„Jak rozmawiać o wojnie z uczestnikami działań kulturalnych". Międzynarodowa konferencja praktyków edukacji kulturalnej

Data: 07 - 08.03.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Historii UwB, Muzeum Wojska w Białymstoku

W dniach 7-8 marca 2024 roku w Auli Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się międzynarodowa konferencja praktyków edukacji kulturalnej pt. „Jak rozmawiać o wojnie z uczestnikami działań kulturalnych. Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Wojska w Białymstoku, współorganizatorem Wydział Historii Uniwersytetu w Białymstoku. Partnerami działania są Centrum Falstad oraz Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń w zakresie metod budowania wiedzy i świadomości odbiorców kultury na temat historycznych oraz współczesnych konfliktów zbrojnych.

Konferencja organizowana w ramach projektu „Remembrance Education. Edukacja kulturalna osób dorosłych”. Dofinansowano ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego

Program Konferencji 2.26MB [ .pdf ]