwersytet w Białymstoku podpisał kolejną już umowę o współpracy z Grodzieńskim Uniwersytetem Państwowym. Władze białoruskiej uczelni na czele z rektorem prof. Andrzejem Korolem właśnie zakończyły wizytę w naszym mieście. Goście z Grodna mieli okazję obejrzeć nowy kampus UwB oraz zapoznać się z możliwościami w zakresie badań, jakie daje nowa infrastruktura.
Treść w serwisie poranny.pl              

http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9221310,grodzienski-uniwersytet-panstwowy-i-uniwersytet-w-bialymstoku-maja-nowa-umowe-o-wspolpracy-zdjecia,id,t.html


22.12.2015 wrotapodlasia.pl

Władze Grodzieńskiego Uniwersytetu Państwowego z wizytą na UwB

21 i 22 grudnia na Uniwersytecie w Białymstoku gościli rektorzy i dziekani Grodzieńskiego Uniwersytetu Państwowego im. Janki Kupały, z prof. Andrzejem Korolem, rektorem tej uczelni, na czele.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/wladze-grodzienskiego-uniwersytetu-panstwowego-z-wizyta-na-uwb.html


22.12.2015 bialystok.gazeta.pl

Biolodzy zapraszają na "Spotkania z florą"

Botanicy z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku postanowili urozmaicić i uprzyjemnić miłośnikom przyrody szary i często przygnębiający w naszym klimacie okres zimowy. W oczekiwaniu na kolejną wiosnę proponują cykl wykładów i warsztatów z zakresu szeroko pojętej botaniki pod hasłem "Spotkania z florą".

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19382269,biolodzy-zapraszaja-na-spotkania-z-flora.html


21.12.15 wspolczesna.pl

Charity Challenge. Akcja studentów Wydziału Prawa UwB

#CharityChallenge to świąteczna zabawa, którą wymyślili studenci Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Nie jest to zwykła akcja pomocowa, jakich wiele przed świętami.

Treść w serwisie wspolczesna.pl

http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/bialystok/art/9216051,charity-challenge-akcja-studentow-wydzialu-prawa-uwb,id,t.html


21.12.2015 wrotapodlasia.pl

Biolodzy z UwB zapraszają na „Spotkania z florą”

Botanicy z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku postanowili urozmaicić i uprzyjemnić miłośnikom przyrody szary i często przygnębiający w naszym klimacie okres zimowy. W oczekiwaniu na kolejną wiosnę proponują cykl wykładów i warsztatów z zakresu szeroko pojętej botaniki pod hasłem „Spotkania z florą”.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/biolodzy-zapraszaja-na-spotkania-z-flora.html


20.12.2015 poranny.pl
Mariusz Szum dostał laptopa od wolontariuszek Fundacji "Mam marzenie"
Mariusz Szum, choć ma dopiero 9 lat, poznał czym jest ból. Ma za sobą 11 operacji. Wolontariuszki z Fundacji „Mam marzenie” przekazały mu upragnionego laptopa. Z wypiekami na twarzy czekał na rozpakowanie prezentu. Turniej dla chłopca zorganizowali wolontariusze z Koła Naukowego Prawa Sportowego Uniwersytetu w Białymstoku oraz Fundacji „Mam marzenie”.
Treść w serwisie poranny.pl              
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9212440,mariusz-szum-dostal-laptopa-od-wolontariuszek-fundacji-mam-marzenie,id,t.html


20.12.2015 radio.bialystok.pl
Podlaskie legendy pomogą w nauce języka polskiego
Chodzi o to, by pokazać uroki polszczyzny poprzez odkrywanie podlaskich legend.
Fundacja Okno na Wschód we współpracy z pracownikami naukowymi Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku przygotowała książkę "Podlaskie opowieści i legendy dla obcokrajowców".
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/129612


19.12.2015 bialystok.tvp.pl
Charytatywny turniej piłki nożnej
Niecodzienny turniej piłki nożnej - już po raz trzeci - zorganizowali studenci Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W hali przy ulicy Świerkowej spotkali się pracownicy naukowi białostockich uczelni, drużyna hip-hopu i drużyna dziewcząt klubu Helios Białystok. Zbierali pieniądze dla chorego Mariusza - podopiecznego Fundacji Mam Marzenie.
Tekst w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/23243038/charytatywny-turniej-pilki-noznej


18.12.2015 bialystok.tvp.pl
Olimpiada Wiedzy o Mediach
Trzydziestu dwóch uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego rywalizowało dziś w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Fascynacja światem mediów i dobre wyniki na olimpiadzie mogą się opłacić. Do wygrania są bowiem indeksy na kierunkach dziennikarskich i kulturoznawstwie, oraz staże w redakcjach.
Tekst w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/23225540/olimpiada-wiedzy-o-mediach


17.12.2015 radio.bialystok.pl

Cyfrowe Podlasie – dr. Krzysztof Gawryluk i dr Cezary Walczyk z Wydziału Fizyki UwB

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/cyfrowepodlasie/index/id/129525


17.12.2015 bialystok.tvp.pl
Studenckie wsparcie
Okres przedświąteczny to czas inicjatyw społecznych i akcji charytatywnych. Pomagają wszyscy - organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, urzędy, fundacje. W szczególny sposób pomagają też białostoccy studenci. Ci z Uniwersytetu w Białymstoku zorganizowali akcję - charity challenge - wyzwanie na pomaganie. W ten sposób chcą zaangażować w pomoc osobom potrzebującym całe społeczności studenckie.
Tekst w serwisie bialystok.tvp.pl
http://bialystok.tvp.pl/23209584/studenckie-wsparcie


16.12.2015 poranny.pl
Mariusz jak Ronaldo. Pomóż spełnić marzenie
Czy marzenie Mariusza się spełni, okaże się już w najbliższą sobotę. O godz. 15 w hali sportowej UwB przy ul. Świerkowej 20 A rozegrany zostanie III Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Zagrają w nim: naukowcy z UwB, studenci z Politechniki Białostockiej, białostoccy sportowcy, piłkarki AZS, aktorzy białostockich scen oraz gwiazdy disco polo. Organizują go Fundacja Mam Marzenie oraz Koło Naukowe Prawa Sportowego Wydziału Prawa UwB.
Treść w serwisie poranny.pl              
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9194030,mariusz-jak-ronaldo-pomoz-spelnic-marzenie,id,t.html


16.12.2015 Gazeta Wyborcza Białystok

Podlaskie legendy dla obcokrajowców

Ukazała się książka „Podlaskie opowieści i legendy dla obcokrajowców”, napisana z myślą o cudzoziemcach z Podlasia, którzy znają już język polski, ale chcieliby doskonalić umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz gramatykę.

Pełna treść w wydaniu Gazety Wyborczej Białystok z 16.12.2015, str. 2


15.12.2015 www.forumakademickie.pl  

Statuetka TOPBuilder 2016 dla kampusu UwB

Kampus Uniwersytetu w Białymstoku został doceniony przez kapitułę konkursu TOPBuilder 2016 organizowanego przez miesięcznik Builder. Statuetkę odebrali projektanci miasteczka akademickiego – prof. Marek Budzyński wraz z zespołem. Uroczysta gala odbyła się 10 grudnia 2015 roku w Warszawie.

Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  

https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2015/12/15/3229/statuetka-topbuilder-2016-dla-kampusu-uwb/


 12.12.2015 wrotapodlasia.pl

Kampus Uniwersytetu w Białymstoku ze statuetką TOPBuilder 2016

Kampus Uniwersytetu w Białymstoku został doceniony przez kapitułę konkursu TOPBuilder 2016 organizowanego przez miesięcznik Builder. Statuetkę odebrali projektanci miasteczka akademickiego - prof. Marek Budzyński wraz z zespołem. Uroczysta gala odbyła się 10 grudnia 2015 roku w Warszawie.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/a_to_ciekawe/kampus-uniwersytetu-w-bialymstoku-ze-statuetka-topbuilder-2016.html


1112.2015 radio.bialystok.pl

Kampus nagrodzony w konkursie TOPBuilder 2016

Kampus Uniwersytetu w Białymstoku został doceniony przez kapitułę konkursu TOPBuilder 2016 organizowanego przez miesięcznik Builder. Statuetkę odebrali projektanci miasteczka akademickiego - prof. Marek Budzyński wraz z zespołem.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/129362


10.11.2015 bialystokonline.pl

Akademia Maturzysty. Można zapisywać się na bezpłatne zajęcia

Trwa rekrutacja do tegorocznej, trzeciej już edycji Akademii Maturzysty. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w darmowych zajęciach z literatury i języka polskiego, które mają pomóc im w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/akademia-maturzysty-mozna-zapisywac-sie-na-bezplatne-zajecia,artykul,88718,6,1.html


9.12.2015 bialystok.gazeta.pl

Akademia Maturzysty. Bezpłatne zajęcia z literatury i języka polskiego na UwB

Klub Humanistów działający przy Instytucie Filologii Polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku rozpoczął rekrutację do tegorocznej Akademii Maturzysty. Na uczniów szkół ponadgimnazjalnych czekają bezpłatne zajęcia z literatury i języka polskiego, przygotowujące do zbliżającej się matury.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19318914,akademia-maturzysty-bezplatne-zajecia-z-literatury-i-jezyka.html


9.12.2015 wrotapodlasia.pl

Akademia Maturzysty. Bezpłatne zajęcia z literatury i języka polskiego na UwB

Klub Humanistów działający przy Instytucie Filologii Polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku rozpoczął rekrutację do tegorocznej Akademii Maturzysty. Na uczniów szkół ponadgimnazjalnych czekają bezpłatne zajęcia z literatury i języka polskiego, przygotowujące do zbliżającej się matury.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/akademia-maturzysty-bezplatne-zajecia-z-literatury-i-jezyka-polskiego-na-uwb.html


8.12.2015 bialystok.gazeta.pl

Choinka Darczyńców: Czas na pierwszy dzwonek dla Uniwersytetu w Białymstoku!

