Wystawy

Jak zadbać o naszą przyszłość? Nie możemy stać bezczynnie! Nawet mały gest ma sens!

Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze i Uniwersytet w Białymstoku biorą udział
w projekcie pod hasłem”: „Patrioci? Naturalnie!”


Jak być patriotą w dzisiejszych czasach? Naturalnie, czyli dbając o środowisko ojczyzny. Recepta wydaje się dość prosta, wystarczy: segregować śmieci, oszczędzać wodę czy kupować z głową. Wiemy to wszyscy, czasami brakuje nam jednak konsekwencji. Dlatego zapraszamy do dołączenia do grupy Patrioci? Naturalnie! na Facebooku. 

https://www.facebook.com/groups/145936904174589

Celem powstałej społeczności jest pokazanie jak prosto możemy każdego dnia chronić nasze środowisko, czasami to tylko kwestia zmiany codziennych nawyków. W mediach społecznościowych organizatorzy kampanii będą publikować informacje nt. stanu środowiska, zalecenia jak zachowywać się wobec natury i  przyrody, by jej nie szkodzić. Wspólnie będziemy inspirować do eko życia i pokazywać dobre przykłady z różnych dziedzin.  

Inicjatywa jest wyjątkowa, bo odbywa się w partnerstwie trzech różnych białostockich instytucji: Muzeum Wojska, Galerii Arsenał oraz Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy. Pomimo różnych obszarów działania instytucje te zawarły porozumienie mające na celu budowanie postaw patriotyzmu ekologicznego. Projekt został objęty patronatem Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

W ramach projektu planowane są także: piknik ekologiczny na koniec wakacji oraz konkurs „Przyrodnicze symbole mojej ojczyzny” - dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Szczegóły już wkrótce! Finał projektu odbędzie się w dniu Święta Niepodległości, 11 listopada 2021 r.

tekst: Dorota Sawicka