Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Przyszłość Prawa Własności Intelektualnej"

konferencja na Wydziale Prawa

1 grudnia 2023 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Przyszłość Prawa Własności Intelektualnej” zorganizowana przez Katedrę Prawa Własności Intelektualnej oraz Polską Izbę Rzeczników Patentowych – Okręg Podlaski. W wydarzeniu wzięli udział naukowcy oraz studenci i doktoranci z 13 ośrodków naukowych w Polsce, a także 50 rzeczników patentowych z całego kraju.

Wydarzenie było okazją do poruszenia zagadnień dotyczących kierunku rozwoju prawa własności intelektualnej, wymiany doświadczeń i poglądów zarówno przez przedstawicieli doktryny, jak i praktyków prawa.

Podczas konferencji wygłoszono 31 referatów. W panelu eksperckim udział wzięli profesorowie i doktorzy z 9 ośrodków naukowych.

Aktywny udział (z referatem) wykazali również przedstawiciele naszego Wydziału: dr Magdalena Rutkowska-Sowa - adiunkt z Katedry Prawa Własności Intelektualnej, doktorantki: mgr Aleksandra Niczyporuk, mgr Natalia Oleszczuk oraz studenci: Jan Golis, Pani Aleksandra Golonko, Pani Aleksandra Popowska, Katarzyna Krupska, Natalia Oleszczuk.

Organizację wydarzenia wspomagali studenci Koła Prawa Własności Intelektualnej, Mediów i Internetu.