29.09.2017 bialystok.gazeta.pl
Czwarta obserwacja fal grawitacyjnych. Białostocki naukowiec zaangażowany w odkrycie
Międzynarodowe konsorcjum LIGO Scientific Collaboration oraz Virgo Collaboration poinformowało o kolejnej, czwartej detekcji fal grawitacyjnych. Podobnie jak przy poprzednich obserwacjach, w odkrycie byli zaangażowani także polscy uczeni, a wśród nich prof. Piotr Jaranowski z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. 
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,22440772,czwarta-obserwacja-fal-grawitacyjnych-bialostocki-naukowiec.html

 

29.09.2017 bialystokonline.pl
To już 40 lat. Wielkie święto na uniwersytecie
Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku świętuje 40-lecie działalności. To ważne wydarzenie dla uczelni.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/to-juz-40-lat-wielkie-swieto-na-uniwersytecie,artykul,101492,6,1.html


28.09.2017 wrotapodlasia.pl
Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB świętuje 40-lecie działalności
To będzie święto naszego środowiska, okazja do spotkania, wspomnień i wspólnej zabawy - zapowiadają władze Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. W najbliższą sobotę (30 września 2017) jednostka będzie uroczyście obchodziła jubileusz 40 lat działalności.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/wydzial-pedagogiki-i-psychologii-uwb-swietuje-40-lecie-dzialalnosci.html


28.09.2017 forumakademickie.pl
Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB świętuje 40-lecie działalności
To będzie święto środowiska, okazja do spotkania, wspomnień i wspólnej zabawy – zapowiadają władze Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. W najbliższą sobotę, 30 września, jednostka będzie uroczyście obchodziła jubileusz 40 lat działalności.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   
https://forumakademickie.pl/news/wydzial-pedagogiki-i-psychologii-uwb-swietuje-40-lecie-dzialalnosci/

 

28.09.2017 wrotapodlasia.pl
Czwarta obserwacja fal grawitacyjnych – tym razem z wykorzystaniem europejskiego detektora VIRGO
Międzynarodowe konsorcjum LIGO Scientific Collaboration oraz Virgo Collaboration poinformowało o kolejnej, czwartej detekcji fal grawitacyjnych. Podobnie jak przy poprzednich obserwacjach, w odkrycie byli zaangażowani także polscy uczeni, a wśród nich prof. Piotr Jaranowski z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/czwarta-obserwacja-fal-grawitacyjnych-tym-razem-z-wykorzystaniem-europejskiego-detektora-virgo.html


26.09.2017 radio.bialystok.pl
Gość Polskiego Radia Białystok – Marcelina Wojno i Izabela Stankiewicz
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/148100


26.09.2017 bialystok.gazeta.pl
Jaki współczesny uniwersytet? Debata o roli i przyszłości uczelni regionalnych 
Czy można sobie wyobrazić taki region, jak Podlaskie, bez wyższych uczelni? Jaką rolę odgrywają uniwersytety dziś, a jakie będzie ich zadanie w przyszłości? Co może zmienić się w szkolnictwie wyższym i nauce po zapowiadanej reformie? Odpowiedzi będą szukać uczestnicy konferencji, jaka w dniach 5-6 października 2017 r. odbędzie się w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,22424979,jaki-wspolczesny-uniwersytet-debata-o-roli-i-przyszlosci-uczelni.html

 

26.09.2017 wrotapodlasia.pl
Miejsce i rola uniwersytetu w XXI wieku. Nauka – kultura – wymiar lokalny
Czy można sobie wyobrazić taki region, jak Podlaskie, bez wyższych uczelni? Jaką rolę ogrywają uniwersytety dziś, a jakie będzie ich zadanie w przyszłości? Co może zmienić się w szkolnictwie wyższym i nauce po zapowiadanej reformie? Odpowiedzi będą szukać uczestnicy konferencji, jaka w dniach 5-6 października 2017 r. odbędzie się w Białymstoku.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/miejsce-i-rola-uniwersytetu-w-xxi-wieku-nauka-kultura-wymiar-lokalny.html

 

22.09.2017 radio.bialystok.pl
Radioskop - Reforma ministra Gowina (z udziałem prof. Izabeli Święcickej)
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/radioskop/index/id/148001

 

21.09.2017 forumakademickie.pl
Badania na łonie wyjątkowej, biebrzańskiej przyrody
Ponad 150 publikacji naukowych oraz ponad 50 publikacji popularyzatorskich autorstwa pracowników i studentów Instytutu Biologii UwB – to tylko część najbardziej wymiernych efektów badań dotyczących roślin, zwierząt, klimatu i hydrologii kotliny Biebrzy i Biebrzańskiego Parku Narodowego. Od blisko 10 lat ważną rolę w ich prowadzeniu odgrywa Terenowa Stacja Naukowo-Dydaktyczna Uniwersytetu w Białymstoku położona w Gugnach.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   
https://forumakademickie.pl/news/badania-na-lonie-wyjatkowej-biebrzanskiej-przyrody/