To jest drugi dzień (8.12) z "Choinką Darczyńców", a już zawieszamy na niej pierwszy dzwonek, warty 1000 zł. To dar od Uniwersytetu w Białymstoku, który tak jak inne instytucje, firmy i osoby prywatne zdecydował się pomóc za naszym pośrednictwem małemu Szymkowi choremu na białaczkę i jego rodzeństwu, by dzieciaki mogły się cieszyć wymarzonym pokojem.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19311227,choinka-darczyncow-czas-na-pierwszy-dzwonek-dla-uniwersytetu.html


7.12.2015 bialystok.gazeta.pl

Podlasie nasze i wasze. Legendy pomogą w nauce polskiego

Niezwykłą książkę do nauki języka polskiego przeznaczoną przede wszystkim dla dzieci z rodzin cudzoziemskich przygotowała Fundacja Okno na Wschód we współpracy z pracownikami naukowymi Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Publikacja "Podlaskie opowieści i legendy dla obcokrajowców" została wydana w ramach projektu "Podlasie nasze i wasze".

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19304425,podlasie-nasze-i-wasze-legendy-pomoga-w-nauce-polskiego.html


5.12.2015 wiadomosci.onet.pl

Podlaskie legendy pomogą w nauce polskiego

Niezwykłą książkę do nauki języka polskiego przeznaczoną przede wszystkim dla dzieci z rodzin cudzoziemskich przygotowała Fundacja Okno na Wschód we współpracy z pracownikami naukowymi Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Publikacja "Podlaskie opowieści i legendy dla obcokrajowców" została wydana w ramach projektu "Podlasie nasze i wasze".

Treść w serwisie wiadomosci.onet.pl

http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/podlaskie-legendy-pomoga-w-nauce-polskiego/p2d6vq


5.12.2015 radio.bialystok.pl

Studencka Akcja Karmnik

W tej akcji wezmą udział przede wszystkim białostoccy studenci, ale pomóc może każdy.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/129184


4.12.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Sławomir Oliwniak

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/129167


4.12.2015 bialystok.tvp.pl

Niezwykła książka do nauki języka polskiego

Promocja województwa podlaskiego, promocja języka polskiego, a do tego nauka połączona z dobrą zabawą. Te wszystkie elementy znajdziemy w książce „Podlaskie opowieści i legendy dla obcokrajowców”, stworzonej wspólnie przez Uniwersytet w Białymstoku i Fundację Okno na Wschód.

Tekst w serwisie bialystok.tvp.pl

http://bialystok.tvp.pl/22923924/niezwykla-ksiazka-do-nauki-jezyka-polskiego


4.12.2015 wrotapodlasia.pl

Podlaskie legendy pomogą w nauce polskiego

Niezwykłą książkę do nauki języka polskiego przeznaczoną przede wszystkim dla dzieci z rodzin cudzoziemskich przygotowała Fundacja Okno na Wschód we współpracy z pracownikami naukowymi Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Publikacja „Podlaskie opowieści i legendy dla obcokrajowców” została wydana w ramach projektu „Podlasie nasze i wasze”.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/podlaskie-legendy-pomoga-w-nauce-polskiego.html


3.12.2015 radio.bialystok.pl

Cyfrowe Podlasie – dr Anna Rybak z Wydziału Matematyki i Informatyki UwB

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/cyfrowepodlasie/index/id/129128


1.12.15 Gazeta Współczesna

Studenci i absolwenci mogą sprawdzić swoje umiejętności

Biuro Karier UwB  i Wojewódzki Urząd Pracy zapraszają na bezpłatne spotkania.

Pełna treść w wydaniu Gazety Współczesnej z 1.12.2015, str. 5


2.12.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – prof. Marek Konarzewski

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/129103


4.12.2015 bialystok.gazeta.pl

Karmią, badają, obrączkują. Na uniwersytecie rusza kolejna Akcja Karmnik

W sobotę ruszy ogólnopolska Akcja Karmnik. Jak zwykle przyłączą się do niej studenci Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu w Białymstoku, ale pomagać ptakom - a przy okazji sporo się o nich dowiedzieć - może każdy.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19293817,karmia-badaja-obraczkuja-na-uniwersytecie-rusza-kolejna-akcja.html


4.12.2015 wrotapodlasia.pl

Karmią, badają, obrączkują. Na UwB rusza kolejna Akcja Karmnik

W najbliższą sobotę (5.12) ruszy ogólnopolska Akcja Karmnik. Jak zwykle przyłączą się do niej studenci Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu w Białymstoku, ale pomagać ptakom, a przy okazji sporo się o nich dowiedzieć, może każdy.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/karmia-badaja-obraczkuja-na-uwb-rusza-kolejna-akcja-karmnik.html


30.11.2015 naukawpolsce.pap.pl

Dzieci i młodzież w kreatywny sposób nauczą się matematyki na UwB

Centrum, w którym dzieci i młodzież będą uczyć się matematyki w kreatywny sposób, powstało na Uniwersytecie w Białymstoku. Ma to zachęcić uczniów do poznawania "królowej nauk" przez nowe formy nauczania.

Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,407506,bialystok-dzieci-i-mlodziez-w-kreatywny-sposob-naucza-sie-matematyki-na-uwb.html


 

27.11.2015 wrotapodlasia.pl

Matematykę można pokochać

- Matematyka jest bardzo potrzebna w życiu codziennym. Rozwija m.in. nasze zdolności umysłowe w zakresie analizowania czy przewidywania, pobudza wyobraźnię, poprawia logiczne myślenie. Niestety uczniowie często niezbyt ją lubią, a czasami wręcz się jej boją. I to właśnie chcemy zmienić – zapowiada dr Anna Rybak z Wydziału Matematyki i Informatyki UwB, inicjatorka powołania Centrum.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/matematyke-mozna-pokochac.html


 27.11.2015 www.forumakademickie.pl  

Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki na UwB

Na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku rozpoczęło działalność Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki. Chce inspirować uczniów, ale także ich nauczycieli do poznawania „królowej nauk” w nowych, ciekawych formach.

Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  

https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2015/11/27/3187/centrum-kreatywnego-uczenia-sie-matematyki-na-uwb/


26.11.2015 bialystok.gazeta.pl

Czy matematyki można nauczyć się kreatywnie? Można. Na UwB

Na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku rozpoczęło działalność Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki. Chce inspirować uczniów, ale także ich nauczycieli do poznawania "królowej nauk" w nowych, ciekawych formach.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19252273,czy-matematyki-mozna-nauczyc-sie-kreatywnie-mozna-na-uwb.html


 26.11.2015 bialystok.tvp.pl

Kreatywna nauka matematyki

Uniwersytet w Białymstoku otworzył dziś (26.11.) Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki. Celem inicjatywy jest przekazanie w jak najprostszy sposób matematyki, która dla wielu jest nauką niezwykle trudną.

Tekst w serwisie bialystok.tvp.pl

http://bialystok.tvp.pl/22810021/kreatywna-nauka-matematyki


 26.11.2015 radio.bialystok.pl

Na UwB otwarto Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki

Ma inspirować nauczycieli i uczniów do poznawania "królowej nauk" w nowych, ciekawych formach. Taka jest idea Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki, które w czwartek (26.11) otwarto uroczyście na Uniwersytecie w Białymstoku.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/128931


25.11.2015 bialystokonline.pl

Staże i praktyki dla studentów UwB. Wszystko dzięki nowo nawiązanej współpracy

Władze Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku podpisały umowę o współpracy z firmą I360. Dzięki temu białostoccy studenci będą mogli liczyć na staże, szkolenia, a także pracę po zakończeniu nauki.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/staze-i-praktyki-dla-studentow-uwb-wszystko-dzieki-nowo-nawiazanej-wspolpracy,artykul,88445,6,1.html


 25.11.2015 wrotapodlasia.pl

Współpraca Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB z firmą I360

Jest konkurs na najlepsze prace magisterskie, będą jeszcze m.in. praktyki i staże. Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku podpisał umowę o współpracy z firmą I360.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/wspolpraca-wydzialu-ekonomii-i-zarzadzania-uwb-z-firma-i360-1.html


 25.11.2015 radio.bialystok.pl

Instytut Biologii Uniwersytetu pomoże studentom znaleźć pracę

Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku będzie pomagał swoim studentom w aktywnym poszukiwaniu pracy.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/128886


 24.11.2015 bialystokonline.pl

Te spotkania mogą pomóc w znalezieniu pracy. Firmy zaprezentują się studentom

Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku pomoże studentom w szukaniu pracy. Przygotował spotkania z podlaskimi pracodawcami.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/te-spotkania-moga-pomoc-w-znalezieniu-pracy-firmy-zaprezentuja-sie-studentom,artykul,88415,10,1.html


 24.11.2015 Kurier Poranny

Spotkania z pracodawcami

Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku chce pomóc swoim studentom w poszukiwaniu pracy. Przygotował cykl spotkań z pracodawcami z branż związanych z biologią i ochroną środowiska.

Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 24.11.2015, str. 6


 23.11.2015 wrotapodlasia.pl

Studenci biologii i ochrony środowiska na rynku pracy

Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku przygotował cykl spotkań z pracodawcami z branż związanych z biologią i ochroną środowiska. W ten sposób uczelnia chce pomóc swoim studentom w aktywnym poszukiwaniu pracy.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/region_i_gospodarka/wiadomosci/gospodarka/studenci-biologii-i-ochrony-srodowiska-na-rynku-pracy.html


 19.11.2015 radio.bialystok.pl

Cyfrowe Podlasie – dr Magdalena El Ghamari z Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/cyfrowepodlasie/index/id/128727


 18.11.2015 Kurier Poranny

Dr Jarosław Matwiejuk z UwB o ułaskawieniu byłego szefa CBA

Prezydent ma nieskrępowane możliwości stosowania prawa łaski. Konstytucja jest bardzo ogólna - mówi dr Jarosław Matwiejuk, konstytucjonalista.
Treść w serwisie poranny.pl  

http://www.poranny.pl/polityka/art/9098794,dr-jaroslaw-matwiejuk-z-uwb-o-ulaskawieniu-bylego-szefa-cba,id,t.html


 17.11.2015 Kurier Poranny

Strach ma skierować świat przeciwko muzułmanom

Paryż stał się europejskim 11 września - mówi prof. Daniel Boćkowski, historyk z UwB. 
Treść w serwisie poranny.pl  

http://www.poranny.pl/polityka/art/9094152,daniel-bockowski-strach-ma-skierowac-swiat-przeciwko-muzulmanom,id,t.html


17.11.2015 bialystok.gazeta.pl

Prawie 2 mln dla naszych naukowców. Granty Narodowego Centrum Nauki

Czworo pracowników i dwie doktorantki Uniwersytetu w Białymstoku otrzymają granty w rozstrzygniętych właśnie konkursach NCN: Opus 9 oraz Preludium 9. Na swoje badania dostaną łącznie ponad 1,8 mln zł.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19204045,prawie-2-mln-dla-naszych-naukowcow-granty-narodowego-centrum.html


17.11.2015 bialystokonline.pl

Białostoccy naukowcy dostaną prawie 2 mln zł na badania

Pracownicy i doktoranci Uniwersytetu w Białymstoku otrzymają granty w rozstrzygniętych konkursach Narodowego Centrum Nauki. Łącznie dostaną prawie 2 mln zł na swoje badania.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/bialostoccy-naukowcy-dostana-prawie-2-mln-zl-na-badania,artykul,88293,6,1.html


17.11.2015 akadera.bialystok.pl

Naukowcy UwB z grantami

Czworo pracowników i dwie doktorantki Uniwersytetu w Białymstoku otrzymają granty. Na swoje badania dostaną łącznie ponad 1,8 mln zł.

Treść w serwisie akadera.bialystok.pl

http://akadera.bialystok.pl/2015/11/17/naukowcy-uwb-z-grantami/


16.11.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – prof. Daniel Boćkowski

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/128619


15.11.2015 polskieradio.pl

Arabistka: celem ISIS nie jest podbój Europy

Cel paryskich zamachów to wzmocnienie europejskiego nacjonalizmu wobec uchodźców. Skłócenie wszystkich ze wszystkimi i zdobycie władzy nad milionami młodych muzułmanów w Europie - wyjaśniała Magdalena el Ghamari.

Treść w serwisie polskieradio.pl

http://www.polskieradio.pl/13/196/Artykul/1544857,Arabistka-celem-ISIS-nie-jest-podboj-Europy


13.11.2015 radio.bialystok.pl

Studentka UwB wyśpiewała Grand Prix w Pradze

Kolejny wokalny sukces studentki Uniwersytetu w Białymstoku. Izabela Szafrańska zdobyła Grand Prix na międzynarodowym festiwalu Złote Talenty w Złotej Pradze.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/128567


13.11.2015 poranny.pl

Izabela Szafrańska, studentka UwB, zdobyła Grand Prix w Pradze

Izabela Szafrańska, studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku, wyśpiewała Grand Prix w Pradze. 
Treść w serwisie poranny.pl              

http://www.poranny.pl/kultura/aktualnosci/art/9083778,izabela-szafranska-sudentka-uwb-zdobyla-grand-prix-w-pradze-zdjecia,id,t.html


13.11.2015 akadera.bialystok.pl

Studentka UwB wyśpiewała Grand Prix w Pradze

Studentka Uniwersytetu w Białymstoku – Izabela Szafrańska – wyśpiewała Grand Prix na międzynarodowym festiwalu Złote Talenty w Pradze.

Treść w serwisie akadera.bialystok.pl

http://akadera.bialystok.pl/2015/11/13/studentka-uwb-wyspiewala-grand-prix-w-pradze/


6.11.2015 bialystok.tvp.pl

Problem migracji głównym tematem międzynarodowej konferencji

Kilkudziesięciu specjalistów z zakresu nauk politycznych, bezpieczeństwa i obronności przez dwa dni rozmawiało o sytuacji na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce. Po raz pierwszy białostocki uniwersytet był gospodarzem międzynarodowej konferencji dotyczącej najbardziej niestabilnych regionów współczesnego świata.

Tekst w serwisie bialystok.tvp.pl

http://bialystok.tvp.pl/22526540/problem-migracji-glownym-tematem-miedzynarodowej-konferencji


6.11.2015 www.forumakademickie.pl  

Obsługa celna, giełda, PR – nowe kursy w ofercie Uniwersytetu Otwartego UwB

„Celna i spedycyjna obsługa międzynarodowego obrotu towarowego”, „Podstawy rachunkowości” czy „Współpraca w grupie” – to tylko niektóre z kilkunastu nowości, jakie pojawiły się w ofercie Uniwersytetu Otwartego UwB.

Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  

https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2015/11/6/3121/obsluga-celna-gielda-pr-nowe-kursy-w-ofercie-uniwersytetu-otwartego-uwb/


 6.11.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Magdalena El Ghamari

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/128368


 5.11.2015 radio.bialystok.pl

Cyfrowe Podlasie – dr hab. Zbigniew Hasiewicz i dr hab. Marek Nikołajuk z Wydziału Fizyki UwB

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/cyfrowepodlasie/index/id/128360


 5.11.2015 Kurier Poranny

Bliższe relacje z PiS mogą być dla ludowców pocałunkiem śmierci

Maciej Białous, politolog z Uniwersytetu w Białymstoku mówi o teoretycznej koalicji PiS - PSL na sejmiku województwa podlaskiego

Treść w serwisie poranny.pl  

http://www.poranny.pl/polityka/art/9058541,maciej-bialous-blizsze-relacje-z-pis-moga-byc-dla-ludowcow-pocalunkiem-smierci,id,t.html


5.11.2015 www.forumakademickie.pl  

UwB ma już 6 uprawnień habilitacyjnych

Wydział Fizyki UwB uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk fizycznych w dyscyplinie fizyka. Przyznała je Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów.

Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  

https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2015/11/5/3113/uwb-ma-juz-6-uprawnien-habilitacyjnych/


5.11.2015 wrotapodlasia.pl

Białostoczanie wyśpiewali Grand Prix na festiwalu Złote Talenty w Pradze

Izabela Szafrańska, studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku, wspólnie z akompaniującym jej gitarzystą Pawłem Sokołowskim zdobyła Grand Prix na międzynarodowym festiwalu Złote Talenty w Złotej Pradze, w kategorii duetów i triów.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/a_to_ciekawe/bialostoczanie-wyspiewali-grand-prix-na-festiwalu-zlote-talenty-w-pradze.html


5.11.2015 wrotapodlasia.pl

Obsługa celna, giełda, PR – nowe kursy w ofercie Uniwersytetu Otwartego UwB

„Celna i spedycyjna obsługa międzynarodowego obrotu towarowego”, „Podstawy rachunkowości” czy „Współpraca w grupie” – to tylko niektóre z kilkunastu nowości, jakie pojawiły się w ofercie Uniwersytetu Otwartego UwB.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/obsluga-celna-gielda-pr--nowe-kursy-w-ofercie-uniwersytetu-otwartego-uwb.html


5.11.2015 bialystok.gazeta.pl

Obsługa celna, giełda, PR - nowe kursy w ofercie Uniwersytetu Otwartego

"Celna i spedycyjna obsługa międzynarodowego obrotu towarowego", "Podstawy rachunkowości" czy "Współpraca w grupie" - to tylko niektóre z kilkunastu nowości, jakie pojawiły się w ofercie Uniwersytetu Otwartego UwB.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19143212,obsluga-celna-gielda-pr-nowe-kursy-w-ofercie-uniwersytetu.html


5.11.2015 bialystokonline.pl

Nowe kursy w ofercie Uniwersytetu Otwartego UwB

W ofercie Uniwersytetu Otwartego pojawiło się sporo nowości. Można będzie nauczyć się m.in. podstaw rachunkowości i współpracy w grupie.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/nowe-kursy-w-ofercie-uniwersytetu-otwartego-uwb,artykul,88096,6,1.html


4.11.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – Prof. Robert Ciborowski

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/128323


4.11.2015 bialystokonline.pl

Wydział Fizyki UwB uzyskał uprawnienia habilitacyjne

Na Wydziale Fizyki będą nadawane stopnie doktora habilitowanego nauk fizycznych w dyscyplinie fizyka. W sumie Uniwersytet w Białymstoku ma już kilka takich uprawnień.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/wydzial-fizyki-uwb-uzyskal-uprawnienia-habilitacyjne,artykul,88064,6,1.html


3.11.2015 poranny.pl

Uniwersytet w Białymstoku ma już sześć uprawnień habilitacyjnych

Wydział Fizyki UwB uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk fizycznych w dyscyplinie fizyka. Przyznała je Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów. 
Treść w serwisie poranny.pl              

http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9055264,uniwersytet-w-bialymstoku-ma-juz-szesc-uprawnien-habilitacyjnych,id,t.html


3.11.2015 akadera.bialystok.pl

Wydział Fizyki UwB może nadawać stopnie doktorów habilitowanych

Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku wzmocnił swoją pozycję naukową i prestiż. Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów przyznała mu uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego.

