Data: 18 - 19.09.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Nauk o Edukacji, ul. Świerkowa Białystok

W dniach 18–19 września na Wydziale Nauk o Edukacji odbędzie się XV Konferencja z cyklu EDUKACJA MIĘDZYKULTUROWA pt.: „Dzieci, młodzież i dorośli w kontekście migracji, uchodźstwa i traumy wojennej – wyzwania i zadania edukacji”.

Organizatorami Konferencji są Katedra Edukacji Międzykulturowej i Elementarnej, Zakład Studiów Międzykulturowych i Regionalnych, Zakład Diagnoz Środowisk Wychowawczych oraz Katedra Studiów Społecznych i Edukacyjnych, Zakład Pedagogiki Społecznej Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku.

Przedmiotem obrad będą doświadczenia, wyzwania i zadania powstałe w ostatnich latach w przestrzeni społeczno-kulturowej, koncentrujące się wokół trzech obszarów: 1) edukacyjnych wymiarów życia społecznego; 2) obrazów traumy, strategii przetrwania i rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych; 3) systemu edukacji i opieki wobec nowych wyzwań.