20.09.2017 wrotapodlasia.pl
Badania na łonie przyrody. UwB przygotował film o swojej stacji terenowej
Ponad 150 publikacji naukowych oraz ponad 50 publikacji popularyzatorskich autorstwa pracowników i studentów Instytutu Biologii UwB. To tylko część najbardziej wymiernych efektów badań dotyczących roślin, zwierząt, klimatu i hydrologii kotliny Biebrzy i Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/badania-na-lonie-przyrody-uwb-przygotowal-film-o-swojej-stacji-terenowej.html

 

20.09.2017 bialystok.gazeta.pl
Na łonie przyrody. Film o stacji terenowej Uniwersytetu w Białymstoku w Gugnach 
Ponad 150 publikacji naukowych oraz ponad 50 publikacji popularyzatorskich autorstwa pracowników i studentów Instytutu Biologii UwB to tylko część najbardziej wymiernych efektów badań kotliny Biebrzy i Biebrzańskiego Parku Narodowego. Od blisko 10 lat ważną rolę w ich prowadzeniu odgrywa Terenowa Stacja Naukowo-Dydaktyczna Uniwersytetu w Białymstoku, położona w Gugnach.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,22399879,na-lonie-przyrody-film-o-stacji-terenowej-uniwersytetu-w-bialymstoku.html


18.09.2017 radio.bialystok.pl
Gość Polskiego Radia Białystok – dr Tomasz Dubowski
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/147856


18.09.2017 wrotapodlasia.pl
Źródła Polski. Ostoja geo- i bioróżnorodności
Źródła - ich wpływ na różnorodność biologiczną i krajobrazową, a także potrzeba ich ochrony – to główne tematy ogólnopolskiej konferencji naukowej, jaka w dniach 18-20 września 2017 r. odbędzie się w Białymstoku oraz Supraślu. Jej organizatorami są Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/zrodla-polski-ostoja-geo--i-bioroznorodnosci.html

 

18.09.2017 radio.bialystok.pl
W październiku początek zajęć Akademii Młodego Badacza na UwB - trwa rekrutacja
To propozycja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy interesują się biologią i chemią. W październiku na Uniwersytecie w Białymstoku rozpocznie działalność Akademia Młodego Badacza.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/147857


16.09.2017 poranny.pl
Akademia Młodego Badacza. Uniwersytet w Białymstoku czeka na uczniów żądnych wiedzy
- Już w październiku na Uniwersytecie w Białymstoku ruszy Akademia Młodego Badacza - mówi Katarzyna Dziedzik, rzecznik prasowy Uniwersytetu w Białymstoku. - To propozycja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy interesują się biologią i chemią. Czekają na nich ciekawe wykłady, konserwatoria i zajęcia laboratoryjne na akademickim poziomie. 
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/akademia-mlodego-badacza-uniwersytet-w-bialymstoku-czeka-na-uczniow-zadnych-wiedzy,12487823/


15.09.2017 bialystok.gazeta.pl
Młodzi w akademii! Uniwersytet w Białymstoku czeka na uczniów żądnych wiedzy
Już w październiku na Uniwersytecie w Białymstoku ruszy Akademia Młodego Badacza. To propozycja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy interesują się biologią i chemią. Czekają na nich ciekawe wykłady, konserwatoria i zajęcia laboratoryjne na akademickim poziomie.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,22375271,mlodzi-w-akademii-uniwersytet-w-bialymstoku-czeka-na-uczniow.html


15.09.2017 radio.bialystok.pl
Gość Polskiego Radia Białystok – dr hab. Iwona Ciereszko
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/147801

 

14.09.2017 forumakademickie.pl
Kuźnie kompetencji studentów Uniwersytetu w Białymstoku
Wezmą udział w wysokiej klasy certyfikowanych szkoleniach i warsztatach, będą też realizować prace projektowe pod okiem pracodawców. Wszystko bezpłatnie. To najważniejsze korzyści z udziału w projekcie „Kuźnie Kompetencji studentów Uniwersytetu w Białymstoku”. Rekrutacja na tegoroczne zajęcia już trwa. Projekt potrwa 3 lata. Rocznie może w nim uczestniczyć ok. 400 żaków z siedmiu wydziałów uczelni.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   
https://forumakademickie.pl/news/kuznie-kompetencji-studentow-uniwersytetu-w-bialymstoku/