Treść w serwisie akadera.bialystok.pl

http://akadera.bialystok.pl/2015/11/03/wydzial-fizyki-uwb-moze-nadawac-stopnie-doktorow-habilitowanych/


3.11.2015 naukawpolsce.pap.pl

UwB z uprawnieniami habilitacyjnymi na wydziale fizyki

Wydział fizyki Uniwersytetu w Białymstoku uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk fizycznych w dyscyplinie fizyka. To szóste uprawnienie habilitacyjne uczelni.

Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,407164,bialystok-uwb-z-uprawnieniami-habilitacyjnymi-na-wydziale-fizyki.html


3.11.2015 bialystok.gazeta.pl

Uniwersytet w Białymstoku ma już sześć uprawnień habilitacyjnych

Wydział Fizyki UwB uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk fizycznych w dyscyplinie fizyka. Przyznała je Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19130973,uniwersytet-w-bialymstoku-ma-juz-szesc-uprawnien-habilitacyjnych.html


3.11.2015 wrotapodlasia.pl

Wydział Fizyki UwB uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk fizycznych

Przyznała je Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów. Uprawnienie habilitacyjne jest bardzo ważne, bo wzmacnia pozycję naukową i prestiż jednostki.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/wydzial-fizyki-uwb-uzyskal-uprawnienia-do-nadawania-stopnia-naukowego-doktora-habilitowanego-nauk-fizycznych.html


3.11.2015 radio.bialystok.pl

Wydział Fizyki UwB z uprawnieniami habilitacyjnymi

Uniwersytet w Białymstoku ma już 5 wydziałów z uprawnieniami habilitacyjnymi. Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów przyznała je Wydziałowi Fizyki.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/128288


30.10.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Elżbieta Kużelewska

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/128193


30.10.2015 bialystok.gazeta.pl

Dlaczego głosujemy na synów sławnych ojców

Nasze wybory przy urnie są często zupełnie przypadkowe a demokracja ulega stopniowej arystokratyzacji - ocenia dr Bartosz Kuźniarz, socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku komentując mandaty poselskie dla synów prezydenta Białegostoku i byłego premiera.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19110898,dlaczego-glosujemy-na-synow-slawnych-ojcow-rozmowa.html


29.10.2015 bialystokonline.pl

UwB dołączy do Baltic Sea Region University Network

Uniwersytet w Białymstoku dołączy do międzynarodowej sieci uczelni rejonu Morza Bałtyckiego.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/uwb-dolaczy-do-baltic-sea-region-university-network,artykul,87969,6,1.html


28.10.2015 naukawpolsce.pap.pl

Już sześć polskich uczelni w Baltic Sea Region University Network

Sześć polskich uczelni należy do międzynarodowej sieci uczelni rejonu Morza Bałtyckiego - Baltic Sea Region University Network. Jako ostatni dołączył do niej Uniwersytet w Białymstoku, który aktywnym członkiem zostanie od stycznia 2016 roku.

Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,407109,juz-szesc-polskich-uczelni-w-baltic-sea-region-university-network.html


28.10.2015 poranny.pl

Ludzie nie lubią, kiedy władza jest arogancka, wywyższa się

Nie żal mi lewicy. Jeśli człowiek czyni głupstwa i dostaje po łapach, to mi go nie żal - mówi prof. Jan Poleszczuk, socjolog z UwB. 
Treść w serwisie poranny.pl  

http://www.poranny.pl/wybory-parlamentarne/art/9038120,jan-poleszczuk-socjolog-z-uwb-ludzie-nie-lubia-kiedy-wladza-jest-arogancka-wywyzsza-sie,id,t.html


28.10.2015 www.forumakademickie.pl  

Wileńska filia UwB ciągle się rozwija

450 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki na Wydziale Ekonomiczno-Informatycznym Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie. Wśród nich jest 36 studentów nowego kierunku – europeistyki I stopnia. To będzie wyjątkowy rok z jeszcze jednego powodu: po raz pierwszy mury wydziału opuszczą absolwenci z tytułem magistra ekonomii.

Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  

https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2015/10/28/3101/wilenska-filia-uwb-ciagle-sie-rozwija/


28.10.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Radosław Poniat

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/128133


28.10.2015 Kurier Poranny

Modliszki nie należy się bać

Od jakiegoś czasu obserwuje się u nas coraz więcej modliszek – mówi dr hab. Marcin Sielezniew z Instytutu Biologii UwB.

Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 28.10.2015, str. 7


27.10.2015 wrotapodlasia.pl

UwB dołączy do Baltic Sea Region University Network

Uniwersytet w Białymstoku został przyjęty do międzynarodowej sieci uczelni rejonu Morza Bałtyckiego. Będzie jej aktywnym członkiem od stycznia 2016 roku.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/uwb-dolaczy-do-baltic-sea-region-university-network.html


27.10.2015 wrotapodlasia.pl

Inauguracja nowego roku akademickiego na Wydziale Ekonomiczno-Informatycznym UwB w Wilnie

450 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki na Wydziale Ekonomiczno-Informatycznym Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie. Wśród nich jest 36 studentów nowego kierunku – europeistyki I stopnia. W tym roku akademickim po raz pierwszy mury wydziału opuszczą absolwenci z tytułem magistra ekonomii.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/inauguracja-nowego-roku-akademic.html


27.10.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Artur Olechno

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/128115


27.10.2015 akadera.bialystok.pl

Sukces białostockiej wokalistki

Izabela Szafrańska z Białegostoku wygrała 51. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie.

Treść w serwisie akadera.bialystok.pl

http://akadera.bialystok.pl/2015/10/27/sukces-bialostockiej-wokalistki/


27.10.2015 wrotapodlasia.pl

Młodzi białostoczanie zajęli I miejsce na 51. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie

Młodzi artyści: Izabela Szafrańska z UwB (wokal) oraz Paweł Sokołowski (gitara) wykonali tam dwa utwory: „Jeż i sójka” (kompozytor – Paweł Sokołowski, tekst – Jan Kondrak) oraz „Dona Dona” (kompozytor – Sholom Secunda, teskt – Aaron Zeitlin).

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/artystyczne-sukcesy-studentki-un.html


26.10.2015 radio.bialystok.pl

Sukces studentki UwB na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie

Sukces studentki kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/128102


26.10.2015 bialystok.gazeta.pl

Studentka z Białegostoku wyśpiewała sobie sukces

Izabela Szafrańska z Uniwersytetu w Białymstoku (wokal) oraz Paweł Sokołowski (gitara) zajęli I miejsce na 51. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19092180,studentka-z-bialegostoku-wyspiewala-sobie-sukces.html


26.10.2015 poranny.pl

Antypisowska kampania nie sprawdziła się

Rozmowa z prof. Danielem Boćkowskim

Treść w serwisie poranny.pl              

http://www.poranny.pl/wybory-parlamentarne/art/9029587,daniel-bockowski-antypisowska-kampania-nie-sprawdzila-sie,id,t.html


24.10.2015 wrotapodlasia.pl

Finał konkursu ”A dlaczego Białystok?”

Czterej studenci Uniwersytetu w Białymstoku: Bartosz Wojtan, Michał Kapica, Kamil Gierejko i Paweł Szorc są zwycięzcami konkursu „A dlaczego Białystok?”. W piątek, 23 października z rąk prezydenta Białegostoku odebrali symboliczne klucze do mieszkania na Nowym Mieście, smartfony oraz tytuł Ambasadorów Studenckiego Życia w Białymstoku.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/samorzad/samorzad/bialystok/final-konkursu-a-dlaczego-bialys.html


24.10.2015 bialystok.gazeta.pl

100-metrowe mieszkanie w nagrodę. Konkurs "A dlaczego Białystok?"

A dlaczego Białystok? Dlaczego zakochali się w tym mieście? Dlaczego chcieli tu studiować? I jakie jest studenckie życie w Białymstoku? - odpowiedzi na te pytania można znaleźć, oglądając 13 filmów, które nakręcili białostoccy studenci. Konkurs wygrali studenci z Uniwersytetu w Białymstoku.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19079828,100-metrowe-mieszkanie-w-nagrode-konkurs-a-dlaczego-bialystok.html 


23.10.2015 bialystokonline.pl

Znamy zwycięzców akcji "Studiuj w Białymstoku".

W piątek (23.10) wyłoniono zwycięzców konkursu "Studiuj w Białymstoku". Laureaci dostaną mieszkanie na rok za darmo oraz smartfony, by móc kręcić vloga, na którym pokażą życie i kulturę naszego miasta.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/znamy-zwyciezcow-akcji-studiuj-w-bialymstoku-po-ogloszeniu-wynikow-na-scenie-wystapil-grzegorz-hyzy,artykul,87881,6,1.html


23.10.2015 poranny.pl

A dlaczego Białystok? Zwycięzcy konkursu i darmowe mieszkanie na Nowym Mieście

Bartosz Wojtan, Paweł Szorc, Kamil Gierejko i Michał Kapica - to zwycięzcy w konkursie "A dlaczego Białystok?". W nagrodę magistrat przez rok opłaci im mieszkanie na Nowym Mieście.

