Ocenianie w procesie zapewniania jakości kształcenia - zapraszamy na seminarium

grafika

Uczelniany Zespół ds. Jakości Kształcenia zaprasza pracowników, studentów i doktorantów Uniwersytetu w Białymstoku do udziału w V Ogólnouczelnianym Seminarium nt. Jakości Kształcenia w UwB. Będzie ono okazją do dyskusji na temat oceniania w procesie zapewniania jakości kształcenia. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2024 r., w godz. 9.00-13.00 na Wydziale Nauk o Edukacji przy ul. Świerkowej 20 (budynek C, Aula C02). Seminarium, pomyślane jako spotkanie nastawione na dyskusję inspirowaną krótkimi wystąpieniami, pozwoli na wymianę myśli i doświadczeń, diagnozę problemów oraz na prezentację dobrych praktyk.

Ramowy program seminarium:

• 9.00 – 10.30
    dr Barbara Dudel, prof. UwB, Wydział Nauk o Edukacji UwB, Proces oceniania i jego specyfika w kształceniu akademickim
    dr hab. Anna Grześ, Uczelniany Zespół Jakości Kształcenia, Filia UwB w Wilnie, Jak rozumiemy kryteria wymienione w ankiecie oceny w zakresie wypełniania przez osoby prowadzące zajęcia obowiązków związanych z kształceniem? Raport z badań studentów UwB
    Dyskusja
  • 10:30 – 10:50 przerwa
  • 10.50 – 12.30
    dr Maciej Aleksandrowicz, koordynator Wydziału Prawa ds. sylabusów, Weryfikacja i ocena efektów uczenia się – problemy wynikające z zobowiązań formułowanych w sylabusie przedmiotu
    dr hab. Wojciech Filipkowski, prof. UwB, pełnomocnik dziekana Wydziału Prawa ds. nowoczesnych technologii i metod nauczania, Large Language Models (ChatGPT, Gemini i in.) – wyzwanie nauczania akademickiego
    Dyskusja

Do udziału w seminarium zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane podnoszeniem jakości kształcenia na naszej uczelni. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Chętni otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział w wydarzeniu.

Rejestracja online do 5 kwietnia 2024 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc informujemy, że o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Komitet organizacyjny:
prof. dr hab. Elżbieta Awramiuk – pełnomocnik rektora ds. jakości, przewodnicząca UZJK
prof. dr hab. Katarzyna Laskowska – UZJK
dr hab. Małgorzata Głoskowska-Sołdatow, prof. UwB – UZJK