 

14.09.2017 wrotapodlasia.pl
Młodzi badacze w akademii! Uniwersytet w Białymstoku czeka na uczniów żądnych wiedzy
Już w październiku na Uniwersytecie w Białymstoku ruszy Akademia Młodego Badacza. To propozycja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy interesują się biologią i chemią. Czekają na nich ciekawe wykłady, konserwatoria i zajęcia laboratoryjne na akademickim poziomie. Rekrutacja rusza w poniedziałek (18.09.2017) i potrwa tylko 3 dni. Liczba miejsc ograniczona.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/mlodzi-badacze-w-akademii-uniwersytet-w-bialymstoku-czeka-na-uczniow-zadnych-wiedzy.html


14.09.2017 bia24.pl
Uniwersytet zaprasza do Akademii
Akademia Młodego Badacza rusza w październiku. To propozycja dla zdolnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy interesują się biologią i chemią. W ramach akademii młodzi ludzie skorzystają z ciekawych wykładów, konwersatoriów oraz zajęć laboratoryjnych na akademickim poziomie. 
Treść w serwisie bia24.pl 
https://bia24.pl/kategorie/wiadomosci/uniwersytet-zaprasza-do-akademii-5079.html

 

14.09.2017 forumakademickie.pl
Chemia kryminalistyczna i sądowa II stopnia – jedyny taki kierunek w Polsce
Jeszcze tylko do 18 września 2017 potrwa rekrutacja na kierunek chemia kryminalistyczna i sądowa na Uniwersytecie w Białymstoku. To tegoroczna nowość w ofercie studiów II stopnia na największej podlaskiej uczelni, a zarazem jedyny taki kierunek w Polsce. Na jego utworzenie UwB uzyskało 800 tys. dofinansowania w konkursie na nowe programy kształcenia zorganizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   
https://forumakademickie.pl/news/chemia-kryminalistyczna-i-sadowa-ii-stopnia-jedyny-taki-kierunek-w-polsce/


14.09.2017 radio.bialystok.pl
Salon Maturzystów w kampusie UwB
Są stoiska i prezentacje szkół wyższych, prelekcje o przyszłorocznych egzaminach dojrzałości, a także porady dotyczące wyboru przedmiotów maturalnych.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/147742


12.09.2017 bialystok.gazeta.pl
Białostocki Salon Maturzystów 2017. W kampusie Uniwersytetu w Białymstoku
Będą stoiska i prezentacje szkół wyższych, prelekcje dotyczące przyszłorocznych egzaminów dojrzałości, a także porady dotyczące wyboru przedmiotów maturalnych i ścieżki dalszej edukacji. To wszystko w czwartek (14 września) od godz. 9.00 do 15.00 w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie bialystok.gazeta.pl
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,22359992,bialostocki-salon-maturzystow-2017-w-kampusie-uniwersytetu.html

 

12.09.2017 wrotapodlasia.pl
Białostocki Salon Maturzystów 2017 – już 14 września w kampusie UwB!
Będą stoiska i prezentacje szkół wyższych, prelekcje dotyczące przyszłorocznych egzaminów dojrzałości, a także porady dotyczące wyboru przedmiotów maturalnych i ścieżki dalszej edukacji. To wszystko 14 września od godz. 9.00 do 15.00 w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. To właśnie tu odbędzie się organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy tegoroczny Białostocki Salon Maturzystów.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/bialostocki-salon-maturzystow-2017--juz-14-wrzesnia-w-kampusie-uwb.html

 

12.09.2017 radio.bialystok.pl
Czy rośliny mogą komunikować się między sobą? Międzynarodowa konferencja na Uniwersytecie w Białymstoku
Jak rośliny reagują na zmiany w środowisku, które części są najważniejsze - na te i wiele innych tematów będą rozmawiać polscy i zagraniczni naukowcy w Białymstoku.
Treść w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/147684

 

11.09.2017 wrotapodlasia.pl
Komunikacja roślin tematem międzynarodowej konferencji na Uniwersytecie w Białymstoku
Które części roślin są ich „centrami decyzyjnymi”? Czy rośliny mogą komunikować się między sobą? Jak glony, mchy, kwiaty czy drzewa reagują na zmiany w środowisku? To tylko niektóre zagadnienia, jakimi zajmą się uczestnicy 8. Konferencji Polskiego Towarzystwa Biologii Eksperymentalnej Roślin. Spotkanie odbędzie się w dniach 12-15 września 2017 r. na Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/komunikacja-roslin-tematem-miedzynarodowej-konferencji-na-uniwersytecie-w-bialymstoku.html