Treść w serwisie poranny.pl              

http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9023737,a-dlaczego-bialystok-zwyciezcy-konkursu-i-darmowe-mieszkanie-na-nowym-miescie-wideo,id,t.html


23.10.2015 akadera.bialystok.pl

Czterej studenci zamieszkają na koszt miasta

Czterech studentów wygrało konkurs „A dlaczego Białystok?”. Zadaniem uczestników było nakręcenie filmiku, którym zachęcą do studiowania w stolicy Podlaskiego. Zgłoszono 13 propozycji. Najlepsza okazała się praca drużyny z UwB.

Treść w serwisie akadera.bialystok.pl

http://akadera.bialystok.pl/2015/10/23/czterej-studenci-zamieszkaja-na-koszt-miasta/


23.10.2015 bialystokonline.pl

Znamy zwycięzców akcji "Studiuj w Białymstoku".

W piątek (23.10) wyłoniono zwycięzców konkursu "Studiuj w Białymstoku". Laureaci dostaną mieszkanie na rok za darmo oraz smartfony, by móc kręcić vloga, na którym pokażą życie i kulturę naszego miasta.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/znamy-zwyciezcow-akcji-studiuj-w-bialymstoku-po-ogloszeniu-wynikow-na-scenie-wystapil-grzegorz-hyzy,artykul,87881,6,1.html


23.10.2015 poranny.pl

A dlaczego Białystok? Zwycięzcy konkursu i darmowe mieszkanie na Nowym Mieście

Bartosz Wojtan, Paweł Szorc, Kamil Gierejko i Michał Kapica - to zwycięzcy w konkursie "A dlaczego Białystok?". W nagrodę magistrat przez rok opłaci im mieszkanie na Nowym Mieście.

Treść w serwisie poranny.pl              

http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9023737,a-dlaczego-bialystok-zwyciezcy-konkursu-i-darmowe-mieszkanie-na-nowym-miescie-wideo,id,t.html


23.10.2015 akadera.bialystok.pl

Czterej studenci zamieszkają na koszt miasta

Czterech studentów wygrało konkurs „A dlaczego Białystok?”. Zadaniem uczestników było nakręcenie filmiku, którym zachęcą do studiowania w stolicy Podlaskiego. Zgłoszono 13 propozycji. Najlepsza okazała się praca drużyny z UwB.

Treść w serwisie akadera.bialystok.pl

http://akadera.bialystok.pl/2015/10/23/czterej-studenci-zamieszkaja-na-koszt-miasta/


23.10.2015 bialystokonline.pl

Znamy zwycięzców akcji "Studiuj w Białymstoku".

W piątek (23.10) wyłoniono zwycięzców konkursu "Studiuj w Białymstoku". Laureaci dostaną mieszkanie na rok za darmo oraz smartfony, by móc kręcić vloga, na którym pokażą życie i kulturę naszego miasta.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/znamy-zwyciezcow-akcji-studiuj-w-bialymstoku-po-ogloszeniu-wynikow-na-scenie-wystapil-grzegorz-hyzy,artykul,87881,6,1.html


23.10.2015 poranny.pl

A dlaczego Białystok? Zwycięzcy konkursu i darmowe mieszkanie na Nowym Mieście

Bartosz Wojtan, Paweł Szorc, Kamil Gierejko i Michał Kapica - to zwycięzcy w konkursie "A dlaczego Białystok?". W nagrodę magistrat przez rok opłaci im mieszkanie na Nowym Mieście.

Treść w serwisie poranny.pl              

http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9023737,a-dlaczego-bialystok-zwyciezcy-konkursu-i-darmowe-mieszkanie-na-nowym-miescie-wideo,id,t.html


23.10.2015 radio.bialystok.pl

Konferencja naukowa na temat Zygmunta Glogera

Dwudniowa międzynarodowa konferencja rozpoczyna się w piątek (23.10) w Książnicy Podlaskiej.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/128019


23.10.2015 radio.bialystok.pl

Targi pracy na UwB

Podpowiadali jak i gdzie szukać pracy, niektórzy przyszli z konkretnymi ofertami. W piątek (23.10) na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się Targi Pracy.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/128031


23.10.2015 poranny.pl

Polacy żyją złudną nadzieją na lepsze jutro

Rozmowa z dr hab. Elżbietą Kużelewską
Treść w serwisie poranny.pl              

http://www.poranny.pl/wybory-parlamentarne/art/9020363,elzbieta-kuzelewska-polacy-zyja-zludna-nadzieja-na-lepsze-jutro,id,t.html


23.10.2015 akadera.bialystok.pl

Czterej studenci zamieszkają na koszt miasta

Czterech studentów wygrało konkurs „A dlaczego Białystok?”. Zadaniem uczestników było nakręcenie filmiku, którym zachęcą do studiowania w stolicy Podlaskiego. Zgłoszono 13 propozycji. Najlepsza okazała się praca drużyny z UwB.

Treść w serwisie akadera.bialystok.pl

http://akadera.bialystok.pl/2015/10/23/czterej-studenci-zamieszkaja-na-koszt-miasta/


22.10.2015 bialystok.gazeta.pl

Wielka Gra o Sejm. Zapis debaty

- Na uniwersytecie zasady są proste. Odpowiadasz nie na temat, dostajesz pałę - mówił, otwierając akademicką debatę kandydatów do Sejmu rektor Uniwersytetu w Białymstoku profesor Leonard Etel. Ośmioro uczestników starało się sobie wziąć jego przestrogę do serca.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19071520,wielka-gra-o-sejm-zapis-debaty-wideo-zdjecia.html


21.10.2015 radio.bialystok.pl

Czy grozi nam inwazja modliszek?

Zmiany klimatu czy inwazja? Naukowcy z Uniwersytetu w Białymstoku próbują rozwikłać sprawę pojawienia się w mieście modliszki.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/127965


21.10.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Andrzej Jackiewicz

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/127973


19.10.2015 radio.bialystok.pl
Gość Polskiego Radia Białystok – prof. Wojciech Śleszyński
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/2/id/127905


19.10.2015 radio.bialystok.pl

Nabór wolontariuszy do Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego

Osoby, które chcą pomagać dzieciom ze świetlic socjoterapeutycznych mogą zgłaszać się do Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/127904


17.10.2015 bialystok.tvp.pl

Student w sieci

W ramach Erasmus Student Network można poznać ciekawych ludzi z różnych części Europy, podszkolić znajomość języków obcych, zdobyć doświadczenie przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Sekcja ESN na Uniwersytecie w Białymstoku rekrutuje studentów chętnych do współpracy.

Tekst w serwisie bialystok.tvp.pl

http://bialystok.tvp.pl/22226847/student-w-sieci


17.10.2015 bialystokonline.pl

Pomóż dzieciom. Zgłoś się do Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego

Uniwersytet w Białymstoku szuka studentów-wolontariuszy, którzy w ramach akcji Studenckie Pogotowie Lekcyjne będą pomagać dzieciom w świetlicach socjoterapeutycznych.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/pomoz-dzieciom-zglos-sie-do-studenckiego-pogotowia-lekcyjnego,artykul,87743,6,1.html


15.10.2015 www.forumakademickie.pl  

Rusza rekrutacja do Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego

Uniwersytet w Białymstoku rozpoczął kolejny nabór wolontariuszy w ramach akcji Studenckie Pogotowie Lekcyjne. Mogą się do niej zgłaszać studenci wszystkich białostockich uczelni, którzy chcą pomagać dzieciom w świetlicach socjoterapeutycznych.

Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  

https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2015/10/16/3072/rusza-rekrutacja-do-studenckiego-pogotowia-lekcyjnego/


15.10.2015 Kurier Poranny

Ewelina namawia: Warto pomagać dzieciom w nauce. Rusza nabór wśród studentów.

Wszyscy studenci, którzy chcą pomóc dzieciom w nauce mogą się zgłaszać do Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego. Właśnie ruszył nabór.

Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 15.10.2015, str. 2


15.10.2015 bialystok.gazeta.pl

Podzielą się wiedzą i czasem. Rusza rekrutacja do Pogotowia Lekcyjnego

Uniwersytet w Białymstoku rozpoczął kolejny nabór wolontariuszy w ramach akcji Studenckie Pogotowie Lekcyjne. Mogą się do niej zgłaszać studenci wszystkich białostockich uczelni, którzy chcą pomagać dzieciom w świetlicach socjoterapeutycznych.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19026069,podziela-sie-wiedza-i-czasem-rusza-rekrutacja-do-pogotowia.html


15.10.2015 wrotapodlasia.pl

Podzielą się wiedzą i czasem. Rusza rekrutacja do Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego

Uniwersytet w Białymstoku rozpoczął kolejny nabór wolontariuszy w ramach akcji Studenckie Pogotowie Lekcyjne. Mogą się do niej zgłaszać studenci wszystkich białostockich uczelni, którzy chcą pomagać dzieciom w świetlicach socjoterapeutycznych.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/podziela-sie-wiedza-i-czasem-rus.html


14.10.2015 Kurier Poranny

Poznaj nowych ludzi i dołącz do ekipy, która działa ze studentami

To bezcenne doświadczenie – przekonują ci, którzy pracują z zagranicznymi studentami. Zachęcają, by dołączyć i sprawdzić się w nowych zadaniach.

Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 14.10.2015, str. 2


14.10.2015 www.forumakademickie.pl  

Erasmus Student Network UwB rekrutuje!

Można poznać ciekawych ludzi z różnych części Europy, podszkolić znajomość języków obcych, zdobyć doświadczenia przydatne w przyszłej pracy zawodowej. A to wszystko w ramach Erasmus Student Network. Sekcja ESN na Uniwersytecie w Białymstoku właśnie rozpoczęła rekrutację.

Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  

https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2015/10/14/3063/erasmus-student-network-uwb-rekrutuje/


13.10.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – Dr hab. Marta Płońska-Brzezińska

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/127770


13.10.2015 wrotapodlasia.pl

Prof. Marta Eliza Płońska-Brzezińska z UwB nagrodzona za osiągnięcia naukowe

Białostocka badaczka znalazła się w gronie najwybitniejszych polskich naukowców. Została doceniona m.in. za badanie fizykochemicznych materiałów zawierających „małe” nanocebulki węglowe.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/prof-marta-eliza-plonska-brzezin.html


13.10.2015 bialystok.gazeta.pl

Erasmus Student Network rekrutuje! Poznasz ludzi, podszkolisz język

Można poznać ciekawych ludzi z różnych części Europy, podszkolić znajomość języków obcych, zdobyć doświadczenia przydatne w przyszłej pracy zawodowej. A to wszystko w ramach Erasmus Student Network. Sekcja ESN na Uniwersytecie w Białymstoku właśnie rozpoczęła rekrutację.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19013712,erasmus-student-network-rekrutuje.html


12.10.2015 bialystok.gazeta.pl

Chemiczka z Uniwersytetu nagrodzona za nanocebulki

Dr hab. Marta Eliza Płońska-Brzezińska z Uniwersytetu w Białymstoku otrzymała Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe I stopnia. Gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek (12.10.2015) w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19013218,chemiczka-z-uniwersytetu-nagrodzona-za-nanocebulki.html


12.10.2015 radio.bialystok.pl

Studenci prawa pomogą w sądzie

Podpowiedzą gdzie pójść i jak się zachować. Studenci prawa rozpoczynają dyżury w Sądzie Rejonowym w Białymstoku. Od poniedziałku (12.10) będzie tam działał Punkt Informacyjny Centrum Sprawiedliwości Naprawczej.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/127714


12.10.2015 radio.bialystok.pl

Prof. Marta Płońska-Brzezińska z nagrodą resortu nauki

Prof. Marta Płońska-Brzezińska z Uniwersytetu w Białymstoku znalazła się w gronie ponad 60 wyróżnionych naukowców.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/127743


12.10.2015 akadera.bialystok.pl

Chemiczka z UwB nagrodzona

Dr hab. Marta Eliza Płońska-Brzezińska z Uniwersytetu w Białymstoku została doceniona m.in. za otrzymywanie oraz badanie właściwości fizykochemicznych materiałów zawierających „małe” nanocebulki węglowe.

Treść w serwisie akadera.bialystok.pl

http://akadera.bialystok.pl/2015/10/12/chemiczka-z-uwb-nagrodzona/


12.10.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Radosław Poniat

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/127718


10.10.2015 bialystokonline.pl

Profesor UwB odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Profesor Emil Pływaczewski, dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/profesor-uwb-odznaczony-krzyzem-oficerskim-orderu-odrodzenia-polski,artykul,87617,6,1.html


9.10.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – prof. Danuta Zawadzka

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/page/1/id/127644


9.10.2015 www.forumakademickie.pl  

Z nowym kampusem i w dobrej kondycji

Symboliczne otwarcie nowego kampusu było najważniejszym elementem tegorocznej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie w Białymstoku. Kształci się na nim ponad 13 tys. studentów.

Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  

https://www.forumakademickie.pl/aktualnosci/2015/10/9/3055/z-nowym-kampusem-i-w-dobrej-kondycji/


8.10.2015 naukawpolsce.pap.pl
Białystok/ Inauguracja roku akademickiego na uniwersytecie
Otwarciem kampusu Uniwersytetu w Białymstoku zainaugurowano w środę rok akademicki 2015/16 tej największej w regionie publicznej uczelni. Naukę rozpoczęło w niej właśnie ponad 13 tys. studentów.
Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,406842,bialystok-inauguracja-roku-akademickiego-na-uniwersytecie.html


7.10.2015 bialystok.tvp.pl

Rozmowa dnia: prof. Leonard Etel

Audycja w serwisie bialystok.tvp.pl

http://bialystok.tvp.pl/22014862/prof-leonard-etel-07102015


7.10.2015 poranny.pl

UwB rozpoczął rok akademicki i otworzył kampus

13 tys. osób - tylu studentów będzie się kształcić na największej uczelni w regionie. W środę w kampusie przy ul. Ciołkowskiego oficjalnie rozpoczęli rok akademicki.
Treść w serwisie poranny.pl              

http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/8974013,uwb-rozpoczal-rok-akademicki-i-otworzyl-kampus-zdjecia,id,t.html


7.10.2015 bialystok.gazeta.pl

Gaudeamus na Uniwersytecie w Białymstoku

Otwarciem kampusu Uniwersytetu w Białymstoku zainaugurowano w środę rok akademicki 2015/16 tej największej w regionie publicznej uczelni. Naukę rozpoczęło w niej ponad 13 tys. studentów.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,18986242,gaudeamus-na-uniwersytecie-w-bialymstoku-zdjecia-wideo.html


7.10.2015 bialystok.tvp.pl

Inauguracja roku akademickiego na uniwersytecie

Otwarciem kampusu Uniwersytetu w Białymstoku zainaugurowano w środę rok akademicki 2015/16 tej największej w regionie publicznej uczelni. Naukę rozpoczęło w niej właśnie ponad 13 tys. studentów.

Tekst w serwisie bialystok.tvp.pl

http://bialystok.tvp.pl/22013428/inauguracja-roku-akademickiego-na-uniwersytecie


7.10.2015 radio.bialystok.pl

Uniwersytet otworzył rok akademicki i kampus

Uroczyste "Gaudeamus" zabrzmiało na Uniwersytecie w Białymstoku. W tym roku akademickim uczelnia kształci ponad 13 tys. studentów.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/127581


7.10.2015 akadera.bialystok.pl

Uroczysta inauguracja roku na UwB

Uniwersytet w Białymstoku zainaugurował w środę (7.10) nowy rok akademicki. Naukę rozpoczęło ponad 13 tysięcy studentów.

Treść w serwisie akadera.bialystok.pl

http://akadera.bialystok.pl/2015/10/07/uroczysta-inauguracja-roku-na-uwb/


7.10.2015 bialystokonline.pl

Kampus UwB uroczyście otwarty

W środę (7.10) odbyło się uroczyste otwarcie nowego kampusu Uniwersytetu w Białymstoku.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/kampus-uwb-uroczyscie-otwarty,artykul,87570,6,1.html


6.10.2015 bialystokonline.pl

Historyk z Białegostoku został nagrodzony za ratowanie polskiego dziedzictwa kulturowego

Profesor Józef Maroszek – historyk z Uniwersytetu w Białymstoku - otrzymał od ministra kultury odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/historyk-z-bialegostoku-zostal-nagrodzony-za-ratowanie-polskiego-dziedzictwa-kulturowego,artykul,87531,6,1.html


5.10.2015 bialystokonline.pl

Aula przy Świerkowej najlepszym budynkiem na Podlasiu

Aula Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku zajęła pierwsze miejsce w konkursie Aedificium i zyskała miano najlepszego budynku w województwie podlaskim.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/aula-przy-swierkowej-najlepszym-budynkiem-na-podlasiu,artykul,87521,6,1.html


5.10.2015 wrotapodlasia.pl

Uroczyste otwarcie kampusu podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie w Białymstoku

Rok temu zakończyła się budowa, a z końcem wakacji – ostatnie prace związane z przeprowadzką i wyposażaniem. Nowy kampus Uniwersytetu w Białystoku jest gotowy na uroczyste otwarcie. To odbędzie się podczas inauguracji nowego roku akademickiego, 7 października.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/uroczyste-otwarcie-kampusu-podcz.html


3.10.2015 bialystok.gazeta.pl

Oto najlepszy budynek na Podlasiu

Znamy wynik siódmej edycji konkursu Aedificium na najlepszy budynek na Podlasiu. Najwyżej oceniono aulę Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,18955051,oto-najlepszy-budynek-na-podlasiu-zdjecia.html


1.10.2015 bialystok.gazeta.pl

Rok akademicki czas zacząć. Co nowego na uczelniach

W kalendarzu 1 października, więc nowy rok akademicki staje się faktem. Na studentów czeka trochę nowości. Ci z Uniwersytetu w Białymstoku mają bibliotekę w nowym miejscu, ci z Politechniki Białostockiej - nowe centrum energii odnawialnej. Do tego zmieniają się zasady dotyczące stypendiów i kredytów studenckich. Co jeszcze?

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,18942247,rok-akademicki-czas-zaczac-co-nowego-na-uczelniach.html


30.09.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Wojciech Walczak

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/127425


29.09.2015 naukawpolsce.pap.pl

Białystok/ Stan badań na dziedzictwem dawnej RP na kongresie naukowym

Zebranie najnowszej wiedzy na temat ratowania polskiego dziedzictwa dawnej RP, które pozostało poza Polską - to główny cel III Międzynarodowego Kongresu Naukowego, który w środę rozpocznie się na Uniwersytecie w Białymstoku.

