Ogólnopolska Konferencja Naukowa KINESIOLOGY TAPING W LOGOPEDII

Data: 10 - 12.05.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Filologiczny UwB

Zakład Stosowanego Językoznawstwa Polonistycznego na Wydziale Filologicznym UwB oraz IREHAMED Fizjoterapia i Fizjoprofilaktyka w Lublinie zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Kinesiology Taping w Logopedii” oraz do udziału w wydarzeniach towarzyszących. Dwudniowe naukowo-szkoleniowe spotkanie potrwa od 10 do 12 maja 2024 r., w siedzibie Wydziału Filologicznego.

- To święto filologicznej logopedii, która od ponad trzech dziesięcioleci na Wydziale Filologicznym kształci przyszłych logopedów z Białegostoku oraz bliższych i dalszych okolic Podlasia. Kiedy planowaliśmy to wydarzenie, chcieliśmy pokazać ciągłość między zdobywaniem kwalifikacji na naszych Studiach Podyplomowych Logopedycznych, rozwojem zawodowym na specjalistycznych kursach, które – z myślą przede wszystkim o naszych słuchaczach i absolwentach – proponujemy w ramach Białostockich Spotkań Młodych Logopedów (BSML, od 2017 r.) a podejmowaniem krytycznej refleksji nad narzędziami, którymi operuje się w codziennej praktyce terapeutycznej – mówi dr Diana Saniewska, organizatorka wydarzenia. - Wraz z tymi, którzy zagoszczą w naszych murach, w czasie obrad konferencyjnych wysłuchamy referatów językoznawców logopedów akademickich oraz wspaniałych szkoleniowców z kraju (Torunia, Lublina, Warszawy), a także – z czego jesteśmy szczególnie dumni – absolwentek naszej podyplomówki – dodaje badaczka.

Jak wyjaśnia dr Saniewska, holistyczne spojrzenie na logopedię, które prezentują organizatorzy i uczestnicy wydarzenia, koreluje z diagnozami socjodemograficznymi, podpowiadającymi, że będziemy potrzebować coraz więcej dobrze wyszkolonych logopedów.

- Zależy nam na tym, by absolwenci Studiów Podyplomowych Logopedycznych na Wydziale Filologicznym UwB byli rozpoznawani w Białymstoku jako specjaliści wysokiej klasy, władający metodami uznawanymi w paradygmacie evidence-based medicine – te kryteria spełnia kinesiology taping w obszarze logopedii.

Spotkanie ma charakter naukowo-szkoleniowy, dlatego po obradach konferencyjnych goście mogą wziąć udział w dodatkowych wydarzeniach. To dwudniowy certyfikowany kurs „Kinesiology Taping – Plastrowanie Dynamiczne – w Logopedii”, który poprowadzi dr n. o k. f. Ireneusz Hałas, specjalista fizjoterapii, Międzynarodowy Senior Instruktor Kinesiology Taping by K-Active Taping oraz wykład warsztatowy „Kinesiology taping logopedyczny i oddychanie”, który wygłosi dr Diana Saniewska, językoznawczyni logopedka z Wydziału Filologicznego UwB.

- Do udziału w konferencji zapraszamy logopedów różnych specjalności, praktykujących w szkołach, poradniach, prywatnych gabinetach, szpitalach oraz w innych placówkach terapeutycznych, studentów logopedii, doktorantów, jak również otwartych na współpracę fizjoterapeutów, lekarzy, stomatologów, a także rodziców i opiekunów pacjentów logopedycznych oraz samych pacjentów zainteresowanych tematem – wylicza dr Diana Saniewska.

Na obrady konferencyjne wstęp jest wolny.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń można znaleźć na stronie

ktwlogopedii.uwb.edu.pl