 

11.09.2017 bialystok.tvp.pl
Pierwsza Polsko-Białoruska Szkoła Prawa
Pierwsza taka szkoła na Uniwersytecie w Białymstoku. Studenci oraz doktoranci z Polski i Białorusi poznają i porównują podstawy prawa swoich sąsiadów.
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl 
http://bialystok.tvp.pl/33946772/pierwsza-polskobialoruska-szkola-prawa

 

11.09.2017 wrotapodlasia.pl
Eksperci w dziedzinie wychowania i oświaty spotykają się w Augustowie
W Augustowie rozpoczyna się dziś (11 września) trzydniowa ogólnopolska konferencja naukowa "Edukacja w dialogu i perspektywie" w udziałem ok. 80 badaczy z całej Polski. Jej organizatorami są Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB oraz Komitet Nauk Pedagogicznych PAN.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/eksperci-w-dziedzinie-wychowania-i-oswiaty-spotkali-sie-w-augustowie.html

 

9.09.2017 poranny.pl
Nowości na UwB. Aż osiem podyplomówek
Terapia i edukacja osób ze spektrum autyzmu, ubezpieczenia społeczne – m.in. takie nowe studia podyplomowe oferuje największa uczelnia w regionie. 
Treść w serwisie poranny.pl
http://www.poranny.pl/edukacja/a/nowosci-na-uwb-az-osiem-podyplomowek,12457178/

 

8.09.2017 wrotapodlasia.pl
Pierwsza Polsko-Białoruska Szkoła Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku
Dwunastu studentów i doktorantów z Polski i Białorusi weźmie udział w pierwszej Polsko-Białoruskiej Szkole Prawa, jaka w poniedziałek (11.09.2017) rozpocznie się na Wydziale Prawa UwB. To efekt współpracy Uniwersytetu w Białymstoku oraz Grodzieńskiego Uniwersytetu Państwowego im. Janki Kupały.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/pierwsza-polsko-bialoruska-szkola-prawa-na-uniwersytecie-w-bialymstoku.html

 

8.09.2017 radio.bialystok.pl
Radioskop – Centrum Popularyzacji Nauki w Białymstoku

Rozmowa m.in. z dr. hab. Andrzejem Andrejczukiem
Audycja w serwisie radio.bialystok.pl
http://www.radio.bialystok.pl/radioskop/index/id/147593

 

5.09.2017 bialystokonline.pl
Jesteś studentem i dobrze śpiewasz? Chór UwB zaprasza w swoje szeregi
Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza studentów do dołączenia w ich szeregi. Trzeba jednak mieć predyspozycje.
Treść w serwisie bialystokonline.pl
http://www.bialystokonline.pl/jestes-studentem-i-dobrze-spiewasz-chor-uwb-zaprasza-w-swoje-szeregi,artykul,101025,6,1.html

 

4.09.2017 forumakademickie.pl
Nowości w ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku
8 nowych kierunków pojawiło się w ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku. Rekrutacja już trwa.
Treść w serwisie www.forumakademickie.pl   
https://forumakademickie.pl/news/nowosci-w-ofercie-studiow-podyplomowych-na-uniwersytecie-w-bialymstoku/

 

2.07.2017 bialystok.tvp.pl
Święto polskiej literatury
Cała Polska czyta dziś "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, jedno z arcydzieł polskiej dramaturgii, obok "Dziadów", "Kordiana" czy "Nie-Boskiej Komedii". W Białymstoku w organizację tegorocznego Narodowego Czytania zaangażowało się wiele instytucji. Pomysł, aby „Wesele” czytali wspólnie Sybiracy, literaturoznawcy i aktorzy, narodził się w Muzeum Pamięci Sybiru, które zaprosiło do współpracy Instytut Filologii Polskiej i Akademię Teatralną. 
Materiał w serwisie bialystok.tvp.pl 
http://bialystok.tvp.pl/33836598/02092017-godz-1830

1.09.2017 bia24.pl
Podyplomowo na uniwersytet
W ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku pojawiło się osiem nowych kierunków. Rekrutacja już się rozpoczęła. 
Treść w serwisie bia24.pl 
https://bia24.pl/kategorie/wiadomosci/podyplomowo-na-uniwersytet-4906.html

 

1.09.2017 wrotapodlasia.pl
Nowości w ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku
Osiem nowych kierunków pojawiło się w ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku. Rekrutacja już trwa.
Treść w serwisie wrotapodlasia.pl
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/nowosci-w-ofercie-studiow-podyplomowych-na-uniwersytecie-w-bialymstoku-2.html