Treść w serwisie naukawpolsce.pap.pl

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,406672,bialystok-stan-badan-na-dziedzictwem-dawnej-rp-na-kongresie-naukowym.html


27.09.2015 poranny.pl

Klub Balonowy Białystok ma 40 lat

Odsłonięciem kamienia pamiątkowego na terenie kampusu uniwersyteckiego zainaugurowano w sobotę obchody 40-lecia istnienia Studenckiego Klubu Balonowego (obecnie Klubu Balonowy Białystok) i baloniarstwa w naszym mieście. 
Treść w serwisie poranny.pl              

http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/8799785,klub-balonowy-bialystok-ma-40-lat,id,t.html


27.09.2015 bialystokonline.pl

Przeprowadzka Biblioteki Uniwersyteckiej zmierza ku końcowi

Wiosną rozpoczęto przeniesienie Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia do nowych lokalizacji. Od października główna wypożyczalnia i czytelnia będą znajdowały się na terenie nowego kampusu, w budynku Instytutu Chemii przy ul. Ciołkowskiego 1.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/przeprowadzka-biblioteki-uniwersyteckiej-zmierza-ku-koncowi,artykul,87369,6,1.html


26.09.2015 bialystok.tvp.pl

Podniebny jubileusz

Baloniarze z Białegostoku świętowali jubileusz 40-lecia Studenckiego Klubu Balonowego. Kamień z pamiątkową tablicą stanął na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. To w tym miejscu odbywały się pierwsze loty.

Tekst w serwisie bialystok.tvp.pl

http://bialystok.tvp.pl/21814474/podniebny-jubileusz


26.09.2015 bialystok.tvp.pl

Zakończyła się przeprowadzka biblioteki uniwersyteckiej

Zakończyła się wielka przeprowadzka biblioteki uniwersyteckiej w Białymstoku. Z dawnego gmachu uczelnianej biblioteki przy ulicy Skłodowskiej zniknęło blisko sześćset tysięcy woluminów.

Tekst w serwisie bialystok.tvp.pl

http://bialystok.tvp.pl/21871748/zakonczyla-sie-przeprowadzka-biblioteki-uniwersyteckiej


25.09.2015 bialystok.gazeta.pl

Finiszuje przeprowadzka Biblioteki Uniwersyteckiej na kampus

Cały biblioteczny księgozbiór został przewieziony do budynków, w których od nowego roku akademickiego będzie można wypożyczać książki. Zbiory trafiły na kampus, ale i do budynku po matematykach przy ulicy Akademickiej.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,18905672,finiszuje-przeprowadzka-biblioteki-uniwersyteckiej-na-kampus.html


22.09.2015 wrotapodlasia.pl

Pracownicy Instytutu Biologii UwB wybrani do władz Polskiego Towarzystwa Biologii Eksperymentalnej Roślin

Dr hab. Iwona Ciereszko, prof. UwB, dziekan Wydziału Biologiczno-Chemicznego, została wybrana Prezydentem Polskiego Towarzystwa Biologii Eksperymentalnej Roślin.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/pracownicy-instytutu-biologii-uw.html


21.09.2015 bialystokonline.pl

Uniwersytet w Białymstoku będzie współpracował ze szkołą mundurową

W poniedziałek (21.09) Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych podpisało umowę o patronacie i współpracy z białostockim uniwersytetem.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/uniwersytet-w-bialymstoku-bedzie-wspolpracowal-ze-szkola-mundurowa,artykul,87273,6,1.html


18.09.15 Gazeta Współczesna

Indeksy UwB dla dzieci. Uczniowie mają szansę poznać tajniki ekonomii.

Żeby studiować, nie trzeba mieć matury. Uniwersytet w Białymstoku zaprasza piąto – i szóstoklasistów na ciekawe zajęcia.

Pełna treść w wydaniu Gazety Współczesnej z 18.09.2015, str. 5


18.09.2015 radio.bialystok.pl

Nowi profesorowie na UwB

Kolejni naukowcy z Białegostoku odebrali nominacje profesorskie.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/127086\


18.09.2015 poranny.pl

Mamy pięciu nowych profesorów

Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie pięciu białostockim uczonym. Kolejnych czterech pracowników naukowych Uniwersytetu w Białymstoku odebrało nominacje profesorskie. To prof. Kamila Budrowska z Wydziału Filologicznego oraz prof. Michał Spaliński, prof. Krzysztof Szymański i prof. Eugeniusz Żukowski z Wydziału Fizyki. 
Treść w serwisie poranny.pl              

http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/8099423,mamy-pieciu-nowych-profesorow,id,t.html


18.09.2015 bialystok.gazeta.pl

W Białymstoku przybyło pięciu nowych profesorów

Czterech pracowników naukowych Uniwersytetu w Białymstoku oraz jeden z Politechniki Białostockiej odebrało nominacje profesorskie. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35241,18847219,w-bialymstoku-przybylo-pieciu-nowych-profesorow.html


17.09.2015 bialystok.tvp.pl

Konferencja nt. procesów transkulturowych na pograniczach

Na Uniwersytecie w Białymstoku rozpoczęła się dwudniowa międzynarodowa konferencja z udziałem wybitnych socjologów z Polski, Litwy i Białorusi. Tematem spotkania są procesy transkulturowe na pograniczach. W dyskusji poruszono między innymi temat uchodźców i konfliktu na Ukrainie.

Tekst w serwisie bialystok.tvp.pl

http://bialystok.tvp.pl/21671954/konferencja-nt-procesow-transkulturowych-na-pograniczach


17.09.2015 radio.bialystok.pl

Dwóch naukowców nagrodzonych Diamentowym Grantem Ministerstwa Nauki

To nagroda dla młodych, wybitnych, którzy planują karierę naukową. Dwóch studentów białostockich uczelni znalazło się w gronie nagrodzonych "Diamentowym Grantem" Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/127049


17.09.2015 bialystokonline.pl

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Można się jeszcze zgłaszać

Uczniowie klas piątych i szóstych jeszcze przez dwa dni mogą zgłaszać się do kolejnej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku.

Treść w serwisie bialystokonline.pl

http://www.bialystokonline.pl/ekonomiczny-uniwersytet-dzieciecy-mozna-sie-jeszcze-zglaszac,artykul,87201,6,1.html


16.09.2015 akadera.bialystok.pl

Studenci PB i UwB nagrodzeni

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego uroczyście nagrodziła zwycięzców czwartej edycji „Diamentowego Grantu”. Stypendia o łącznej wartości ponad 14 mln zł zdobyło niemal 80 studentów. Wśród wyróżnionych są młodzi zdolni ludzie z Białegostoku.

Treść w serwisie akadera.bialystok.pl

http://akadera.bialystok.pl/2015/09/16/studenci-pb-i-uwb-nagrodzeni/


16.09.2015 bialystok.gazeta.pl

Diamentowe Granty rozdane. Dostali też nasi

Michał Grześ z Politechniki Białostockiej i Marcin Mironowicz z Uniwersytetu w Białymstoku znaleźli się w gronie nagrodzonych w programie "Diamentowy Grant". Nagrody zostały wręczone w środę na uroczystej gali

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl

http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35241,18828776,diamentowe-granty-rozd-ane-dostali-tez-nasi.html


15.09.2015 www.forumakademickie.pl  

Prawniczka z UwB laureatką ogólnopolskiej nagrody

Laureatką konkursu Rzecznika Praw Obywatelskich na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk prawnych poświęconą problematyce wykluczenia społecznego została dr Emilia Jurgielewicz-Delegacz z Zakładu Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa UwB.

Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   


15.09.2015 www.forumakademickie.pl  

Mgr Andrzej Branicki z Wydziału Fizyki UwB tegorocznym laureatem Medalu im. Włodzimierza Zonna

Polskie Towarzystwo Astronomiczne uhonorowało mgra Andrzeja Branickiego z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku nagrodą i medalem im. Włodzimierza Zonna „Za popularyzację wiedzy o Wszechświecie”.

Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   


15.09.2015 www.forumakademickie.pl  

W październiku ruszy program „Różnorodność - podaj dalej! 2015”

Uniwersytet w Białymstoku oraz Stowarzyszenie na rzecz Kultury i Dialogu 9/12 będą współpracować przy realizacji Programu Edukacji Antydyskryminacyjnej „Różnorodność  – podaj dalej! 2015”.

Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  


14.09.2015 bialystok.tvp.pl

Salon Maturzystów w kampusie uniwersyteckim

Choć do matury pozostało jeszcze 232 dni, to przygotowania do tego ważnego egzaminu trwają już od dawna. Dziś w nowym uniwersyteckim kampusie w Białymstoku rozpoczęły się największe targi edukacyjne w naszym regionie, czyli Salon Maturzystów.

Tekst w serwisie bialystok.tvp.pl


14.09.2015 wrotapodlasia.pl

Trwa Białostocki Salon Maturzystów

Setki podlaskich uczniów odwiedziły kampus Uniwersytetu w Białymstoku podczas pierwszego dnia Białostockiego Salonu Maturzystów, organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Na największych targach edukacyjnych w regionie prezentuje się kilkanaście uczelni.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl


14.09.2015 wrotapodlasia.pl                           

Młodzież będzie poznawać różnorodność Puszczy Białowieskiej

Wykłady naukowców z uczelni wyższych i instytutów badawczych PAN, warsztaty i zajęcia terenowe z leśnikami oraz poznawanie unikatowych rezerwatów Puszczy Białowieskiej i zbiorów Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN – to program I Młodzieżowej Konferencji Naukowej „Poznaj bioróżnorodność Puszczy Białowieskiej”.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl


14.09.2015 radio.bialystok.pl

Salon maturzystów w kampusie uniwersyteckim

Setki podlaskich uczniów odwiedziły kampus Uniwersytetu w Białymstoku podczas pierwszego dnia Białostockiego Salonu Maturzystów organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl


14.09.2015 poranny.pl

Białostocki Salon Maturzystów. Spragnieni wiedzy maturzyści zjechali z całego regionu

Setki maturzystów z całego regionu zawitało na nowy kampus Uniwersytetu w Białymstoku. Przez dwa dni odbywa się w tym miejscu Białostocki Salon Maturzystów 2015.

