Honorowe Odznaki Województwa Podlaskiego dla historyków z UwB

Artur Kosicki, Jan Snopko oraz Cezary Kuklo

Prof. dr hab. Cezary Kuklo oraz dr hab. Jan Snopko prof. UwB z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku otrzymali Honorowe Odznaki Województwa Podlaskiego. Wręczył je marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, podczas piątkowej (22.03.2024) konferencji naukowej pt. "Miejsce historii w nauczaniu. 50-lecie olimpiady historycznej na terenie województwa podlaskiego".

Historycy z UwB zostali docenieni za wieloletnią działalność zawodową i społeczną na rzecz społeczności w dziedzinie nauk humanistycznych. Obaj od lat angażują się nie tylko w kształcenie akademickie, ale także w Olimpiadę historyczną, która od pół wielu organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Oprócz nich wyróżnienia i nagrody odebrali też nauczyciele z regionu.

Uroczyste spotkanie odbyło się w Auli Wydziału Historii. Uczestniczył w nim m.in. prezes PTH prof. dr hab. Krzysztof Mikulski.

źródło zdjęć: UMWP