Treść w serwisie poranny.pl    


14.09.2015 bialystok.gazeta.pl

Pierwszy dzień Salonu Maturzystów w kampusie za nami

Setki podlaskich uczniów zajrzały w poniedziałek na kampus Uniwersytetu w Białymstoku. To tam w tym roku odbywa się Białostocki Salon Maturzystów. We wtorek drugi dzień imprezy.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl


14.09.2015 akadera.bialystok.pl

Salon Maturzystów

Maturzyści powinni zajrzeć na uniwersytecki kampus przy ulicy Ciołkowskiego. Od poniedziałku (14.09) odbywa się tam Salon Maturzystów – największe targi edukacyjne  regionie, organizowane przez Fundację Perspektywy.

Treść w serwisie akadera.bialystok.pl


12.09.2015 bialystok.gazeta.pl

W październiku ruszy program "Różnorodność - podaj dalej! 2015

Uniwersytet w Białymstoku oraz Stowarzyszenie na rzecz Kultury i Dialogu 9/12 będą współpracować przy realizacji Programu Edukacji Antydyskryminacyjnej "Różnorodność - podaj dalej! 2015".

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl


10.09.2015 Kurier Poranny

Maturzyści na salonach. Po raz pierwszy w nowym kampusie

W poniedziałek rozpoczynają się targi edukacyjne. To okazja, by poznać ofertę uczelni wyższych nie tylko z naszego regionu. Będzie można także zobaczyć od środka nową siedzibę UwB.

Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 10.09.2015, str. 6


10.09.15 Gazeta Współczesna

Targi dla maturzystów. W nowym kampusie

Salon Maturzystów jest sposobem na poznanie oferty uczelni wyższych nie tylko z naszego regionu. Będzie można także zobaczyć od środka nową siedzibę UwB.

Pełna treść w wydaniu Gazety Współczesnej z 10.09.2015, str. 6 


9.09.2015 bialystok.gazeta.pl

Coś dla gimnazjalistów. Akademia Młodego Ekonomisty

Rozpoczęły się zapisy na zajęcia dla gimnazjalistów w ramach kolejnej edycji Akademii Młodego Ekonomisty. Rekrutacja będzie prowadzona w pięciu miastach: w Białymstoku oraz w Szczecinie, Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Nabór potrwa do 18 września.

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl


9.09.2015 Kurier Poranny

Ekonomia dla gimnazjalistów

Tajniki giełdy, przedsiębiorstw i finansów zgłębią uczniowie, którzy zgłoszą się do Akademii Młodego Ekonomisty na UwB.

Pełna treść w wydaniu Kuriera Porannego z 9.09.2015, str. 4 


9.09.2015 bialystokonline.pl
Ruszają zapisy na Akademię Młodego Ekonomisty

Uniwersytet w Białymstoku zaprasza na kolejną edycję Akademii Młodego Ekonomisty.

Treść w serwisie bialystokonline.pl


8.09.2015 bialystokonline.pl

Trwa nabór do chóru akademickiego

Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku zachęca studentów pierwszego roku do dołączenia w ich szeregi. Mile widziani są również studenci wyższych roczników.

Treść w serwisie bialystokonline.pl


8.09.2015 wrotapodlasia.pl

UwB zaprasza na zajęcia Akademii Młodego Ekonomisty

Ruszają zapisy na zajęcia dla gimnazjalistów w ramach kolejnej edycji Akademii Młodego Ekonomisty . Rekrutacja będzie prowadzona w pięciu miastach: w Białymstoku oraz w Szczecinie, Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Nabór potrwa do 18 września.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl


8.09.2015 radio.bialystok.pl

Zapisy do Akademii Młodego Ekonomisty

Podlascy gimnazjaliści mogą zapisywać się do Akademii Młodego Ekonomisty. Kolejną edycję programu rozpoczyna Uniwersytet w Białymstoku.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl


8.09.2015 akadera.bialystok.pl

Ekonomia dla gimnazjalistów na UwB

Uniwersytet w Białymstoku zaprasza gimnazjalistów na zajęcia Akademii Młodego Ekonomisty. W programie są wykłady i warsztaty z zakresu marketingu, zarządzania w kryzysie czy komunikacji interpersonalnej.


8.09.2015 bialystok.gazeta.pl

Nagroda dla białostockiego astronoma. Za popularyzację wiedzy

Polskie Towarzystwo Astronomiczne uhonorowało Andrzeja Branickiego z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku Nagrodą i Medalem im. Włodzimierza Zonna "Za popularyzację wiedzy o Wszechświecie".

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl


8.09.2015 bialystokonline.pl

Astronom z Białegostoku nagrodzony

Pracownik Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku mgr Andrzej Branicki otrzymał od Polskiego Towarzystwa Astronomicznego nagrodę i medal im. Włodzimierza Zonna.

Treść w serwisie bialystokonline.pl


7.09.2015 poranny.pl

Mgr Andrzej Branicki z Wydziału Fizyki UwB tegorocznym laureatem Medalu im. Włodzimierza Zonna

Polskie Towarzystwo Astronomiczne uhonorowało mgra Andrzeja Branickiego z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku nagrodą i medalem im. Włodzimierza Zonna „Za popularyzację wiedzy o Wszechświecie”.

Treść w serwisie poranny.pl     


7.09.2015 wrotapodlasia.pl

Mgr Andrzej Branicki z Wydziału Fizyki UwB tegorocznym laureatem Medalu im. Włodzimierza Zonna

Polskie Towarzystwo Astronomiczne uhonorowało mgra Andrzeja Branickiego z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku nagrodą i medalem im. Włodzimierza Zonna „Za popularyzację wiedzy o Wszechświecie”.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl


 7.09.2015 radio.bialystok.pl

Andrzej Branicki doceniony za popularyzację wiedzy o Wszechświecie

Polskie Towarzystwo Astronomiczne uhonorowało Andrzeja Branickiego z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku nagrodą i medalem im. Włodzimierza Zonna "Za popularyzację wiedzy o Wszechświecie".

Treść w serwisie radio.bialystok.pl


7.09.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Jarosław Matwiejuk

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl


6.09.2015 bialystok.gazeta.pl

Nowe podyplomówki na białostockich uczelniach

Sześć nowych propozycji znalazło się w ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku. Wydział prawa otwiera kierunek specjalista obsługi celnej, a Katedra Teologii Katolickiej - etykę i filozofię religii w szkole

Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl


6.09.2015 radio.bialystok.pl

Nowe oferty kierunków studiów na PB i UwB

Uczelnie publiczne w Białymstoku otwierają w zbliżającym się roku akademickim ponad 20 nowych kierunków.

Treść w serwisie radio.bialystok.pl


6.09.2015 radio.bialystok.pl

Rozmowa z prof. Danutą Zawadzką i dr Katarzyną Sawicką-Mierzyńską o nowej specjalności: literatura na pograniczach

Treść w serwisie radio.bialystok.pl 


5.09.2015 wrotapodlasia.pl

Prawniczka z Uniwersytetu w Białymstoku laureatką ogólnopolskiej nagrody

Laureatką konkursu Rzecznika Praw Obywatelskich na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk prawnych poświęconą problematyce wykluczenia społecznego została dr Emilia Jurgielewicz-Delegacz z Zakładu Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa UwB.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl


4.09.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – dr Tomasz Dubowski

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl


 

4.09.2015 bialystok.tvp.pl

Rozmowa dnia: dr Marek Kochanowski

Audycja w serwisie bialystok.tvp.pl


4.09.2015 www.forumakademickie.pl  

Nowości w ofercie studiów podyplomowych na UwB

6 nowych propozycji znalazło się w ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016.

Treść w serwisie www.forumakademickie.pl  


4.09.2015 akadera.bialystok.pl

Podyplomowe nowości na UwB

Sześć nowości znalazło się w ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku.


3.09.2015 bialystok.gazeta.pl

Nasza doktorantka z prawa napisała najlepszą pracę

Konkurs Rzecznika Praw Obywatelskich na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk prawnych poświęconą wykluczeniu społecznemu wygrała dr Emilia Jurgielewicz-Delegacz z wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku 


3.09.2015 wrotapodlasia.pl

Nowe kierunki studiów podyplomowych na UwB

Sześć nowych propozycji znalazło się w ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku na nowy rok akademicki.

Treść w serwisie wrotapodlasia.pl


3.09.2015 bialystokonline.pl

UwB utworzy 6 nowych kierunków studiów podyplomowch

Uniwersytet w Białymstoku w zbliżającym się roku akademickim ma zamiar utworzyć aż 6 nowych kierunków studiów podyplomowych.

Treść w serwisie bialystokonline.pl 


1.09.2015 radio.bialystok.pl

Gość Polskiego Radia Białystok – prof. Daniel Boćkowski

Audycja w serwisie radio.bialystok.pl